Bolesť pŕs a akné

lucikc20
31. jan 2019

Ahojte baby. Mám 20 rokov a od nepamäti mám pred menštruáciou bolesť pŕs, zvyčajne tak 4-7 dni pred menštruáciou. Posledných asi 5 mesiacov ju vôbec nemám navyše sa mi dosť zhoršilo akné. Tehotná nie som 🙂 Myslite že to spolu nejako súvisí ? Myslite že problém je v hormónoch? Ďakujem za odpovede

katarina40
1. feb 2019

@lucikc20 anoo ano urcite ja mam ten isty problem nemam dlhodobo nemam menzes je to sposobene syndromom polycistyckych vajecnikov neviem asi si otom nepocula este a prave to niekedy sposobuje meskajuci menzes a o akne ani nehovorim stale snim bojujem taakze myslim ze mozes mat tie POCS....

gabika0825
2. feb 2019

Nemyslím si že máš POCS, ako ti tu slečna radí, to by si vyzerala úplne inak. Skratka akné sa ti môže zhoršiť z hocičoho, zo stravy, zo zimy, zo zlej kozmetiky, alebo aj ak máš viac stresu, celkovo psychická nepohoda, tak aj z toho sa tvorí akné. A k tomu že nemáš bolesti pŕs by som povedala len tolko, že tvoje telo sa mení, ustáluje v niektorých procesoch, to znamená, že aj menzes môže byť úplne iný a aj príznaky pred ms môžu byť iné. Mňa napríklad ovulácia nikdy nebolela a posledné 2 roky ma bolí ako pri ms skoro keď ju mám. Gyn na to že to je normálne, tak, ako keď má žena pred tehotenstvom bolestivú ms, tak vo veľa prípadoch po pôrode jej to zmizne a ani nevie že má ms, takisto to platí aj naopak. Pokial nemás problémy s cyklom a chodí ti presne tak ako má, tak ti nič nie je. Ale pre tvoju pohodu, choď ku gyn pre istotu.

katarina40
2. feb 2019

@gabika0825 Veď jasné nemusí mať PCOS samozrejme len to ze spomenula ze dlhšie ten lenže a nemá no hlavne veela zdravicka prajem...

lucikc20
autor
2. feb 2019

@gabika0825 meškajú mi niekedy 2 dni

gabika0825
3. feb 2019

@lucikc20 To je normálne, keď si ale nie si istá, ako vravím choď ku gynekológovi, ty musíš vedieť sama nikto iný ti nestanoví diagnózu cez internet

mpravda
Odpoveď bola odstránená
Zobraz