Bolesť mŕtveho zuba

ddomcca
5. apr 2022

Zdravim, uz poriadne dlho sa trapim s jednym zubom, neviem presne ako sa vola - je to ten hned vedla zuba mudrosti. Zacalo to paradnou bolestou kedy som musela dvakrat denne brat flector a budila som sa na to aj zo spanku. Zubarka mi tam dala umrtvovaciu vlozku, o par tyzdnou vycistila kanaliky a minuly tyzden ho konecne dokoncila zablombovanim. Myslela som si ze mam konecne za sebou vsetko a budem mat pokoj ale od toho dna ma ten zub boli. Naozaj neni dna a to realne ma ten zub byt uz mrtvy nie? Chcem sa teda opytat ci je to v poriadku a prejde to po par dnoch alebo zubarka nieco prehliadla. Dakujem

nikha2809
5. apr 2022

@ddomcca mňa neprešlo tiež má bolel mŕtvy zub a až tak že mi navrela celá brada a museli mi to rezat.Doteraz ho nemám v poriadku mám odhalený koreňový kanálik akonáhle sa zubár vložku brada začína puchnut zas a vložka musí ísť von a beriem ďalšie antibiotiká mám ísť zas 12 ak sa to stane znova už som rozhodnutá že zub ide von,len je to taký nešťastný spodná jednotka čiže budem musieť hneď riešiť implantát a neviem či sa môže dať hneď alebo až po nejakom čase lebo nechcem chodiť strbava.Na nervy

nika_val
5. apr 2022

Je rozdiel keď iba vyčistia kanáliky alebo vytiahnu nerv ak vytiahnu nerv tak až vtedy je zub mŕtvy. Ale ano aj mŕtvy zub môže bolieť ak ti pod tou blombou zostal zápal. Mne raz dr vysvetlil keď mi stále čistili kanáliky a zavložkovávali a mňa to stále bolelo a bolelo že to je akoby ti to tam pekne "kvasí" a blomba slúži ako vrchnák a ten zápal nemá ako von takže vzniká bolesť. Preto je dobre nechať zub otvorený na pár dní, preliečiť zápal a až potom zavrieť zub