Bolesť na hrudníku

kristianll
24. sep 2024

Ahojte, idem si k vám po radu 🙏
Začalo to všetko asi pred 6 mesiacmi a ničoho nič mi prišlo strašne ale závrati ťažké dýchanie pocit na odpadnutie a od vtedy to ide so mnou dole vodou chodím po vyšetreniach no všetko je v poriadku už asi 2 týždne ma pichá na ľavej strane hrudníku a vždy mi príde zle pociťujem ako keby vynechanie srdca pichanie na ľavej stane hlavy trpnu mi nohy aj ruky niekdy aj tvár už nevládzem😥😥 stále sa mi točí hlava a je mi zle búšenie srdca cítim na celom teli, v noci keď zaspávam z ničoho nič sa prebudim lapam po dychu a je mi veľmi zle... Už toho mam dosť

dzulli1980
24. sep 2024

Na akých vyšetreniach si bola?

kristianll
autor
24. sep 2024

@dzulli1980 ekg, internista, echo, teraz čakám na výsledky z holtera

dzulli1980
24. sep 2024

neurológ, ortopéd - chrbtica, tetania, pľúcne - astma atď. ...

berenika39
24. sep 2024

Psychika.

kristianll
autor
24. sep 2024

@dzulli1980 pľúca mam v poriadku, u neurológa a u ortopéda som nebol

jj_anka
24. sep 2024

@kristianll uzkost , panické ataky

aurelka1
25. sep 2024

@kristianll ahoj to isté som mala ja a aj stále niekedy mám presne ako keby som to čítala o sebe a niekedy to je ešte horšie sú to panicke ataky.
Mne jak to začal mala som tie ataky celé dni aj noci beriem AD mesiac p celom mesiaci som dostala atak včera a vieš čo aj keď viem co to je aj keď viem ze to prejde ten strach všetko je hrozne stále sa počas toho bojím ze odpadnem ze mam nedaj bože infarkt no chvála Bohu som zdravá sú to tie ataky mňa chytá úplne celá lava strana tela aj tvar aj pocit ze sa dusím alebo môžeš mať pocit ze máš veľmi ťažké ústa tahanie tvare niekedy mám ze mi ťahá jazyk do zadu
Veľmi veľa ľudí tým trpia a viem veľmi dobre ocom píšem začni to riesit hneď vied prečo ja som trpela 5 mesiacov stále po nemocniciach záchranky atď.a nič mi nebolo nechcela som si pripustiť ze je to ono stále som bola v tom ze som vážne chorá.
Dávali mi antidepresiva nebrala som ich teraz ich beriem mesiac sem tam to ešte príde ale je to už oveľa lepšie
Chodím konečne po toľkých mesiacoch von do obchodu atď. Takže neboj sa sú to panicke ataky viem ze si povieš oo koľko toho napísala nevie to pochopiť ale ver tomu viem ta veľmi dobre pochopiť lebo trpím tým istým a možno to mam aj ešte horšie lebo 5 mesiacov som bola zatvorená v dome nechodila som vôbec nikam dokecala som úplne dcérke aj prázdniny veľmi sa tým trápim a chcem svoj život spať chcem žiť ako predtým
Ak si na začiatku skus to vyriešiť hneď nemusíš to mat také ťažké len to nenechávaj tak❤❤ prajem ti aby to zvladol/zvládla len musíš to hneď riešiť nie ako ja

kristianll
autor
25. sep 2024

@aurelka1 ďakujem za tvoju odpoveď 🙏 mala si s toho aj vysoký tlak? Mne niekedy vyskočí aj na 160.. Teraz ho už nemám 2 týždne.. AD som bral asi 2 mesiace a potom som ich vysadil neviem prečo ale nemal som pocit ze mi pomáhajú

majka879742
25. sep 2024

@kristianll ahoj ja mam podobne stavy len s tym, že mňa nikde na hrudi neboli ani nepicha ale mám tam taký divný pocit ako keby, plus hrca v krku, celkovo to je divný stav... Zacalo to vsetko bolestou chrbta a vystreľovala mi do hrudnika...prešla som ekg, echo, interné, rontgen hrudnika z všetko je v poriadku... Dosť mi to naháňa hrôzu lebo väčšinou času som s dvoma malymi deťmi doma a mam strach, že keby sa mi niečo stane tak co s nimi bude 🤷😔 je to dosť nepríjemné :(

aurelka1
25. sep 2024

@kristianll mam stoho väčšinou nízky tlak a nato niesom zvyknutá prvé 3 týždne som stych liekov mala ešte horšie stavy až záchranky kumne chodili musíš to nieako vydržať beriem ich 5 týždňov a chvála Bohu je to lepšie už chodím už aj do obchodu s dcérkou a hlavne dosedim v aute ale stále to nieje úplne ok chcem ísť na slovensko no nato si netrúfam a predtým som stým vôbec problém nemala je to dosť veľmi ťažké musíme to nieako zvládnuť po mesiaci som mala včera zase tie stavy a plakala som bala som sa strašne je to hrozný pocit musíš prísť nato co ti pomoha ukludnit sa mňa uklidni jedine moja mama ze ma obijme a hneď mi dá niečo upratovať a prejde to do 10minut
Ale to točenie hlavy atď. Mam ešte aj každý deň a strašne sa bojím keď ma pichá pri srdci

kristianll
autor
25. sep 2024

@aurelka1 mňa zas ukludbuje pocit že viem ze to nieje navždy a raz to prejde 🙂 neboj bude dobre nie sme v tom sami je nás viac.. Aj keď viem ze niekedy to je veľmi ťažké a nikto nás nechápe nakoniec bude všetko dobre ❤️

kristianll
autor
25. sep 2024

@majka879742 ahoj to mi je ľúto 😥 skúšala si masáž, fizioterpzut? To s tým hrdlom mávam aj ja

kristianll
autor
25. sep 2024

@aurelka1 mne prvé AD nerobili dobre potom som vimenil a s tých už som bol v pohode.. Len už som ich vysadil a neviem či som spravil dobre 🙄

aurelka1
25. sep 2024

@kristianll tak asi nie ja tiež by som znimi chcela skončiť a žiť ako kedysi lenže nieje to tak stále ich beriem

majka879742
25. sep 2024

@kristianll ano skúšala som cvičiť s gyzioterapeutkou avsak mala som pocít, ze po cvičení ma hrudnik boli viac. Ten chrbát sa da vydržať, no hrudnik je horší 🤷 a masáž mi pomôže na pár dni a nedá sa chodiť každý týždeň na masáž, predsa som len matka na RD 🤷

aurelka1
25. sep 2024

@kristianll presne tak a tí hlavne ktorý si tým prešli a sú úplne ok mne povedali ze už beriem dlho AD ze ona brala mesiac a vyhodila ich atď. Vážne neviem ci mam aj ja prestať znimi ci ich ešte brat len viem ze nechcem byť dlho na tabletkách len neviem kedy je presný čas prestať znimi