Bolesť tváre pri uchu z oboch strán

lilka121
15. mar 2023

Ahojte mali ste takú bolesť ?Boli ma akoby ďasno potom tvár pri uchu alebo to slabo vyžaruje do ucha.Je to na oboch stranách striedavo.Na jednej strane boli 2x za deň na druhej strane to začalo bolieť ale v kuse no slabšie dala som si tabletku a prešlo no cítim že tam niečo nieje v poriadku .Na jednej strane nemám ani osmičky už.Najprv to bolo boľavé akoby ďasno potom to prešlo na podnebie na tej strane a včera už Bolel aj jazyk ,vyplachivala som si 3 dní repikom a zabralo no boľavé to je stále ale už nie lokálne ale inak niečo zvnútra akoby tvár ucho.Zuby má nebolia ani osmičky tam niesu na jednej strane ide to akoby aj k lícnej kosti.Mala som aj niečo červené na dasne kde nieje osmička no repík pomohol ale bolesti sú stále

dzulli1980
15. mar 2023

Ja som mala niečo podobné cca 15 rokov dozadu ... na jednej strane ma boleli zuby, na druhej strane ucho ... u mňa to boli spánkovo-sánkové kĺby ... treba vyšetrenia u ORL lekára, u stomatológa - ten by mal diagnostikovať tento problém, no ten môj to neriešil, bol fešák, si hádam myslel, že tam chodím len tak, aby som ho videla ... ja som sa trápila rok, diagnózu mi určil hádam 80-ročný neurológ na základe RTG, následne ma riešili na stomatochirurgii.

loliki
15. mar 2023

@lilka121 Zápal trojklanného nervu?

zorkahorka
15. mar 2023

Tipujem celustne klbiky. Na to neexistujú lieky, vyrazne vysunutie sa odstranuje chirurgicky. Mne odporucali nezut - jest makke jedla a prestať so zuvackami. Nuekolko mesiacov som mala pokoj, zasa sa to vratilo - zacala som zut zuvacky

lilka121
autor
15. mar 2023

@dzulli1980 orl mi povedala najst si dobreho ortodonta,neviem ci je to zubar no max.ma odporucila na sono lebo mam aj opuchy sanky mierne ktore pridu a zmiznu.A co ti vlastne na tej stomatochorurgii zistili?Mala si tiez aj opuchy a trpnutie?Lebo ja mam aj okolo ust strpnute a zistila som to tak ze mi dvojrocna davala injekciu do tvare a mne strplo pri ustach.Ked si mierne bucham prstom pod okom tak to citim trpnutie na oboch stranach

lilka121
autor
15. mar 2023

@loliki vraj su to silne bolesti u mna je to akoby migrena.

lilka121
autor
15. mar 2023

@zorkahorka no zuvacku ked si dam tak ma bodne v uchu ako ihla ked dlhsie zujem tomu sa vyvarujem

lilka121
autor
15. mar 2023

@zorkahorka a bolesti mas kazdy den

zorkahorka
15. mar 2023

@lilka121 nemala by si ani zatinat zuby, hryzt jablko... mna to boli rano, neviem riadne ani usta otvorit, cez den sa mi to rozcvici a je to lepsie

zorkahorka
15. mar 2023

@lilka121 ano, rano, ale to nie su velke bolesti. Moja sestra ich mala take silné, ze bola na liekoch od bolesti