Bolesť po plombovaní

jajamir
27. júl 2020

Dobrý deň chcela by som sa opýtať na pohotovosti mi plombovali zub liečivou plombou prvý deň to bolo oki ale druhý deň som dostala bolesti zub je citlivý aj na dotyk neviete čo to môže byť je to len podráždené alebo horšie?

jajka71
27. júl 2020

@jajamir moze to byt citlive par dni ale ak bol spravne vykonany zakrok a dodrzane instrukcie tak by mala bolest ustupit v opacnom pripade vyhladat lekara

veronikaszabova
27. júl 2020

@jajamir minuly pondelok mi navrtali zub ( sedmicku) - dali liecivu vlozku. Do soboty bol zub citlivy na dotyk, aj na skus. Musela som si davat tabletky od bolesti. Teraz je to lepsie.

1xenia1
27. júl 2020

Keď mi po dlhom čase plombovali zub tak som ho mala asi aj celý prvý mesiac citlivejší hlavne na studené. Ale potom to prestalo, možno si tá plomba potrebovala iba "sadnúť"

lucianak
27. júl 2020

Nenahryzas na tu plombu ako na prvu? Lebo ak ano, treba z nej ubrat, aby sa zub nepredrazdil.

jajamir
autor
27. júl 2020

@lucianak nie nie ja na tej strane vôbec nejem

jajamir
autor
27. júl 2020

@jajka71 ďakujem za radu

luccija
27. júl 2020

@jajamir liečivá plomba myslis vložku?mne sa to stalo a mala som zapálený nerv vyberali Ti ich?
Väčšinou to je silná pulzujuca bolest, ktorá neprejde ani po tbl.Ale pár dní môžeš mať bolesť niekedy je nutné vložku vybrat

jajka71
27. júl 2020

@jajamir ak to neprestane alebo budes mat obavy, kontaktuj svojho zubara/rku, pozrie ti to, ak bude nieco zle opravi, alebo to aspon telefonicky prekonzultujes, niekedy si to vyziada opatovny zasah, niekedy az po case sa nieco doriesi....kazdopadne to, ze je prvych par dni citlivy je ok, ak to neprestane treba to riesit, hlavne s odbornikmi 🙂