Bolesť ucha

5. júl 2022

Zdravím, potreboval by som poradiť. Cítim bolesť v ľavom uchu, už aj pri zívaní alebo pri väčšom pohybe so sánkou. 4 dni dozadu v bazéne som mal pocit, akokeby mi z ľavého ucha nechcela odtiecť voda, ale potom sa mi to po chvíli podarilo a neriešil som to už. Teraz som sedel 3 hodiny pri otvorenom okne a začal som cítiť bolesť. Môže to byť prievan alebo je to nejaký zápal?

autor
5. júl 2022

Už aj slabšie počujem na neho, taký divný pocit to je

elly23
5. júl 2022

Moze byt prievan, ak mas propolis doma, tak si kvapni do ucha, ale zried propolis, pripadne sa zvykne dat cesnak zabaleny do kusa latky....

autor
5. júl 2022

@elly23 Ďakujem, skúsim. Teraz som sa zobudil a bolesť je väčšia, mám akokeby zaľahnuté v uchu že slabšie počujem a pri prehltnutí to tiež cítim, také akokeby pukanie. Myslím že je to prievan, raz som to už mal 😏

elly23
5. júl 2022

Pri prievane mi zaberal propolis, ak sa to nezlepší smer pohotovost. Uši nie sú sranda

xsuzannex
5. júl 2022

Chod na orl.. moja dcera ma v uchu tekutinu a aj slabsie pocuje tiez na to ucho.. ona to ma zo zvacsenej nosnej mandle a zapalov.. musi ist na zakrok, budu jej tu mandlu vyberat a tekutinu odsaju.. dr povedala ze keby sme to nechali tak, moze prist o sluch takze to nenechavaj len tak..

viestta
5. júl 2022

Chod na pohotovosť, skôr ako bude bolesť neznesiteľná. Môže to byť len zápal zvukovodu, môže to byť zápal stredného ucha. Prievan ako choroba neexistuje, je to len náhle zhoršenie chronického zápalu alebo zaciatok akutneho

autor
5. júl 2022

@xsuzannex Dnes som si dal ušné kvapky Dolorgit a taktiež mi v lekárni dali aj tabletky Voltaren Rapid proti tej bolesti. Pri prvom použití kvapiek (ráno) som ešte mal zaľahnuté ale po druhom už ako keby mi nič nebolo, bolesť už tiež necítim. Ak by sa bolesť vrátila ráno, alebo dnes počas noci, určite pôjdem doktorovi. Ďakujem za vaše rýchle rady, dám vám ešte vedieť ako to dopadlo 🙏🏻