Bolesť pod ľavým rebrom

27. apr 2023

čo by mohla byť bolesť akoby pod ľavým rebrom tak zboku, boli sme s kamarátmi na výlete v zahraničí, už včera som si tam všimla, že ma na tej strane bolelo a tak jemne okolo pupka na ľavej strane pichalo akoby ihličky to boli ale potom to prešlo v noci som normálne spala nebudila som sa na žiadnu bolesť, dnes keď som domov prišla tak mám pocit, že na tom boku je to silnejšie ako včera
mám 25 rokov žiadne iné choroby, žlčník už nemám skoro rok
čo by to mohlo byť?

ildiko36
27. apr 2023

Pod ľavým rebrom neni nič len slezina a to väčšinou neboli, može sa stať že sa to zvätší kvoli daakej infekcie vtedy cítiť bolesť pod ľavým rebrom..alebo ked si to udrela, tam hrozi dvojdobra ruptura ale je to bezpríznakove ale je tam pritomny hematom., to by si zase vydela, môžeš mať problemy s črevami a tam vyžaruje bolesť...najlepšie isť k Dr, nech ti spravia sono brucha.

autor
27. apr 2023

@ildiko36 vďaka tak to budem musieť vydržať do stredy, keďže naša doktorka piatky a utorky nerobí a v pondelok je akurát štátny sviatok

ildiko36
28. apr 2023

Ked ťa to velmi bolí nemusiš to vydržať, chod na pohotovosť alebo tvoju dr musí niekto zastupovať v jej neprítomnosti.

mamina7070
28. apr 2023

beries lieky na oddialenie menzesu a jeden z ich neziaducich ucinkov je volest brucha pripadne moze byt aj psychosomaticky problem prilisne sebapozorovabie a stres