Bolesť po cisárskom

majulikmajka
11. nov 2022

Ahojte Spm 9 týždňov po akútnom cisarskom , okrem dýchacích cvičení a dvihania malej som necvicila, dva dno dozadu som ležala na chrbte a povytacala panvu do strán aby mi popukalo keďže som cítila bloky, pár krát som v ľahu dvíhala panvu ale ozaj len pár krát jemne , spím asi častejšie na ľavom boku , znova mi strpla cela lava strana brucha hoci už predtým nebola , už dva dni cítim bodavu bolesť na ľavej strane , mohla dom to Len presilit? Alebo to môže byt aj niečo horšie ?bolest sa strieda pár sekúnd potom nič potom znova..celý deň, boli ma cela chrbtica mám neskutočne točenie hlavy a aj pocit že odpadnem, zle od žalúdka …nechce to skončiť ..každý dem dookola ,po šestonedelí mi vyšli vysoké trombocity , neviem čo ďalej …ma niekto podobne problémy. ?

snehulak77
11. nov 2022

Ahoj, uspali ta alebo si mala spinal?

aliaray1
11. nov 2022

@snehulak77 ahoj, pise, ze mala akutny, cize full anesteza 🤔. Tam sa ide extremne rychlo.

aliaray1
11. nov 2022

@majulikmajka ja som mala zavraty niekolko mesiacov a teraz bol spln, to vplyva na babatka aj dospelych.
Znie to tak, ze si sa fyzicky velmi pretazila. Skus par dni polezat, ide vikend. A ak kojis, dala by som si paralen. Inak by som dala ibalgin alebo novalgin (ale ten velmi prenika do mlieka)

valeriakadarova
11. nov 2022

@aliaray1 ja som mala tiež akútnu SC a šla som spinálom... Takže nedávajú stále full anastézu...

snehulak77
11. nov 2022

@aliaray1 nie, ja som mala akútny, Gynekologicka mi povedala, že môžem ísť spinal. Ale anestwziologicka potom odmietla (nevedeli presne, čo mi je). Ale ze je to možné, závisí od toho prečo je sekcia.

dame2
11. nov 2022

@aliaray1 tiež som mala akútny a spinal, a rýchlo to veru bolo veľmi aj tak

aliaray1
11. nov 2022

@valeriakadarova
@snehulak77
@dame2

Fiha tak dakujem, toto som ani len netusila, ze sa da akutny spinalom. Ked som bola na JIS, doviezli kocku po akutnom a mala celkovu. Ja som mala taku, ze nespustil sa porod, musela von sekciou (3 dni po odteceni plodovej).

majlo1234
11. nov 2022

@aliaray1 zalezi asi na mnohych okolnostiach. Ja som mala akutny tiez a dokonca mi ho chceli spravit iba v epiduralnej anestezii😀 a ziadna jyska nic, noemalne na izbu ma odviezli

majulikmajka
autor
12. nov 2022

@snehulak77 chceli spinal ale chcela som celkovú , mám neskutočný rešpekt pri pichani do chrbtice keďže mám s ňou problémy …

aliaray1
12. nov 2022

@majlo1234 fuuuuha, no to si mala riadny zaber...ale zasa...bola by som aj rada, aspon by som mala babo pri sebe (dufam). My sme v aprili mali ciastocny bonding tu v Ba na Kramaroch, hlavne bola hned s manzelom a potom na chvilocku so mnou ale ako ma previezli na JIS, uz som ju na 24 hodin nevidela, necitila, bolo to strasne. Celu noc sme 2 baby na JIS skemrali ci nam babatka prinesu aspon ukazat ale ze neda sa. Celu noc mi aj stekali slzy ako som ju citila na licku ako mi bolo smutno za nou. Az na druhy den a hned doobeda ked sme sa postavili sme ich uz mali u seba hned ako sa dalo.

snehulak77
12. nov 2022

@majulikmajka aha, lebo po spinali býva niekedy bolesť hlavy a pod. No, ja som "cvičila" už v nemocnici po sekcii. Nenormálne ma bolel chrbát a ulavova poloha bola na bruchu a dvíhala som rukami hrudník jemne. A jazva, všetko oka. Ale ak to máš po cvičení, tak radšej to nerob, možno sa ti to hojí pomalšie. Ale na tvojom mieste by som zavolala n gyndu, že či je to normálne, každá žena to môže mať úplne inak, aj hojenie, aj komplikácie

valeriakadarova
12. nov 2022

@aliaray1 božeee úplne som precítila ako si sa cítila. Mňa po SC odviezli síce normálne na izbu, ale malú mi prišli ukázať len na minútku, bola v inkubátore na infúzii (predčasniatko s veľmi nízkou porodnou hmotnosťou), ja som mala komplikácie po SC, čiže ja som k nej ísť nemohla, už v utorok som revala, mala depky. Doniesli mi ju na 10 minút 3 dni po pôrode aj to len preto, že si vytrhla kanilu, tak jej nenapichli novú, ale som si vyprosila, aby aspoň na chvíľku bola so mnou a potom ju začali nosiť na kojenie až na 6ty deň po pôrode...

aliaray1
12. nov 2022

@valeriakadarova omg to muselo byt strasne 🥴😳. Ja aj muz sme si museli dat 3.davku pfizer aby sme mohli byt spolu...baby co rodili v lete rok predtym vraj niektore kvoli covidu mesiac nevideli deti, sedeli doma a cakali.
Ja som chcela rodit v Brne, aj tak by som musela mat 3.vakcinu na prekrocenie hranic. No a rovno dosla vojna a museli sme zvazovat, ci by sme sa vedeli cez hranice kvoli kontrolam tam rychlo dostat.

Rodila som predcasne, odtiekla mi plodova, smer Kramare...chvala Bohu boli tam super.

Boze len ta uzkost ked som ju nemala a to ja len 1 den, co mas ty povedat... mala som 2 tyzdne doma nocne mory na ktore som sa strhavala.

majlo1234
12. nov 2022

@aliaray1 horor, je to strasny zaberak na psychiku. Ja som v ruzinove, bonding ziadny. Ale dieta doniesli na 15 minut este kym som lezala. A po nejakych 10 hodinach uz ma aj stavali, ale aj tak som mala dost. Inak som terqz videla, ze na kramaroch zacinaju robit bonding aj pri cisarskom, tak sa to hybe dobrym smerom

beata_k
12. nov 2022

@aliaray1 Mala som akutny a mala som spinal.

valeriakadarova
12. nov 2022

@aliaray1 vieš čo bolo to strašné vtedy, ale na novorodeneckom mali malú veľmi radi, bola ich malá bábika, vážne bola maličká ako bábika z obchodu a starali sa o ňu najlepšie, takže to ma ukludňovalo, že aj keď nemôže byť so mnou sestričky sa o ňu strašne krásne starali🥰

mon1806
12. nov 2022

Ešte ste mali po cisárskom to je všetko normálne mňa to bolelo to 3 mesiaca potom som ako tak začala fungovať a cvičiť Core najprv rozcvičiť brucho lebo je mŕtve ! 🙂

aliaray1
13. nov 2022

@valeriakadarova ano to muselo dobre padnut, ved mat malu tak dlho od seba to je fakt tazke. Neviem ake to je, viem si to len predstavit. Teraz ma 7 mes. a zboznujeme ju, nedokazala by som na dlhsie odist...ked som si sla vyvetrat hlavu na 2 hodiny do obchodu pokupit jej veci mala som uzko na dusi...je to obrovske puto.

Vcera vecer sme sa doma bavili, ze sme sice stratili konicky, ubera nam starostlivost zo spolocneho casu atd, ale nemenili by sme za nic na svete a sme tak stastni.

Verim, ze tvoja princezna ta rovnako tesi a si stastna maminka. Je super, ze uz robia bonding a apeluju na co najrychlejsi kontakt mama-babo, velmi to upevni a utuzi lasku.

aliaray1
13. nov 2022

@mon1806 ano presne...a mne zle napichli spinal aj ked som pokojne sedela...este v 5.mes.som to citila. Ja si ti neviem predstavit tie baby, co si "vybavia" sekciu lebo sa boja klasickeho porodu. Rozumiem, ze su tam rizika. Len ked pocujem niektore z okolia co to nenazili, ze chcu len sekciu tak sa bucham po hlave.
Baby co rodili prirodzene pobehovali na 600 nedeli v pohode a my 2 maminy na izbe sme ledva vstali z postele a tie bolesti, 2 tyzdne na kasovitej strave, bez tlmiacich liekov (novalgin totiz ide do mlieka a kojili sme)...
Asi ked vidia dajaku "slovensku celebritu" co rovno par dni po sekcii chodi na party to nevedia pochopit....kym nezaziju. Realita je uplne inde.
Nas stavali po 24 hod a s fyzioterapeutmi, ktori prisli na JIS a boli uzasni, ukazali nam ako sa rozcvicit lezmo. Potom tie kasovite jedla a vobec ta bolest na wc len sadnut...a velka potreba bola trauma pre nas obe. Ako ked sa niekto nadopuje liekmi proti bolesti mozno sa to da, ale to nekoji. A po dalsie...hodit babatko pestunkam a ist prec pobehovat po party...
To si asi zeny a muzi neuvedomia, ked si porovnaju kojacu zenu po sekcii a dajaku takuto "celebritu".

Potom este ked pozeraju klebetniky kde ukazuju par mesacne babatka pri mori na slnku...🥴😳🤦‍♀️...babatka sa nesmu vystavovat slnku do 1 roka ani s kremami...aktivuje to rakovinove bunky co sa prejavi v dospelosti.
Ale ved slovensky show biznis ide dalej 🤷‍♀️

Asi som sa rozohnila a som uz mimo temu, nech mi je prosim odpustene 🙏

mon1806
13. nov 2022

@aliaray1 ja síce nie som celebritná mamička ale ani aj ja som si vybavila cisársky rez ale prvy pôrod som mala prirodzený veľmi ťažký veľmi s ohrozením môjho syna a aj po takej skúsenosti sme chceli druhé bábätko ale len s tým že ho budem rodiť cisárskym rezom aby som neohrozila pôrodom vlastné dieťa , lebo viem že cisárskym sa narodí zdravé čo sa pri prirodzenom povedať nedá vždy môžu naši úžasný lekári čosi dodrbat , môj syn je našťastie zdravý aj po ťažkom prirodzenom pôrode ale nechcela som toto už nikdy zažívať a preto som mala cisársky a neľutujem radšej nech sa stane niečo mne a nech mám bolesti ako môjmu dieťaťu a mám krásne dve zdravé deti a na bolesť po cisárskom som zabudla ♥️♥️♥️
Boli to strašne bolesti , brucho sama modrina ale stálo to zato ale v živote už deti nechcem stačia mi tieto moje dve ♥️
Čo sa týka toho že chodia po cisárskom v šestonedelí na párty , na dovolenky s malými bábätkom nechápem ani ja a je to podľa mňa nerozumné ale ich vec ich deti nie naše 🙂

valeriakadarova
13. nov 2022

@aliaray1 na toto normálne musím reagovať, lebo mi z duše píšeš... Ja som celé tehotenstvo tvrdila, že chcem radšej rodiť sekciou, potom som sa tak super nastavila, že veď dám pôrod, no skončila som ako som skončila. Ale ja nechápem ak niekto chce sekciu, dokonca ani to ak niekto vychvaľuje spinál. Ja som mala hrozné bolesti počas zákroku, nie len mierne tlaky, ja som cítila úplne všetko a dokonca aj napriek kyslíkovej maske som musela neskutočne predýchavať, aby som tam nerevala, neumrela, neodpadla😀 ja som zas nevnímala tie bolesti po cisárskom, ako hej posadiť a postaviť sa bolelo jak sviňa, ale po tom zákroku to pre mňa bolo nič. Aj keď ja som ležala 4 dni po pôrode kvôli komplikáciám, 2x ma zobrali do sprchy horko ťažko. Ale aj dva mesiace po pôrode tvrdím, že druhé chcem rodiť prirodzene a keby som musela zase ísť sekciou tak jedine v celkovej anastéze, lebo na spinál by ma už nenahovorili....

majlo1234
13. nov 2022

@valeriakadarova rovnako to mam, velmi by som chcela druhe porodit prirodzene. Aj prveho som bola pripravena, a tiez to skoncilo na hovno. A sice som nemala ziadne bolesti pri zakroku, zotavovanie rychle, ale ta trauma… mozno ked sa na to vies dopredu pripravit, je to ine

valeriakadarova
13. nov 2022

@majlo1234 ja to aj beriem tak, že možno tú sekciu nepreciťujem tak, keby tam nejdem taká vynervovaná, na vysvetlenie, už som týždeň ležala v nemocnici so zlými prietokmi, malá zaostávala v raste 3-4 týždne a ultrazvuk ráno nedopadol dobre. Primár rozhodol, že bude sekcia, ale takým štýlom či súhlasím lebo do ďalšieho dňa mi dieťa zomrie, pričom rovno som súhlasila aj bez toho aby ma pred zákrokom totálne zdeptal. Akurát som stihla zavolať mužovi nech ide z roboty do nemocnice a pýta sa za malou lebo idem rodiť... Tak ma proste primár zdeptal svojimi rečami, že krv mi nevedeli odobrať, jedna sestrička šturila do mňa ihlu na 10.x a druhá tlačila na ruku, aby natiekla do skúmavky a proste na sálu ma brali tak, že som revala a triasla sa jak osika. Čiže uvedomujem si, že aj môj psychický stav mohol spôsobiť, že som ten pôrod prežívala tak no, ale proste teraz mám blok úplný a nepochopím ženy, ktoré dobrovoľne podstúpia toto celé...

majlo1234
13. nov 2022

@valeriakadarova presne, rovnako som to zle znasala, mna zas z minuty na minutu previezli z normalnej porodnej saly na operacku bez udania nejakeho normalneho dovodu. Neotvarate sa, treba to porodit, ideme😀 ani som sa vyzliect nevedela, tak som sa klepala, muz nestihol prist, priste otras

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz