Bolesť na hrudi

ivett311
19. sep 2016

Ahojte. Cca mesiac ma boli chrbat ale od vcera ma boli na hrudi pri nadychu. Dneska som bola u doktora poslala ma na Ekg tam vsetko ok. Dostala som len novalgin na bolest..Nemam ani teplotu ani kasel. Nic. Co to moze byt? Zaseknuty nerv alebo nieco vaznejsie? ☹

jeennyv
19. sep 2016

@ivett311 ak je na ekg vsetko v poriadku, tak je to od chrbtice, z tej ti moze byt velmi, zle bolesti hlavy, problemy s dychanim, bolesti pri srdci atd....navstivila si odvodneho alebo ortopeda.... ked tak nastiv jeho, pripadne masera, na chrbticu je dobry voltaren a liek dorsiflex, ale ten je len na predpis, cize urcite chod k odbornikovy ak si nebola....

ivett311
autor
19. sep 2016

Bola som len u obvodneho, nemohol mi vypisat nic lebo este kojim (ma 9mes.) Tiez mi povedal aby som isla na masaz tak uvidim. Trosku zle dycham a citim taky tlak na hrudi..

janickadr
19. sep 2016

@ivett311 Novalgin prechadza do materskeho mlieka a nema sa po nom 48hod.dojcit, na pribalovom letaku sa dokonca doslovne pise, ze sa nesmie 48hod.dojcit. Najskor je to zablokovana chrbtica, davaj si radsej Paralen a Magnezium...

ivett311
autor
19. sep 2016

@janickadr okrem liekov co mam robit aby mi bolo lepsie? Strasne sa bojim ci to nebude nieco vazne ☹

lauritta0407
19. sep 2016

@ivett311 skús si dávať pozor aby si bola vystretá, a ak budes pri telke alebo na mobile radsej lez na brusku, je to lepšie pre chrbticu. inak ja to poznám od chrbta som mala také bolesti že som si už myslela že to bude niečo vážne. Ale najviac mi pomohli masáže a hadí gél..

ivett311
autor
19. sep 2016

@lauritta0407 dakujem😉

lulu2014
19. sep 2016

...dobrý večer...môže to najskôr chrbtica / tá je veľká potvora / ale môže to byť aj psychika / to je druhá potvora /
ale podľa kardiológa ... ak je problém od srdca tak je pri námahe a nie v kľude...tak mi bolo povedané...pri obdobných príznakoch....
skúste to magnézium - ževraj počas tehu a dojčenia sú lepšie tabletky ako napr. šumáky. / to mi povedala internistka /
možno persen ak by to bolo z nervozity - ale neviem či je vhodný počas dojčenia aj keď sú to len bylinky
ale ak máte pocit to riešiť s doktorom tak choďte .
Držím palce a hlavne žiadne stresy / ak sa dá- ale viem že to nie je ľahké / 🙂

ivett311
autor
19. sep 2016

@lulu2014 dakujem za odpoved. Myslim si ze to bude chrbtica, aj ked mam tazke obdobie za sebou..som trosku hypochonderka tak hned myslim na to najhorsie 😞

lulu2014
19. sep 2016

@ivett311 no to všetko s tým súvisí...a nebojte ja tiež myslím hneď na najhoršie.
Takže skúste sa udržať v kľude nejaké Mg alebo ten persen ...veľa toho nemôžete momentálne...ale od bolesti neviem či vôbec potrebuje...skúste sa radšej aj cez natiahnuť a oddýchnuť príp. trošku jemne pocvičiť...ale bude dobre. 🙂
Držím palce 😉

6699333
19. sep 2016

Neboj neni to nič iné ja som mávala také stavy pri dcérke z chrbtice že som si myslela koľkokrát že má chytil infarkt a to myslím vážne nedalo mi dýchať hlava sa mi tocievala aj na odpadnutie mi z toho bývalo treba zájsť k ortopedovi a niejake rehabilitácie a aj doma sa trošku ponaťahovať

kp7333
20. sep 2016

Tiez som to mala minule a bolo to zo zablokovanej chrbtice. Pomohla tepla sprcha a natieranie voltaren forte gelom.

janickadr
20. sep 2016

@ivett311 Na takuto chrbticu je dobre suche teplo, cize nejake nahrievanie, pripadne lokalne nejaky gel na baze nesteroidnych antireumatik, cize napr.Indobene gel ci Voltaren forte gel, ako uz bolo pisane vyssie. A k tomu bud ten Paralen ci nejaky Ibuprofen tabletky a urcite to Mg.. A potom aj masaz.. 🙂

domibeyoutiful
20. sep 2016

prikláňam sa k "tipujúcim" chrbticu, s tou skutočne nie sú srandy a dokáže veľmi potrápiť, skús teda odporúčané masáže, tie mne osobne však málokedy urobili dobre, skúsila by som nejaké hrejivé maste a dať pozor na chlad a prievan atď, skoré uzdravenie 🙂

selenka7
20. sep 2016

Mam tieto stavy z casu na cas, aktualne asi tyzden. Pichanie na hrudi. Obcas prejde, niekedy aj viac hodin vkuse. Ale vravim si, ze ak by to bolo vazne, asi by sa to zhorsovalo, takze moj zaver, od chrbtice 😀 Cvicim piatich tibetanov a po cviceni vzdy lepsie. BTW, vygoogli si priznaky tetanie 😉 a nasad magnezium. A ked kojis po leziacky a viac na jednej strane a drobca nosis viac na jednej ruke, pokojne mozes mat aj vykrivenu chrbticu (vlastna skusenost). Ak je tlak a EKG v poriadku, srdiecko je zdrave, nemaj strach.

lucinka511
20. sep 2016

@ivett311 Pilates

emilia25
20. sep 2016

Ja toto tiez mavam bola som tiez na ekg a tiez na rengene pluc vsetko v poriadku.doktorka mi povedala ze to moze byt aj so stresu sice stres nejako som nebadala ale moje telo moze tak reagovat.ale tiez mam skoliozu uz od mala.

ivett311
autor
20. sep 2016

Uz mam aj bolest hrdla a som taka slaba trosku takze zajtra idem k lekarovi. .😞😞

lulu2014
20. sep 2016

držíme palce aby bolo všetko čo najskôr opäť super... 🙂 aj keď ide zima a s tým spojené choroby a bolesti ale nás sa netýka a hotovo 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😅 🙂 🙂 😉 😉 😉

ivett311
autor
20. sep 2016

@lulu2014 dakujem. Mamicka nemoze byt chora 😉

lulu2014
20. sep 2016

@ivett311 tak tak veru veru tak tak...takže si uvedomte skôr než prídete od doktora... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale vďaka farmaceutom máme lieky ktoré nás ženy postavia" na nohy" aby sme mohli kmitať okolo mužov s 37,1 teplotou a jedným kýchnutím navyše 😀 😀 😀 😀
ale vážne držím palce 😵 😵 😵 😅 😅 😅

denamir
25. feb 2018

Baby som dva mesiace po pôrode ale strašne ma boli chrbát mam aj skoliozu aj kyfozu hrudnej chrbtice. Ale mňa pichá aj pod ľavým prsnikom ako keby pri srdci ale mam robene za mesiac 4 krát ekg a všetko ok aj echo a všetko ok mate to niektorá? je to fakt z chrbtice keď ma pichne vždy si myslím ze infarkt a už som kao

septenpunctata
23. máj 2021

@ivett311 bola to chrbtica ?

ivett311
autor
24. máj 2021
septenpunctata
24. máj 2021

@ivett311 a čo Ti pomohlo?