Bolesť lopatky a chrbtice - liek

9. aug 2022

Aký liek pomáha na bolesť lopatky a chrbta? Okrem Milgamma N?

taktotedanie
9. aug 2022

Flector
Ale ta bolest je urcite chrbtica? Su tam zmeny na stavcoch/platnickach?

gertys
9. aug 2022

Ide o beznu bolest z namahania? Alebo nieco vaznejsie?

danielahamar
9. aug 2022

Ak je to klasická bolesť z namáhania, tak kvalitná masáž to dá do pôvodného stavu. Ak je to niečo závažnejšie treba ísť k mudr a nejesť zbytočne lieky.

autor
9. aug 2022

Nejdem k lekárovi, som imobilná a vyšetrenie je viac-menej o ničom, lebo nevedia ako mi pomôcť na vyšetrovací stôl a pod. Preto riešim liek.

taktotedanie
9. aug 2022

Nepozname vas zdravotny stav, vsetky lieky ktore uzivate, su tam mozne liekove interakcie, co tak zavolat vseobecnemu lekarovi nech vam poradi liek vhodny pre vas alebo predpise e-recept?
Myslim, ze to bude najlepsie ako si radit na MK

autor
9. aug 2022

@taktotedanie Neužívam žiadne iné lieky. Bolesť chrbtice je zrejme z dlhého sedenia. Jedine čo si dám je Milgamma, ale to je na dlhšie a nie proti bolesti. Ak zavolám lekárke, tak tá ma niekde pošle a zase dostanem len lieky bez nejakého normálneho vyšetrenia.

taktotedanie
9. aug 2022

Ved ste vraveli, ze k ziadnemu lekarovi nepojdete lebo vas nevedia vysetrit kvoli imobilite tak nerozumiem vete - zase dostanem liek bez nejakeho normalneho vysetrenia
A ti hladate radu aby vam cudzi ludia poradili nejaky liek na bolest- bez nejakeho normalneho vysetrenia a este to niesu ani lekari
Nedava to zmysel.. na bolest su len obycajne volnopredajne lieky ( ibalgin, paralen,valetol, guajacuran na uvolnenie svalstva) ostatne silnejsie lieky na bolest su vsetko na predpis v lekarni vam ich nepredaju

autor
9. aug 2022

@taktotedanie Nechaj tak.

yoxinka
9. aug 2022

Ale @taktotedanie má úplnú pravdu.

luccija
9. aug 2022

Aj imobilny pacient sa da vysetrit.Zanedbas to a bude to este horsie.Ved nevies ci to nie su vyrasrjy, alebo len svalove, platnicky..dobry je docasne Flector a guajacuran ten je bez predpisu

luccija
9. aug 2022

Aj Flector je tusim na predpis

yoxinka
9. aug 2022

@luccija
Všetky vážnejšie lieky na bolesť sú na predpis. Flector prášok je len na predpis. Voľnopredajný je len flector gél alebo flector náplaste, no účinok v porovnaní s práškom je minimálny.

danielahamar
9. aug 2022

@yoxinka 500 flector je na predpis, 250 sa dá kupit