Bolesť pľúc

jankohruska2
13. sep 2023

Zdravím vás.
Asi pred 3 týždňami ma seklo v krížoch. Siel som na pohotovosť, kde mi dali injekciu, nezabralo. Na druhý deň k obvodnej, kde ma nechala dva týždne doma a každý deň dve injekcie. Bolesť ustúpila. Túto sobotu som siel stanovat na podľa mňa ľahšiu túru. Nejakých 7 km. Tep max 160 a to len pár sekúnd. Nebolo to nič hard. Ráno, keď slm sa zobudil extrémne ma bolel krk. Pravdepodobne z toho, že som mal moc nízky vankúš a nejako natiahnutý krk celú noc. Po ceste dole prešla bolesť na ramena a lopatky a skoro celý chrbát. Extrémna bolesť. Tesil som sa, keď si dám batoh dole. Prišiel som domov a úplná únava na mňa. Prišli aj teploty. Čiže v nedeľu večer teploty. Ráno v pondelok zimnica a teploty. Počas dna ma ale pri nadychu a smiechu a prudkom dýchaní ostro bolela práva strana hrudníka a trochu vzadu. Keď slm si ľahol na chrbát bolo to 1000x horšie a nemohol som sa ani nadýchnuť. Pichava ostrá bolesť vystrelujuca z pľúc alebo rebier na pravej strane. Na druhy deň, v utorok ráno som mal stále teploty a bolesť stále. Išiel som k doktorke, ta mi predpísala antibiotiká a povedala, že mám zápal. Pľúca popocuvala a nič nezistila. Poslala ma na týždeň domov s antibiotikami a bodka. Teraz v stredu som sa zobudil a bolesť prešla z pravého boku dopredu na hrudny kôš skôr pod ľavý prsník. Boli to už pri každom nadychu. Neviem sa ani úplne nadýchnuť. Neviem, či chcem ísť k tej doktorke. Príde mi flegmatická. Tu máš lieky a čau. Ja chcem ale vyliečiť trvalo. Moja otázka znie, kam mám ísť?? Na pohotovosť ? Môžu ma oni poslať na rontgen pľúc alebo ct alebo čo? Dokážu ma viac vyšetriť ? Keď som jej povedal, že som chcel ísť na pohotovosť pretože sa mi nedalo poriadne nadýchnuť a každý nádych extrémna bolesť ma vysmiala, že som mladý 🙂.

majla87
13. sep 2023

@jankohruska2 normalne od vseobecnej pytat ziadanku na rtg pluc, tam sa nezvykne moc cakat. Náiehat na nu. Alebo aj na pohotovost ze mas problem sa nadychnut. A ideal by bolo zvazit aj boreliozu.

jankohruska2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majla87
13. sep 2023

@jankohruska2 rtg hrudnika? A bol si?

jankohruska2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majla87
13. sep 2023

@jankohruska2 ake uzivas antibiotika? Kliesta si nemal?

majla87
13. sep 2023

@jankohruska2 teploty ustupili? Ine priznaky nemas? Kasel ??

jankohruska2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankohruska2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majla87
13. sep 2023

@jankohruska2 mas aj oxymeter? Na meranie saturacie kyslikom?

jankohruska2
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
15. sep 2023

a co si cakal ked ides po seknuti stanovat ? 37,3 nie je zvysena teplota

zacni cvicit na chrbticu suche teplo a kup si milgamu n a nerob blbosti (pod stan a pod)