Bolesť okolitých zubov .

simonka2000775
23. sep 2024

Dobrý deň . Som už 4 deň po extrakcií zuba rana sa pekne hojí , lenže mám neskutočné bolesti okolitých zubov + okostica alebo aj sánka trhali mi dolnú stoličku , nepomáha mi ani flector maximálne na hodinu a pól . A znova mám neskutočné bolesti čo stým prosím 🥹

dennkka
23. sep 2024

@simonka2000775 možno je tam zápal a treba antibiotiká, takže volať zubárovi

ronie338
23. sep 2024

Mohlo sa niečo z jedla dostať do rany alebo ste zbytočne veľa vyplachovali q vyplatvili si preč chlastu čo bola na vrchu. Čiže čím skôr navštíviť lekára. Trebalo hneď rano

simonka2000775
autor
23. sep 2024

@ronie338 Nejedla som nič až do druhého dňa bolo to viacej ako 12 hodín a mám tam pekný biely povrch takže sa to hojí pekne len tie bolesti už naozaj neviem čo stým 😌😌

simonka2000775
autor
23. sep 2024

@dennkka Lenže antibiotiká my nepomôžu od bolesti 😌

ronie338
23. sep 2024

Treba ísť k lekárovi. Môže byť pekná chrasta nejaká blbosť sa dostať pod ňu. Vyberali sme aj arašidy z rany aj ryžu aj kade čo, najmä ak je to dolny zub. Treba ísť k lekárovi. A keď Treba ATB tak ich predpíše a keď začnú zaberať prestane bolesť. Prexo sa vlastne tehál zub?

simonka2000775
autor
23. sep 2024

@ronie338 Lenže nemam to také jednoduché som v zahraničí v Rakúsku a na pohotovosti som bola v Čechách a všetko som si hradila sama pretože mám slovenskú poisťovňu takže ako vyberiem lieky ? Tak bol zlomený a dva dni ma strašne bolel tak som išla na pohotovosť .

ronie338
23. sep 2024

@simonka2000775 treba to vyriešiť čím skôr lebo tam môžu strašne veci nastať ak sa to nehoji správne, čo sa po 3 dňoch od trhania ukáže ako aj teraz. Proste treba ísť a normálne predpisu a ako samoplatca v lekárni vybrať. Bud je suché lôžko čo nie je dobré alebo sa tam niečo dostalo a to je je o nič lepšie. Na to treba ošetrenie a chodi sa keď dajú dreň aspoň 2x vymeniť po dni a antibiotiká. To nie je len ze vytrhneme a je pokoj. Je to otvorená rána, nie práve malá, v mieste kde sa to len hemží baktériami