Bolesť prsníka - nejde o zhubný nádor

ddomka
16. jan 2017

Ahojte mám 21.
V máji 2016 som sa zobudila na bolesť prsníka nahmatala som si hračku okamžite som navštívila gynekológa. Podotýkam mám onlogynekologa. Hneď mi nasadil antibiotiká no bolesť neprechádzala. Poslal ma na vyšetrenie kde mi robili punkciu. Zistilo sa že o nič zhubné nejde , trocha mi to vyčistili bolesť na chvíľku ustúpila. Po mesiaci ma začal zase bolieť prsník okamžite za gynekológom ďalšie antibiotiká. Stále má to neprechádzalo za sebou mam 3 soná prsníkov, 4 vyšetrenia od rôznych odbornikov a stále mi na nič neprišli. Ja už neviem na koho sa mam obrátiť mam veľké bolesti prosím ak máte niekto s niečim takýmto skúsenosti poraďte mi prosím 🙏

mamutka
16. jan 2017

mna bolieval prsnik a nijake antibiotika neboli. Lekar povedal nieco v zmysle, ze tam nema moc co boliet, tak neviem 🙄 nasiel nejaku cystu, potom som otehotnela, dlho dojcila a na dalsom sone bolo vsetko dokonale. Tolko moja skusenost. Neviem co tie antibiotika, ked mas "len" bolest a nevie sa preco....

hettinka
16. jan 2017

@ddomka berieš antikoncepciu?

ddomka
autor
16. jan 2017

@hettinka Užívala som antikoncepciu 2 roky. Ale už rok a pol nie.

sardinka336
16. jan 2017

určite si dostala nejake vyjadrenie o čo sa jedna, či o cystu, upchata nejaka žliazka alebo čo to je ta hrčka a čo s nou...a kazdy z tých odbornikov ti dal nejake inštrukcie ako dalej v liečbe...alebo nie? chirurgicky zakrok, hormonalna liečba alebo ked spominaš ATB nebol to nejaky hnisavy vačok?

ddomka
autor
16. jan 2017

Je to abces áno hnisavy. Je tam daky zápal. Chirurgicky zaktrok vylúčili vraj sa to nedá vybrať lebo je to tekutina. A liečenie ako som už spomínala boli antibiotiká a ešte dáke vitamíny ale nevidím žiadne zlepšenie.

sardinka336
16. jan 2017

A nerobili alebo nenavrhli ti inciziu prsnika? To znamena rozrezanie prsnika, uvolnenie hnisu a nasledna drenáž aby mohol hnis vytekat...

luciamiklova
16. jan 2017

Ahoj. Nemám síce to isté, ale v lete ma zrazu z ničoho nič strašne bolel prsník, spať som mohla len na jednej strane, proste hrozná bolesť a nahmatala som si tiež hrčku, hneď som volala dr., išla na sono a tam mi pani doktorka povedala, že to je zapálená žľaza, že pred MS je to normálne a sa ro uvoľní ale a že mám začať piť ženský čaj ako prevenciu aby sa mi nezváčšovali...každý mesiac ho týždeň pred MS pijem a odvtedy ma nebolel, hrčku cítim na dotyk ale menšiu. Tak skús,za vyskúšanie nič nedáš a možno pomôže aspoň trošku 🙂 kupujem v lekárni taká ružová krabička a cca 2€ stojí 🙂

ddomka
autor
16. jan 2017

@sardinka336 Nie nič take mi nikto nenavrhol. Ja som sama prosila aby mi to vybrali a povedali že sa to nedá keďže je to hnis. Ale ďakujem určite sa na to popýtam doktora 🙂

ddomka
autor
16. jan 2017

@luciamiklova Ďakujem veľmi pekne určite to vyskúšam 🙂

sardinka336
16. jan 2017

čisto tetoreticky - nie som zdravotník, ak je tam hnis tak ten potrebuje ist von...vytiect...preto som sa pytala na tu drenaž...no držím ti palce aby si našla riešnie, resp. lekara ktory uz naozaj pomoze.

oli18
16. jan 2017

@ddomka Dcéra po pôrode dostala zápal prsníka, mastitídu. Dostala na to antibiotiká, ktoré nezabrali. Keď išla ku gynekológovi, že sa to zhoršilo, okamžite ju poslal do nemocnice, kde jej prsník operovali a na vytekanie hnusu zaviedli drenáž. A nasadili ANT citlivé na zlatého stafylokoka. Keď som si na nete študovala informácie o tejto diagnóze, dočítala som sa, že hneď majú byť nasadené ANT citlivé na zlatého stafylokoka. Ten je prítomný pri týchto prípadoch. Aj keď je to odlišné od tvojho prípadu, zlatý stafylokok môže byť prítomný aj v tvojom prsníku. Berieš zrejme nesprávne lieky. Dcéra je toho príkladom.

ddomka
autor
17. jan 2017

Ďakujem vam všetkým za rady ktoré ste mi dali. Dneska ráno som zase zbehla za pánom gynekológom a poslal ma na ortopédiu 🙄 takže ukončili sme to zatiaľ tak že idem chodiť na rehabilitácie:D (to by má áno vo sne nenapadlo) vraj možem mat zacviknuty nerv v chrbtici. Dúfam že už tá bolesť skončí 🙏 ďakujem ešte raz :*

pragmaticka
17. jan 2017

tak ti poradim co mne pomohlo. prestan pouzivat podrpsenku s kosticami, vystuzenu a podobne blbosti..v intimissimi si vies kupit nadherne bezkosticove podprsenky, kt. tiez skvele drzia a doma len v sportovej alebo uplne bez!!! Mne to pomohlo a po par tyzdnoch bola bolest prec.

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz