Bolesť po trhaní osmičky

veronikanikaaa
13. apr 2023

Viete mi niekto poradiť ? V pondelok ráno mi chururgicky vyrezávali osmičku nakoľko mi rástla bokom. Dnes začínam 4.deň a mám stále rovnaké bolesti,ak nie trochu väčšie. Viem že je to komplikovaný zákrok ale nie som si istá či sa mi ďasno hojí dobre,či mi nevzniklo tzv. suché lôžko, mám v ďasne takú trochu dieru a nie som si istá či tam mám zrazeninu alebi nie… Prípadne neviem či má ďasno bežnú farbu a neobsahuje hnis. Nerada by som niečo podcenila a dostala sepsu alebo niečo… lekárka mi povedala že mám prísť až zajtra o 15 tak hľadám zatiaľ pomoc tu aby som sa aspoň trochu ukludnila. Nezaberá mi ani Flector a mám opuchnuté celé líco, zvýšenú teplotu nemám. Ďakujem za každú radu ❤️😢

daniela2505
13. apr 2023

@veronikanikaaa mala som to tiež tak, tak som len chladila líce čo to dalo a prešlo to 🙂 ale flector mi teda zaberal no

asined88
13. apr 2023

@veronikanikaaa vyzerá to v poriadku. Skúste vodu glimbax. Nevyplachovat, len trošku podržať na tom mieste, ono to trošku strpne.

simca06022011
13. apr 2023

jasne, normalka, opuchnuta som bola ja osobne skoro 2tyzdne zo spodnej 8micky. A bolelo ma to aj dlhsie. Nesprtaj si v tom, vyplachovat opatrne. Ten glimbax je super na to co pise asined88

tanyan
13. apr 2023

Ja som si ten glimbax sprej dávala lokálne... Inak, mne Flector tiež nevyriešil bolesť, iba mi bolo ťažko od žalúdka. Skúsila si Cetalgen? Obsahuje liečivá paracetamol aj ibuprofén.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/cet...

mane01
13. apr 2023

@veronikanikaaa Ja som bola dva tyzdne na tabletkach po trhani osmicky…ale vkuse, po 4 hodinach, ked jedna prestala ucinkovat, hned som davala dalsiu… a to sa bezne tabletkam vyhybam, ale vtedy sa to nedalo … isla mi cela polka hlavy vybuchnut…este aj prehrabnut si vlasy ma bolelo 🙄…chladit a vyplachovat repikovym cajom max.

lubike
13. apr 2023

ja som ešte chladila zvonku. dala som do čistej utierky niečo z mrazáka a chvíľu som podržala v tom mieste. Nie zas veľa, aby si nedostala zápal kosti.

lamonita
13. apr 2023

Som presne týždeň po extrakcii šestky. Mala som to ešte pár dní dozadu veľmi podobne. Teraz sa mi už dasno pomaly zatvára, no stale to cítim aj na dotyk jazykom aj zvonka keď si pochytam. Hojenie môže trvať až 6 týždňov. Len pekne vyplachuj nech tam neostavaju zvyšky jedla a dobre bude

laurikalalinka
14. apr 2023

@veronikanikaaa to co mas dnu je krvná zrazenina,to zmizne,základ studene obklady,najlepšie mäso z mrazaku do látky,prikladať,nurofen tabletky alebo novalgin,a po každom jedle vycistit ranu,ja som opatrne vyberala špáradlom von aby tam neostali zvyšky jedla keď sa uzatvorí rana,ja už nemám ani jednu osmičku,plus nejaký zubok,noo a na každú zmenu počasia môže bolieť,je to zásah do kostí...

mimibabybell
15. apr 2023

Ahoj, viem, že už prešli 2 dni, ale rieš to. Ak nezaberá flector, choď určite k doktorovi. Buď svojmu zubnému alebo (neviem odkiaľ si) na maxiofaciálne oddelenie na kontrolu(my sme sa tam dostali cez urgentný príjem). Možno ti povedia, že všetko je ok a to je ten lepší prípad. Pôjdeš domov a budeš to chladiť... Lebo podobné problémy mal po trhaní osmičky aj môj manžel a u neho to malo rýchly priebeh. Vytrhla mu doktorka osmičku,všetko to klasicky bolelo, teplota, flector ešte zaberal. V noci a druhý deň potenie, bolesti, zhoršené otváranie úst, flector zabral na cca 3 hodiny. V noci a tretí deň sa ústa otvoriť skoro nedali, potenie, horúčky, flector nezaoberal vôbec, brada zospodu navretá a veľká hrča, už nedokázal prežierať, prehĺtať sliny, piť vodu.... Muž už plakal a to samozrejme nie je nijaká citlivka. My sme šli najskôr k jeho doktorke, ktorá sa priznala, že mu brala z kosti pri trhaní zubu a nakričala na neho a bola arogantná na mňa, že brala z kosti, že to bol veľký zákrok, že čo sme si mysleli.... To som sa pýtala aj ja jej a najmä, prečo nedala ATB krytie. No, keď sme prišli už dala. Ale tie ATB nezaberali vôbec. Takže ráno smer nemocnica, urgentný príjem. To už sa muž snažil dýchať, lebo bol hrozne opuchnutý, pil iba cez slamku a mal jasne ohraničený červený fľak pod krkom(zápal podjazykovej žľazy) . Pani doktorka mu hneď v príjmovej ambulancii spravila zákrok, drenáž, našťastie sa im podarilo vypustiť hnis z tej hrče cez ústa, inak vravela, že by mu museli vypustiť hnis po navrtaní brady zvonka. Zápal sánky, okostnice, podjazykovej žľazy, hrča hnisu... Chemoterapeutiká a antibiotiká do žily 7 dní . Vraj keby prídeme o deň neskôr, mali by pre neho už len kopu hliny. A otváranie úst sme cvičili ešte strašne dlho, lebo hrozilo, že to už bude trvalý následok, že ich otvorí iba na takú štrbinku.
Takže. Každopádne sa daj skontrolovať podľa mňa 🙂 Nič tým nepokazíš 🙂 Držím palce. Nech sa to dobre hojí