Bolesť v palci na nohe

7. júl 2022

Už asi 2 týždne ma pobolieva ľavý palec na nohe. Je to v priebehu celého dňa, aj večer dosť často, tiež v kľude keď ležím alebo sedím. Akoby kosť, taká tupá bolesť. Vždy to trvá pár sekúnd, možno 1-2 minútu a potom to ustúpi. Jediné čo som našla bola choroba DNA ale to mi moc nesedí, palec nemám bolestivý na dotyk, na tlak ani červeny, opuchnutý. V poslednom čase nemám ani nové topánky, nosím to čo obvykle. Príde mi vyslovene blbé ísť k dr. s tým, že ma bolí palce na nohe.

lasoli
7. júl 2022

Nebuchla si si ho?Mozno reuma?

ckocka
7. júl 2022

Nie je na tom nič blbé ísť s pretrvávajúcou bolesťou k lekárovi.

heln
7. júl 2022

ahoj, kludne to moze byt zacinajuca dna, ak si nebola v poslednom case na preventivke, tak chod, zoberu ti krv a spytaj sa na kyselinu mocovu, ak bude zvysena, tak mas odpoved.

zuzulka558
7. júl 2022

Mne tak začína halux na druhej nohe,, prvý si nepamätám

autor
7. júl 2022

@lasoli nebuchla, aspoň teda o tom neviem ale to by ma bolel stále, nie len občas. No a reuma? Čo ja viem, mám 35r. Nie je to choroba starých? 😄😀 Možno hlúposť som napísala, len to tak mám zafixované, že reumu majú dôchodci

zalka
7. júl 2022

Daj si skontrolovať krv, môžeš mať zvýšenú kyselinu močovú, a vtedy bolí a taktiež ak rastie halux.

autor
7. júl 2022

@zuzulka558 halux nie je viditeľný voľným okom?

autor
7. júl 2022

@heln
@zalka áno, chystam sa na preventívku, dám si zobrať aj krv

marcellka32
7. júl 2022

Zarastajuci necht?

autor
7. júl 2022

@marcellka32 to vôbec nie, zarastený necht som mala. Mna boli kosť.

zalka
7. júl 2022

mna ked tak bolelo atk som pätu druhej nohy vtlačila medzi palec a prst teda viac menej som odtlačila palec a bolesť ustúpila ... ale presne som takto cítila rastúce haluxy .. a potom aj zistenú zvýšenú kyselinu močovú. Beriem lieky , haluxy rastú dalej ale palec nebolí.

staronova
7. júl 2022

Neberies nejake lieky? Mna boleli palce od liekov Betablokatorov

autor
7. júl 2022

@staronova nie, neberiem žiadne lieky

staronova
7. júl 2022

Tak smer rehabky. 10 krat a je po probleme.

cezia
7. júl 2022

@zalka skúsim tu pätu. Zrejme aj u mňa kombinácia začínajúceho haluxu a dna. Párkrát do dňa intenzívna bolesť odspodu a zboku kde je kĺb palca. Aj sem tam v noci sa mi nedalo spat kvôli silnej bolesti. Ešte nejaký tip na uvoľnenie od bolesti? Co som si všimla na sebe pomôže chodit keď to začne. Ďakujem

zalka
7. júl 2022

@cezia no skús, mne to pomáhalo ... alebo potom také kožené popruhy na haluxy ale tie kým som objavila tak päta mi pomáhala. A naozaj bolesti prestali, až po rokoch ked teraz beriem 3x do týždna nizku dávku lieku na odbúranie kyseliny močovej. Ale halux si rastie veselo dalej, len ma už nebolí.

simsalabim
8. júl 2022

Mohla by to byt aj artroza halluxu (teda nie klasika vboceny palec).

gemerka17
8. júl 2022

Ak chceš chceš mať extrémne vzácnu a ťažko liecitelnu diagnozu v tejto oblasti, tak pozri problemy so sezamskymi kostickami (v angličtine sesamoid bone) - ležia priamo pod halluxom.

zuzulka558
8. júl 2022

Na začiatku nie si myslím 🤷 aspoň u mňa to tak bolo

lasoli
8. júl 2022

no bed reuma sa prave zacina prejavovat tak okolo 35-40 ,aj nenqpdne ale tak mozno mas pretazeny ten oalec mas dobru obuv?

henrietta77
8. júl 2022

Mne tak začínali haluxy strašná bolesť krátkodobá a intenzívna .tiež som si myslela že dna ale nakoniec to boli haluxy.

cezia
8. júl 2022

@henrietta77 boli ste aj na nejakých vyšetreniach kvôli tým bolestiam?

autor
8. júl 2022

@lasoli či mám dobrú obuv? Väčšinou nosím tenisky. No dnes nie je nič kvalitné. Reuma aj mňa napadla, musím si niečo o nej naštudovať.

lasoli
9. júl 2022

ale to by ta asi ak viacej klbov bolelo,plus neskor opuchy a tak.Mozno to ms len pretazene a cochvila to samo odide,mozno ani nevies a si na nieco narazila,nahodou nerobis sport?Beh alebo mvm co?

henrietta77
11. júl 2022

@cezia nie ak sa palec vytočil bolesti prešli .

jasminam
24. aug 2022

mam reumu od 32 r.,spustila sa po porode

miskaaa89
16. dec 2023

Ahoj.Ako ste dopadli? Môj syn 8 ročný sa sťažuje na bolesť v palci a až tak ho to bolí že až plače niekedy teraz bolo dobré dva týždne a zas nemá ho ani opuchnutý nič len pichá v ňom veľmi

autor
18. dec 2023

@miskaaa89 nakoniec som mala pozitívnu boreliozu, po jej pre liečení aj ten palec prešiel

lenka5687
8. jan 2024

@jasminam prosim ta ako ta reuma zacala. Mam rok po porode a tiez ma chytaju bolesti priehlavku a klbu palca na nohe.

jasminam
8. jan 2024

@lenka5687 zacali ma bolieť krize a nohy