Bolesť očí

barborka106
29. jan 2024

Ahojte dievčatá,
ráno som sa zobudila so zahnisanými očami (okolie opuchnuté, červené, zaslzavené). Ako prvú pomoc som si dala očné kvapky. Ale stále mam bolestivý pocit, a pociťujem aj takú miernu polesť pri ušiach.

Mala ste to niektorá? Čo vám pomohlo?
Rozmýšľam, ze skočím na pohotovosť.
Budem vďačná za každú vašu radu.

Ďakujem ♥️

h2
29. jan 2024

@barborka106 Prečo hneď na pohotovosť? Zajtra choď normálne k svojmu všeobecnému lekárovi.

barborka106
autor
29. jan 2024

@h2 môj lekár je PN tento týždeň. Pracujem v MŠ a je mi to dosť nepríjemné, keď mám takéto oči. A ak je to nieco vážnejšie, aby sa to neprenašalo. Vďaka za pochopenie.

h2
29. jan 2024

@barborka106 Určite ho niekto zastupuje. Ak robíš v škôlke, mala by si ísť na PN, môže to byť nákazlivé. Čiže ak by ti aj na to niečo dali na pohotovosti, na PN-ku ťa nevypíšu.

barborka106
autor
29. jan 2024

@h2 pani, ja som sa opýtala otázku či má niekto s niečim takým skúsenosť a ak áno, čo nato pomohlo.
Nebojte sa, ja viem ako postupovať. Takže ak ste skúsenosť nemala. Ja tam otázku nevidím = Mám skočiť na pohotovosť? ... takže niekedy treba čítať s porozumením.

tianna
29. jan 2024

@barborka106 toto nie je na pohotovosť. Mali sme, bol to Covid

barborka106
autor
29. jan 2024

@tianna a pri covide ste mali príznak len takéto príznaky, či aj iné? Ďakujem za odpoveď. ♥️

gejb
29. jan 2024

@barborka106 áno mala, pomohol mi oftalmoframykoin

h2
29. jan 2024

@barborka106 Ale ja som ti predsa poradila. Nie je treba ísť na pohotovosť, bude to pre teba len jedna ďalšia návšteva lekára navyše, lebo aj tak ťa potom z tej pohotovosti pošlú na druhý deň k obvodnému, nech ti vypíše PN. Ale ako chceš.

tianna
29. jan 2024

@barborka106 my sme mali Covid už minimálne 5x a vždy úplne iné.. 😆 vtedy to takto začalo a až po cca týždni - 10 dňoch postupne sa pridávali ďalšie..

barborka106
autor
29. jan 2024

@gejb ďakujem pekne ♥️

barborka106
autor
29. jan 2024

@tianna och jooj, čože 5x?

jumama
29. jan 2024

A nie je to zapal spojiviek? Ak pracujete v skolke, tam deti casto mavaju, mohli ste chytit. Pomaha davat si masticku do oci Oftalmoseptonex, ona sa naozaj do vnutra oka natiera, je ucinnejsia trosicku ako kvapky. Lebo dlhsie v tom uku zostane a preliecuje. A ked to nepomoze, tak zvykne lekar dat oftalmoframykoin, cu uz je ATB masticka a ten je asi na predpis.

Ked si date tu masticku, treba si aj pri koreni nosa pomasirovat, tam su slzne kanaliky a zvyknu sa pri zapaloch dutin upchat, mozno preto vas aj usi bolia, ze mate zapalene dutiny, treba mat aj dobre vysmrkany nos.

A inak tie zapaly oci su velmi infekcne, tak asi skor chodte na PNku, lebo si to budete s detmi v skolke tocit stale dokola...

taktotedanie
29. jan 2024

@barborka106 s infekciou oci nemas co robit v MŠ!!
Toto nieje na pohotovost zavolaj si na ocnu ambulanciu
Kvapkaj aspon ocuflash

barborka106
autor
29. jan 2024

@jumama ďakujem vám krásne ♥️ už mám vybavené vyšetrenie na zajtra. Krásny deň

tianna
29. jan 2024

@barborka106 my každú chvíľu.. od septembra už 2x 😆🙄