Bolesť pod pravým rebrom a v strede brucha

17. sep 2023

Dobry večer, chcem sa opýtať...už 4 deň má boli medzi rebrami, ked zjem niečo mastné, káva mi problém nerobí....stolicu mam normálnu, aj keď mam niekedy také nutkanie, ze sa mi chce ísť na veľkú...ale nejdem...a som si všimla, že keď som prehnuta alebo skrcena, tak ma akoby pichalo pod pravým rebrom...a aj v strede medzi rebrami...chcela by som vedieť či s tým niekto ma skúsenosť, či je to zaludok...alebo niečo ine

doriiis
17. sep 2023

Žlčník.

autor
17. sep 2023

@doriiis a kedy to prejde? Mam si dat diétu ci? Keď zjem polievku, pecivo...včera sme dokonca grilovaní, všetko ôk...dnes som si dala pomazánka, maslo...a do 20 minút ma to bolelo....nie nejako strašne, jednoducho som to citila

doriiis
17. sep 2023

@autor....no to samé len tak neprejde.Ano existuje žlčníkové dieta pri ktorej nemôžeš vlastne vôbec nič.

autor
17. sep 2023

@doriiis a co treba navštíviť lekára?

doriiis
17. sep 2023

Lekár ti tak Max pichne buscopan a odporučí diétu.Nic viac spraviť nevie.Ja som si ho dala vybrat

autor
17. sep 2023

@doriiis a ty si mala presne takú istú bolest...ci lebo mňa strašia, ze to môže byť aj pankreas...ja som stále v tom, ze mam len podrazdeny zaludok

doriiis
17. sep 2023

Áno presne takú,končila v strede chrbtice medzi lopatkami.

autor
17. sep 2023

@doriiis Dakujem

doriiis
17. sep 2023

@autor....mne pomáhalo prechádzať sa.Ale keď to došlo do štádia,že som neudržala svoje 3 týždňove dieťa na rukách,lebo tak to bolelo,bolo rozhodnuté.Operacia

autor
17. sep 2023

@doriiis no ja nemám také strašné bolesti..zatiaľ....len aj teraz keď som prehnuta dlhšie...tak to úplne cítim...pichanie...alebo stipanie..v strede pod rebrami..alebo medzi rebrami a pravú stranu pod rebrami

lulu2014
17. sep 2023

Vyzera to na zlcnik. Ale takto ti nikto nepovie na 100%. Ak si nebola bolo by fajn absolovat sono prip.aj krv. A uvidis.
Ak by to bol zlcnik kazdemu robi zle nieco ine aspon na zacuatku - potom uz aj vsetko. Ale ked vies co ti robi zle nejest. A hod si na par dni dietu. /pripadne Febichol, Rowachol, Buscopan …/ A teda to vysetrenie. Drzim palce.

plamienka555
17. sep 2023

Ak je to žlčník, skúste popíjať čaj s bylinkou zemežlč, chuťovo veľmi horký, ale mamine pomáha.

taktotedanie
18. sep 2023

Ak mas v zlcniku kamene a budes siich tampekne pestovat a nedas to vybrat- kamene sa povazuju v takom pripade ako prekanceroza

autor
18. sep 2023

@lulu2014 Ešte som zabudla dodať, že na dotyk to vôbec neboli a dakujem vam všetkým za odpovede

lulu2014
18. sep 2023

Ani mna to nebolievalo na dotyk zo zaciatku.

autor
18. sep 2023

@lulu2014 Tak teda mam ísť asi čím skôr obvodnej asi....

lulu2014
18. sep 2023

Bolo by to fajn…aspon vediet o co ide. Drzim palceee 🍀

autor
18. sep 2023

@lulu2014 dakujem