Bolesť ucha a tváre

gabikaa96
30. dec 2022

Dámy poraďte niečo účinné na bolesť ucha a tváre lebo ja sa už zbláznim z toho, už druhý deň ma bolí pravé ucho a cela pravá strana tváre. Kvapky do ucha nezaberajú ani analgetiká, môj lekár má dovolenku a zastupujúcemu som sa nevedela dovolať. Ale už som z toho fakt vyčerpaná.

axve
30. dec 2022

@gabikaa96 zrejme mas zapalene dutiny. Skusala si sa naparovat?

katkasmacka
30. dec 2022

Smer pohotovost...lebo to moze prejst az do zapalu stredneho ucha...ja som mala toto nedavno a bezala som na pohotovost...kvapky z lekarne nepomozu...az na pohotovosti mi dali nieco so ucha a predpisali kvapky a bolest presla tak za 2dni,za 4uz som bola ok...neodkladaj to

gabikaa96
autor
30. dec 2022

@axve ešte nie ale vyskúšam

gabikaa96
autor
30. dec 2022

@katkasmacka večer asi vybehnem keď mi nebude lepšie ďakujem

katkasmacka
30. dec 2022

@gabikaa96 alebo na orl,ja som ale nemala stastie,nepracovala doktorka tak som skoncila na pohotovosti,ale teda nemyslim ze naparovanie pomoze. Ja som mala zapal vonkajsieho zvukovodu,bolest ucha,zalahnute,bolest pri jedeni zuvani...drzim palec

lucka_ke
30. dec 2022

sused mal takto začínajúci zápal trojklanného nervu a skončil v nemocnici, určite smer dr.

gabikaa96
autor
30. dec 2022

@katkasmacka to isté mám aj ja, ledva dokážem otvoriť aj ústa, teraz fungujem len s teplým obkladom na uchu a tvári, aspoň trocha to zmierňuje

katkasmacka
30. dec 2022

@gabikaa96 naozaj bez na pohotovost,lepsie to nebude....😕

rena28
30. dec 2022

@gabikaa96 ahoj od utorka som na antibiotikach. Minulý týždeň som začala cítiť pobolievanie ľavého ucha, kúpila som si v lekárni burow roztok, dávala si kvapky do nosa na uvoľnenie. Na štedrý deň som zalahla so zvýšenou teplotou a v utorok už som bola u praktickej lekárky a mam nasadený augmentin. Bolesť ucha taka, že dom nevedela nič zjesť, otvoriť ústa tak ma bolela ľavá časť hrdla a ucha, v noci som sa budila na bolesti...... Lekárka ma dobre sfukla, že prečo som to neriešila skôr......... Skore uzdravenie. 🙏Takúto bolesť ucha si ani nepamätám, a to mi vyberala pred 10 rokmi krčné mandle a to bol odvar oproti tejto krutej bolesti.

snuggling
30. dec 2022

@gabikaa96 znamemu robievalo takto prievan, alebo nachladenie. Stačilo z novín urobiť lievik, širší koniec zapáliť, užší dať do ucha a,, vypalit/vytiahnuť,,, dajú sa aj ušné sviečky na to kúpiť. Iný zas to mal kvôli zubom. V každom prípade však ide o nejaké podráždenie nervu. Tým vypalením ani nahriatím ako iný popisujú sa nič nepokazí, u nás vždy ako prvé pri takejto bolesti, návšteva lekára je ale vždy na mieste keďže ťažko takto posúdiť.