Bolesť po vytrhnutí predných zubov

mariska1989
28. feb 2023

Nakoľko stav zubov bol aký bol musela som konečne nabrať odvahu a strach bokom a začínam riešiť zuby . Bola som dať vytrhnúť zuby bral mi hore 6 a dole 2 čo boli zle . Mam za sebou už tých trhanie dosť a preto som nečakala že budem ešte trpieť po . Bolí ma hlavne časť kde boli predné zuby mňa by zaujímalo koľko môže trvať taká bolesť trhane bolo piatok a dnes je utorok a nepostrehla som úľavu boli aj predu podnebie začiatok ...... takže koľko môže trvať bolesť časti kde boli predné zuby ??????.Mám aj atď tie beriem od pondelka nakoľko to bolelo celé na dotyk a aj červené bolo .rany vyzerajú ináč ok len tie ďasná z boku sú červené 🙈kontrola až v piatok

tinulqa
28. feb 2023

@mariska1989 mňa boleli 5ndni tlmiča som z novalginom potomka to upravilo.samo

martul
28. feb 2023

@mariska1989 mna 2 týždne, taký zákrok to trošku potrvá, mne povedala doktorka že bolesť sa nesmie zhoršovať ale pomaličky ustupovať.

mariska1989
autor
28. feb 2023

@martul ja mám pocit že to mám horšie myslím tu bolesť . Ustupovať neustupuje vôbec . Nič iné len tabletky od bolesti jem už aj žalúdok mám podráždený ťažko mi je . Konečne mám preč posledný steh troška som mu pomohla 🙈 . A zazrela som že mi tam ostal zub 🙈🙈 ako nie koreň hýbe sa to drží trochu stena zubu povedané .

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
autor
28. feb 2023

@tinulqa mne v lekárni dal cetalgen že ten je najsilnejší od bolesti čo je voľnopredajné. Plus ATB ale tie som si zabezpečila u obvodného lebo tam sa nedalo dovolať

mariska1989
autor
28. feb 2023

@mamula20 no mne teda hore 6 a dole dva na jedno posedenie 🙈 hore ešte 5 zubov a dole 6 takže tiež už by som to chcela mať za sebou

mirka2418
28. feb 2023

@mamula20 to koľko zubov potrebuješ vytrhať ? mne v polke júla vytrhali naraz 7 zubov hore, len jedna sedmička mi ostala, zašil ďasná, ja som bola v pohode, ani bolesti som nemala, do mesiaca som už mala dočasnú protézu, v októbri mi navŕtal do kosti 6 implantátov a už asi 3 týždne mám zuby hotové, takže protéza je raz-dva hotová, len sa musia ďasná stiahnuť po trhaní, aby Ti potom nepadala

martinkatinka
28. feb 2023

Ja som mala trhanie pod narkozou a bolelo ma to este 2 tyzdne.....

tinulqa
28. feb 2023

@mariska1989 tak mbe stačil striedať novalgin z náležitosti už som myslela ze mam zapal okostnice ale čo som študovala na nete kosť sa hojí 6 týžd po vytrhnuté tak som sa ukludnila samozrejme ne cele 6 týžd to bude bolieť zub

angel993
28. feb 2023

@mariska1989 ja som bola ťahať minulú stredu. Do konca týždňa som bola na paralene, v sobotu syn skončil v nemocnici a v tú chvíľu ma to prestalo bolieť.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
autor
1. mar 2023

@mamula20 no preto ja chcem tiež čím skôr mať vytrhnuté.hojenie 4/6 týždňov u nás trvá protéza cca 2 týždne

floki1994
1. mar 2023

@mariska1989 autorka kup si v lekarni Corsodil na vyplachovanie...pouziva sa po trhani aj operacnych zakrokoch zubov...mne velmi pomohol 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkabaskova
1. mar 2023

@mariska1989 Mne trhala v útorok....to som bola už 4 deň na antibiotikach.....streda, štvrtok veĺké bolesti,v piatok som k nej šla a vložila mi do rany dreň....neskutočná úľava....v mojom prípade to bol tzv. suchý zápal rany

floki1994
1. mar 2023

@mamula20 je to volnopredajne...mne to poradil zubar ked mi trhal osmicky a ako velmi pomohlo 🙂

mariska1989
autor
1. mar 2023

@floki1994 používam repík aktuálne

mariska1989
autor
1. mar 2023

@monkabaskova no ja som zvedavá ako dopadne ja .dúfam že neostal koreň žiadny lebo teda pri jednom zube sa trápil z 10 minút čo bol len koreň a vedľa čo bol zub tak sa mi zdať že tam mám problém nejaky . Zajtra idem k zubárovi a snáď sa dozviem viac lebo ma šľak trápi v noci som sa zas zobudila na bolesť

mariska1989
autor
1. mar 2023

@mamula20 budem písať ako som dopadlo 🙈 .ja sa na protézu teším.konecne bez bolesti a môžem usmiať

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
autor
1. mar 2023

@mamula20 a ty máš koľko zubov teda dokopy ?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
autor
1. mar 2023

@mamula20 no ja čo som pozerala tak čiastočná je vidieť . Hore mám 3 zuby ktoré by sa dali zachrániť na boku vzadu ale nebudem sa potom trápiť .všetko preč a bude kľud . Ešte tak dve sedenia .najbližšie chcem dať dole čo mám 6 tam mám 2,1,1,2,3,4 zvyšok už nemam

marca12
1. mar 2023

@mariska1989 mohol ti tam ostat ulomok zo zubu. To nie je dobre,ak ta to takto boli zrejme sa tam vytvara zapal. Dobre,ze ides zajtra k zubarovi. Viacej uz necakaj. Mal by urobit rontgen a bude vidiet,ci tam nieco ostalo.

mariska1989
autor
1. mar 2023

@marca12 mám tam kúsok zubu na 1000% no myslím si že tam ostal asi aj časť koreňu lebo ten zub má myslím 2 korene . Popravde sa bojím zas že v noci zobudím na ukrutnu bolesť a kým tabletka zábere 🙈 cez deň to má človek pod kontrolu keď začínam cítiť bolesť tak šikovno už dám, chlap sa už vadí že si pokazil žalúdok toľko tabletiek no keď nič iné nebudem trpieť bolesťou. Zajtra má tam urve 🙈🙈🙈 strach ako hovado

mariska1989
autor
2. mar 2023

No koreň neostal .tak dal infekciu vytiahol ten kúsok zubu a bolo .teraz čakáť 2 týždne čo som objednaná na ďalšie trhanie 🙈 chcel už dnes ten spodok no nakoľko mám ešte ako tak bolesť som do toho nešla

frantiska
7. mar 2023

@mariska1989 aj ja som tak stava sa to uz mam pokoj zvladnes to

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
autor
8. mar 2023

@mamula20 joooj ešte tak chlapa ľutovať a nás ženy kto ľutuje keď rodíme a máme brutálne bolesti . Je jasné že chlap nemá taký prach bolesti ako my ženy keďže si prejdeme pôrodom ale ľutovať by ma nenapadlo . Však mu dal isto injekciu takže ho to bolieť nemôže

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz