Bolesť lonovej kosti pri dlhšej chôdzi

nikiki29
14. nov 2019

Ahojte, pri dlhšej chôdzi ma bolí lonová kosť, trvá to asi už od pôrodu, bolesť mi zostáva aj keď už si oddýchnem a trvá niekedy až do druhého dňa, ťažšie sa mi vstáva a chodí, mierne to cítim aj keď sa nehýbem vôbec, je to ako pocit svalovky. Je to pomerne nepríjemné. Dnes som prešla len 4,5km a už ledva chodím. Som skoro 9m po pôrode, nemôžem ani kočíkovať poriadne...
Prejde to niekedy? Alebo mám vyhľadať nejakého lekára?

jaanulina
14. nov 2019

@nikiki29 mala som to počas oboch tehu, príšerná bolesť, po prvom pôrode to prešlo cca po 4 mesiacoch, po druhom som sa zotavila skôr a už cca po mesiaci som fungovala, 9 mesiacov mi už príde veľa, na tvojom mieste by som skočila k lekárovi

0silvia0
14. nov 2019

@nikiki29 nemáš to spojené aj s častejším močením alebo nutkaním na močenie?

balihara
14. nov 2019

@nikiki29 ja som od posledného pôrodu 6 rokov a presne pred rokom sa mi vrátili tieto bolesti a trvajú dodnes :(...presne ako píšeš,ani chodiť sa mi nedá a príšerná bolesť,ale ja mám aj bolesti krížov a nikto nevie čo to je :(

nikiki29
autor
14. nov 2019

@0silvia0 nie to vôbec nemám, vyslovene len tá lonová kosť ma bolí...

nikiki29
autor
14. nov 2019

@balihara cítim sa ako nejaká babička, keď vstanem ledva sa pohnem tie prvé kroky 😞 ja mávam tiež s chrbtom problémy, síce skôr hrudná a krčmár chrbtica, ale toto je oveľa nepríjemnejšie 😞

snowflake07
14. nov 2019

@nikiki29
Ja to sice nemam od porodu,ale tiez som mala take bolesti.Nejaka dlhsia tura neexistovala,bolelo pri zmene pocasia,niekedy pocas chodze som si musela cupnut.Po skoro roku som az isla k lekarovi a zistili mi zlomenu lonovu kost(padla som vtedy na bicykli.)

balihara
14. nov 2019

@nikiki29 presne ako ja....ledva vstanem,ani pobehnúť sa mi nedá a keď rýchlejšie idem alebo dlhšie chodím tak koniec,bolesť ako hrom...ja neviem z čoho to môže byť..ani som nepadla ani nič

0silvia0
14. nov 2019

@snowflake07 ako sa lieci zlomena lonova kost?

0silvia0
14. nov 2019

@balihara nemoze to byt oslabene panvove dno tlaciace na lonovu kost?

nikiki29
autor
14. nov 2019

@balihara ja tiež neviem že by som padla, zdá sa mi že je to od pôrodu... alebo teda minimálne v tehotenstve a pred tým som to nikdy nemala.
@0silvia0 ak by to bolo oslabené panvové dno čo s tým? Vydržať a nejako začať cvičiť? Hlavne neviem prečo sa to chôdzou tak zhoršuje 😞

lucyluv
14. nov 2019

Ahoj, ja som este len tyzden po porode. Hoci som mala pôrod super, rychly, bez zranení, dokonca som rodila naboku, takze myslela som, ze to bude na kosti ok, ale od pôrodu ma boli tam dole ako keby som sa bicyklovala, vyslovene citim kosti, boli ma k tomu aj kostrc. Mam problem prejsť z obývačky do kuchyne vobec. Oslabené panvove dno zrejme mam, lebo som parkrat neudrzala moc.

0silvia0
15. nov 2019

@nikiki29 na panvové dno kegelove cviky, riešim niečo podobné, tiež ma pri dlhšej chôdzi tlačí a bolí v okolí lonovej oblasti. Ja som to skôr pripisovala močovému mechúru a jeho poklesu, idem budúci týždeň k urologičke, vystreluje mi to až ku kostrči tak ako píše @lucyluv

snowflake07
15. nov 2019

@0silvia0
V podstate nijako.Vraj sa to same zrastie,ale ze to treba setrit.Dostala som barle na odlahcenie chodze a akurat som chodila na rehabilitacie .

balihara
15. nov 2019

@0silvia0 možno áno,normálne cítim akoby som mala svalovicu v maternici,aj v celej panve ma to tak bolí....