Bolesť nôh v lýtkach

karkulka89
18. mar 2021

Prosím vás máte niekto skúsenosti s bolesťami noh presne v lytkach, tak ako by my niečo vo vnútri chodilo ako keby vzduch. Je to také divné. Niekto nejaké skúsenosti

pondelok01
18. mar 2021

@karkulka89 krce?

karkulka89
autor
18. mar 2021

@pondelok01 to nie ze by ma ťahalo ale ako keby mi chodilo vnútri v lytkach.

lemra
18. mar 2021

To som mala v lete,ale na príčinu som neprišla.Našťastie to prešlo.

kika831
18. mar 2021

@karkulka89 moze to byt pociatok krcovych zil. Nasadte si magnezium, vykladat a kremovat nohy. Ak nepomoze- neublizi.

karkulka89
autor
18. mar 2021

@kika831 a môže to byť nebezpečné? Práve prekonáva covid. Ale mavala som to aj predtým. Môžu to byť žili alebo aj svaly?

karkulka89
autor
18. mar 2021

@lemra a malý ste to dlho ? A čo ste si dávali?

mila06
18. mar 2021

No ja som dlhodobo mavala bolesti noh v lytkach a velmi pomahal beh (z toho ma ale po par rokoch zacali bolievat kolena) a potom bicyklovanie napr.doma na stacionarnom to az tak kolena nezatazuje. Pricina bolesti u mna - vnutorne krcove zily ktore mi teraz po troch tehotenstvach vysli samozrejme na povrch. Teraz nerobim nic ohladom cvicenia ale kazdy den nosim stahovacie pancuchy ktore predpisal lekar na cievnom a uzivam ginko. Urcite sa chcem vratit k cviceniu a pohybu ale nestiham pri troch malych detoch. Haha mam aj ine "neduhy" diastazu, hemoroidy atd. K tym noham asi by som na tvojom mieste sla na cievne kam ta odporuci obvodna lekarka a skusila daky pohyb, dobre je aj nohy si pravidelne vykladat, a sprchovat s vlaznou vodou, masirovat aby sa prekrvili cievy a nestat cely den na nohach.

karkulka89
autor
18. mar 2021

@mila06 myslíte že to môže byť tromboza?

karkulka89
autor
18. mar 2021

@mila06 no ja sa dostanem najskôr k lekárovi tak cca 3 týždne sme v karantene.

mila06
18. mar 2021

Nie tromboza urcite nie, to by bola neznesitelna bolest aspon tak mi vravela cievna ked som sa ja pytala. Tak zatial skus cvicenie, vykladanie, sprchovanie a masirovanie.

lemra
19. mar 2021

@karkulka89 Asi dva mesiace ale nie sústavne.Moc som to neriešila lebo sme sa sťahovali.Mňa tiež napadli tie kŕčové žily.

ibrunova
19. mar 2021

Pri covide ťa môže bolieť všetko možné, aj lýtka
@karkulka89

xela007
19. mar 2021

ja som toto riešila vyše mesiaca, presne akoby mi v nohách chodili dážďovky + aj tŕpnutie nôh, cievy v absolútnom poriadku, rehabilitačná Dr. sa vyjadrila, že u mňa jasný post covid, ktorý som mala dakedy na konci jesene...

nikolet3258
20. mar 2021

@karkulka89 ak máte covid tak nato dávajte pozor. Ja som po covide začala chodiť do práce, že už som OK. A po vyše týždni sa bolesti v lýtkach zhoršili (začalo mi to už na začiatku covidu) a dostala som trombozu do nohy. Žiadny opuch nič čo by nasvedčovalo tromboze až na tu neskutočnú bolesť , dedimery vysoké a na sone trombóza.

nadzieja
21. mar 2021

Mam covid.... Tiež ma takto bolia nohy.... To bude s týmto spojené, si myslím....