Bolesť lýtok

ivetpm
10. nov 2022

Dobrý deň, mávam bolesti lýtok. Nie sú to kŕče z nedostatku horčíka, ten dopĺňam pravidelne. Je to akoby pocit stiahnutých lýtok a chlad. Na odporúčanie lekárky som užívala 3 mesiace Venalex. Mesiac po doužívaní sa bolesti vrátili. K tomu mávam ešte diastolický tlak vyšší. Posledné dni sa pridáva nespavosť. Môžete mi poradiť čo s tým a či máte niekto skúsenosti? Za každú radu vopred ďakujem.

taktotedanie
10. nov 2022

Treba ist na cievne vysetrenie

lenjaona
10. nov 2022

@ivetpm tlak je v poriadku, ja mavam 140/104 a pulz 117 a lekari ze to je ešte v norme a tiež nespavam, netreba zo všetkého robiť vedu
Kľud a žiadny stres
Lýtka teplou vodou a natrieť pred spaním

den123
10. nov 2022

mas dostatok pohybu? pretoze ja som taketo stavy mala pred trombozou, presne aj chlad aj bolesti lytok, byt tebou idem na hematologiu a vysetrenie krvi.. tam ti zistia aj ci ti nieco v krvi chyba ale hlavne tu zrazanlivost

ivetpm
autor
10. nov 2022

@den123 ďakujem za odpoveď......ja mám tieto stavy od tretieho očkovania. V júly som bola s tým u lekárky a odporučila len ten Venalex. Ako som písala teraz posledný mesiac od doužívania sa to začalo opakovať. Užívam aj hor.antiku, doktorka o tom vie a neukázala vysadiť. Mám 40, ani gynekológ nemal s tým problém.

den123
10. nov 2022

no .. ja mam diagnostikovany trombofilny stav a antiku mi zakazala doktorka lebo zevraj vsetko na hormonalnej baze mi moze uskodit , takze moze to mat nejaku spojitost plus aj to ockovanie.. skus zajst na tu hematologiu tam ti isto povedia viac 🙂

kamatopo
10. nov 2022

@ivetpm ja som bola na cievnom. Mne sa to robilo po prekonaní delty. A výsledok bol ,,kŕčové žili,, .

lyci
10. nov 2022

@ivetpm tiez to mam, len si neviem spomenut ci aj pred covidom som to mala take zle. chystam sa vypytat papier na cievne. dnes som nestihla doktorku. najviac mi pomaha B12 a horcikovy olej natriet na nohy, aj ked sa tiez kazdy den napchavam horcikom