Bolesť medzi lopatkami

maria1023
4. máj 2024

Ahojte, prosím vás celý deň fungujem normálne ale cez deň teda každý deň ma chytí bolesti pri lopatkách. Niekedy ma boli len jedna lopatka. Taká dosť ostrá bolest. Po lekároch sa vlacim už 2 roky aj magnetickú hrudnej chrbtice mám aj krčnej. Na hrudnej mi zistili kyfozu.
Ale len tak či niekto nemáte to iste ? Keď si dám movalis to prejde ale aj tak stále pociťujem tu bolest.

lucka_ke
4. máj 2024

tu pomôže jedine cvičiť, keďže máš kyfózu čiže nesprávne zakrivenie chrbtice a stavce sú v zlom postavení, platničky ti utláčajú nervy, tie sa zapália a bolia... Movalis ti pomôže na chvíľku, ty potrebuješ mať chrbticu v správnej polohe a to dosiahneš jedine cvičením - na začiatok pod vedením skúseného fyzioterapeuta a potom sama

maria1023
autor
4. máj 2024

@lucka_ke a nemôže to ísť aj od zlcnika ? Keďže tam mám kameň.

janinah
4. máj 2024

Nenosia kabelky cez plece?

maria1023
autor
4. máj 2024

@janinah nie

maria1023
autor
4. máj 2024

@janinah nie

fajnova
4. máj 2024

@maria1023 mne sa presne takto prejavovali žlčníkové kamene. Roky ma bolel chrbát tak ako teba, ako keby mi do jedného miesta rypali s horúcim nožom. Roky mi žiadny lekár nepomohol, žlčník ani nespomenuli. Len zrazu bum, akútny zápal žlčníka, musel ísť hneď von. A hádaj čo... Odvtedy ma to nebolí. A už je to pár rokov

maria1023
autor
4. máj 2024

@fajnova no ja tam mám jeden kameň. Bola som na sone brucha asi 2 mesiace dozadu.
Len mňa keď ten chrbát boli, mne príde aj zle, tak sa ešte aj báť začnem. A furt len aby si človek dával flector lebo nič iné nepomáha.

maria1023
autor
4. máj 2024

@fajnova furt ma len medzi lopatkami začne hoc kedy cez deň bolieť, a vystreli mi to hrudníka.

lula3108
4. máj 2024

@maria1023 to moze byt ten zlcnik. Dajte si zlcnikovu dietu aspon tyzden a uvidite ci to pomoze. Pripadne ked to su zlcnikove zachvaty treba poriesit operaciu nech ho daju von

maria1023
autor
4. máj 2024

@lula3108 no operáciu mám naplánovanú až 9.7 dovtedy musím čakať

maria1023
autor
4. máj 2024

@fajnova a bolel tá pri tom aj hrudník? Pri tom zlcniku ? A záchvaty zlcnika si nemávala?

fajnova
4. máj 2024

@maria1023 vieš čo, záchvaty som mala dva a ten prvý krát som vôbec netušila, čo sa deje, nevedela som, že mám kamene. A áno, vyrazalo mi to až dopredu tá bolesť. Prvý záchvat som mala v nedeľu, na pohotovosti mi diagnostikovali zápal žlčníka a kamene. Dali mi tabletky a poslali ma domov. Mala som prísnu diétu a v stredu som mala ďalší záchvat po napiti sa čistej vody. Ale taký že som kričala od bolesti a upadala do mrakot. Na pohotovosť som prišla v starom pyžame 😁. Hneď ma hospitalizovali a v piatok ma operovali, v sobotu som išla domov. Odvtedy klop klop mám pokoj. aj od tých bolestí chrbta. Držím ti palce, aby ti to pomohlo.