Bolesť po endodontickom ošetrení

kk99
30. júl 2020

Ahojte, prosím mate niekto skúsenosť? Dnes mi precistovali kanáliky, vyberali nervy zo zubu. Zatiaľ mi pôsobí anestézia, ale boli to veľmi keď sa to rozcitlivie? Už som z toho dosť na nervy, lebo zuby ma bolia už dlhšie, len moja zubárka ma presviedčala, že zuby sú v poriadku. Keď som išla inému zubárovi, povedal, ze pod plombami je kaz a tiež zápal. Ide o 2 zuby, dnes mi urobil jeden, tak mam obavy keď anestéza odíde co bude. K tomu ešte kojím, takže žiadne silnejšie tabletky nemôžem a paralen + ibalgin mi zrovna moc nezaberajú 😔

anitka_4
30. júl 2020

Ja som po endodoncii nemala ziadne bolesti 😊 dokonca skor ma boli zub po vrtani,ako po nervoch

kk99
autor
30. júl 2020

@anitka_4 to vážne? No bodaj by to bol aj môj prípad, lebo sa trápim už mesiac 🤦‍♀️ Nejem, nespím, cele zle.

anitka_4
30. júl 2020

@kk99 ja som mala tiez strašne bolesti a zuby v hroznom stave,ked som sa konecne odhodlala to riešiť. No ked mi povedal,ze ide rovit endo,tak som skoro odpadla 🤣 a nakoniec paráda. Odvtedy nemam paniku zo zubára,a dokonca k tomuto chodim s radosťou. Bola to neskutočná úľava, ked som mala po zákroku. A tiez som pocula uz tolko scenarov,ze som sa zásobila liekmi pre istotu a nakoniec z toho nic nebolo. Tak budem drzat palce 😊 kedy ti pichal injekciu?

nelca0510
30. júl 2020

Ja som mala cca 10-12 dní. Nie silné, ale cítila som niečo. Tabletky som nebrala, keďže kojím a dalo sa to vydržať. Potom odišli a je to ok🙂

kk99
autor
30. júl 2020

@anitka_4 injekciu mi dával asi o pol 6, práve sa začína rozhadzat, zatiaľ pohoda, tak uvidíme, ale mam z toho stresy desy. Daval mi najprv také malé injekcie a stále som to cítila, tak dal ptm normálnu tu veľkú. Ale upokojila si ma, ďakujem 💛

kk99
autor
30. júl 2020

@nelca0510 super, ďalšie ukludnujuce riadky 🙏 ďakujem 😊

nelca0510
30. júl 2020

@kk99 pokiaľ to nie je naozaj nevydrzatelne, je to ok. Ja som mala aj zápal a nebrala som tabletky. Ono môžeš mať aj ďasná ubolene z injekcie a aj kĺb kvôli dlhému otvoreniu úst. Na nete som čítala že to môže byť ja týždeň, ale ako hovorim, pobolievalo to aj zo 12 dní.

kk99
autor
30. júl 2020

@nelca0510 no ved práve, ak len budem cítiť, že sa tam niečo robilo, je to v pohode. Nevadí mi ak to bude aj bolieť na zakus... Len nech sa vyspím a normálne existujem, lebo tento posledný týždeň bol horor 🙏

katty2012
30. júl 2020

@kk99 ked si zvladla zakrok, mas vyhrate, po nom mna uz nebolelo nic, ziadna tbl nebola potrebna

kk99
autor
30. júl 2020

@katty2012 snáď budeš mat pravdu, ďakujem 😊

nelca0510
31. júl 2020

@kk99 na zakus to dlho nebude po tom bolieť. Nič by ta nemalo potom boliet🙂

kk99
autor
31. júl 2020

@anitka_4
@nelca0510
@katty2012 žienky ďakujem vám za vaše upokojujúce riadky, mali ste pravdu, zub boli iba na skus, čo je pohodicka, konečne mám kľud 🙏

anitka_4
31. júl 2020

@kk99 to som rada,ze uz ti je dobre 😊