Bolesť pokožky hlavy

12. okt 2022

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ci nema niekto podobny problem ako ja, pripadne nevie o co sa jedna.
Ide o to, ze ma boli pokozka hlavy, spodna polovica nie ale horna cast ano, najhorsie je to v oblasti uplne na vrchu hlavy. Boli ma pokozka hlavy vtedy, ked dam vlasy do smeru, v ktory prirodzene nerastu, teda mozem mat vlasy iba rozpustene. Nemozem si urobit vrkoc, nemozem si dat vlasy do copu, a do vysokeho u vobec nie, nemozem si urobit drdol, ani len zopnut sponkou. Jednoducho akykolvek ukon, ktory by znamenal, ze vlasy z vrchu hlavy nepojdu priamo dole ale napriklad dozadu, kusok doboku atd. je po takych 10 minutach maximalne bolest, palenie, štipanie, ktore pretrvava aj dalsie 2 tyzdne. Nemozem si dokonca dat ani kapucnu, dokonca ked mi v noci ked lezim na boku spadnu vlasy zhore na vankus, teda opacnym smerom ako rastu, tak sa rano zobudim s bolestou. Na internete som nic nenasla, skusala som zmenit sampon, pouzivam z lekarne, skusala som sa ostrihat ci nie su tie vlasy tazke, bola som pri doktorke, koznej, povedala mi ze mam pokozku zdravu ako repa, krasne vlasy, nemam ani lupiny ani zacervenanie, nic. Poslala ma prec ze mi bohuzial nedokaze pomoct. Neviem s kym to riesit, ako. Je to takto uz niekolko rokov, ale nebolo to az take zle ako cca posledny. Akeho doktora skusit, neurologa?
Ma niekto podobny problem, pripadne rady?
Dakujem