Bolesť rebier po sekcii

danielkadandy
1. feb 2024

Pri sekcii som mala pocit ze mi silou tlacia na pravu stranu rebier z hora ...bolo to priserne , myslela som ze mi ich lamu...nechapem co to bolo aj dlhsie malu vyberali, viem to porovnat s prvou sekciou, aj celkovo to dlhsie trvalo..
Problem je ze po sekcii uz je to tyzden a mna od vtedy bolia tie rebra, ani spat ani sa pretacat na bok , na tej strane vobec nemozem lezat, aj na dotyk su bolave a citlive ...cela som dolamana uz ma cely chrbat boli z toho....mali ste taky problem niektora?
V porodnici na mna len pozerali ze oni netlacia na rebra pri porode a neriesili to iba ze to prejde a lieky novalgin si pytat..mne to ale neprechadza :/

uriva
1. feb 2024

Ahoj, ja som mala celkovú, ale mala som to rovnako bolesti na rebrách na jednej strane - ale keďže som spala, tak neviem, čo so mnou robili. Ale bolo to max týždeň tá bolesť, ale spať sa mi dalo, ale fasa nepríjemné to bolo. Ja by som to riešila s obvodnou lekárkou, že nech ťa pošle niekam, ak to stále pretrváva a bolí.

danielkadandy
autor
1. feb 2024

@uriva hej len rtg mi aj tak nespravia ked kojim...co ine sa da ? Ale zajdem asi aj tak sak to sa neda fungovat

anavixy
1. feb 2024

Rtg ti uplne kludne mozu urobit, ked dojcis, viem, ze niektori tvrdia, ze nie, ale to je uplna hlupost.
Pri sekcii tlaci asistent operatera (to je ten lekar co stoji vpravo) zhora na fundus maternice a tym vytlaca dieta von z brucha, je to normalna praktika pri sekcii a ked sa tlaci spravne a primeranou silou, nema ta co boliet. Ak ti ale zatlacili zle a silno (asi nevies ci bol asistent skuseny?), mozes to mat “pomliazdene”, zlomene rebro si myslim (alebo skor dufam)ze asi nie, to by bol dost velky preslap a bolo by to aj pocut a snad by to netajili.. modrinu nemas? Natieras si na to nieco? Mozes si kludne davat napr. Ibalgin gel. (Lieky si vzdy kontroluj v databaze e-lactancia.org, nie v pribalovych letakoch, aby si zbytocne netrpela, ked nemusis…).

fion22
1. feb 2024

@danielkadandy Rtg ti spravia úplne vpohode aj keď kojíš, ja som tak bola na RTG lebo pri pichaní spinálky sa im niečo nezdalo

danielkadandy
autor
1. feb 2024

@anavixy hej mozem gel ibalgin? Nic nedavam lebo ani neviem co mozem zajdem si aj za obvodnym ...modrinu nemam ale akoby som to mala narazena vobec sa zapriet alebo ked vstavam z postele ze pravou nohou sa zapriet furt tlacia rebra ...potom uz ked chodim tak ok ...cisto nechapem....po sekcii sa trapia s ranou a ja s rebrami 🤦dakujem velmi za rady ♥️

anavixy
1. feb 2024

@danielkadandy mozes kludne ten ibalgin gel, je to mozne, ze to mas pomliazdene od tlacenia, ked im tazko islo babo von, asi viac zatlacil..🍀