Bolesť krku a bolestivá hrčka

gabika0825
30. okt 2018

Dobrý deň, baby, chcela by som sa vás opýtať, či ste sa tu niektorá stretla s takýmto niečim čím si práve prechádzam. Tento piatok čo bol - minulý týždeň ma nejak bolel krk, možno už aj ráno som si to všimla, keď som hlavu vytočila do strany, strašne ma bolel. Zrazu som si nahmatala obrovskú hrčku na ľavej strane krku, ktorá na dotyk veľmi bolela. Veľmi som sa zlakla. Inak do toho ma bolela akosi hlava a cítila som sa ako pred chorobou, tak som si myslela že to asi bude nejaká chrípka, alebo niečo. Poobede som prišla domov, boleli ma svaly, kĺby, dotoho stále bolesti hlavy a k tomu tá hrča na krku. Mala som teplotu 37,5, čiže zvýšenú. Išla som si ľahnúť a myslela som si že asi som chorá. No lenže k večeru som sa zobudila, teplotu som mala trošku ešte zvýšenú (okolo 36,9), hrča stále bolela. Išla som zas spať, tentokrát som spala do rána a nebolo mi nič. Nemala som ani teplotu, žiadne príznaky choroby, cítila som sa vitálne. Len tá hrča na krku stále ostala, zdala sa mi ešte väčšia. Hrdlo trošinku červené, nemám s mandlami nič, ani ma hrdlo nebolí, nekašlem, nekýcham, iba mám trošku akoby dutiny zapchaté ale sople nemám. Som úplne v pohode necítim sa vôbec chorá. No ale tá hrča je stále na krku a včera som mala pocit že ma už ani tak nebolí. Má asi 3cm, dnes som si ju merala a na dotyk síce bolí, ale nie tak moc ako predtým. No a bojím sa strašne, lebo som čítala že keď sa objaví hrča na krku a rýchlo sa zväčšuje+ nie sú prítomné žiadne príznaky choroby (ako kašel, kýchanie aťd), tak že to je rakovina. Mám sa veľmi báť a stresovať ako doteraz, alebo to mám nehať tak, počkať tie 2 týždne či tá hrča zmizne, alebo nie? K lekárke som chcela ísť, ale vlastne mi došlo že ona mi povie maximálne že mám zapálené hrdlo aj keď nemám, nerada k nej chodím lebo nie som spokojná s jej lekárskou starostlivosťou. Už sa pracuje na prestupe k inej, no len ona teraz sťahuje ambulanciu a neordinuje vôbec. Takže jedine som odkázaná na túto moju zatiaľ. Mám ísť keď tak už na pohotovosť večer? Lebo ja už naozaj neviem čo mi môže byť. Nikdy som takýto problém nemala. Ďakujem vám za rady 🙂

kristik
30. okt 2018

Môže byt hnisava uzlina, známeho dcérka to mala. Obrovská jej navrela. Liečba antibiotiká, resp. vypustia hnis. Nie som lekár, je to len nápad, treba navštíviť lekára a zachovať kľud. Rakovina v začiatkoch neboli😉držím palce.

gabika0825
autor
30. okt 2018

Ach ďakujem pekne za odpoveď :( Tak zajtra idem k Dr. som zvedavá, čo mi povie. Keď tak dám vedieť. Dúfam že ma aspoň pošle na nejaké vyšetrenie, nie že ma zas odpinká, ako keď som bola chorá, mala som hnisavé mandle a ona ma poslala domov že mi nič nie je a že si mám cmúlať mentolové cukríky....

petrofka
30. okt 2018

Treba ist. Ak je to uzlina moze to byt aj mononukleoza. To je hrozne vela moznych veci. Mne tak tiez navrela, bola som po vselijakych ambulanciach a nakoniec to bolo len z prechladnutia ;) Tak drzim palce!

simsalabim
30. okt 2018

@gabika0825 treba ist. Stalo sa mi podobne, podozrievali mononukleozu.

barbyy987
30. okt 2018

Maminky viem ze to sem nepatri ale neviem kde sa opytat prosim vas toto je pohlavie mojho babatka ak si priblizite vstrede dole od tej sipky do lava neviete mi povedat ake??dakujem pekne

gabika0825
autor
30. okt 2018

Ďakujem krásne baby za vaše rady 🙂 A myslíte teda že to je tá mononukleoza? Lebo ja sa necítim ako som už spomínala nejako chorá. Teplotu som mala iba ten piatok, inak nič a normálne fungujem, som aktívna, nie som ani unavená. Inak napadlo ma aj to, čo som zabudla dopísať ešte, že predierajú sa mi akurát osmičky v ústach a akurát tá čo je na tej ľavej strane, sa mi dosť predrala už von, inak ma ten zub nebolí, iba taký tlak v ňom mám niekedy, ani to nemám červené ani napuchnuté. Myslíte že to môže mať súvis aj so zubom?

petrofka
30. okt 2018

@gabika0825 ano moze byt. Mna poslali aj k zubarovi na kontrolu, ci tam nebude nejaky nalez, kaz alebo co.

gabika0825
autor
30. okt 2018

Dobre, zajtra teda zájdem k obvodnej, som zvedavá, čo mi povie, keď tak vám napíšem ako to dopadlo keď tak 🙂 dakujem za rady veľmi

katrin21
30. okt 2018

to budu lymfaticke uzliny.. kde na krku to mas?? neboj sa, na 90% ti nic nie je.. ano, ked su zuby, byvaju zvacsene a su aj hmatne a bolestive na dotyk, najcastejsie zo spodnej strany sanky... alebo ked len telo obchadza nieco, nejaka viroza a bojuje, tak moze byt takto... nemusis mat nadchu, ale hrdlo ta bolelo ,takze....

keby si mala problem vazny, tak to su vacsinou uzliny medzi klucnymi kostami... a to urcite nemas.. kazdopadne mozes si ziadat aj sono... 🙂
a ked si nespokojna s lekarkou, vymen ju, dnes to nie je problem predsa.

gabika0825
autor
30. okt 2018

@katrin21 práveže ma hrdlo vôbec nebolelo, iba sa mi zdalo že som ho mala trošinku červené, ale to tiež sa mi mozno iba zdalo. Žiadne škrabanie v hrdle, ani nič. Bolesť vôbec. Preto sa mi to zdá také divné a som z toho vyplašená.

gabika0825
autor
30. okt 2018

@gabika0825 a na krku to mám rovno ako keby pod sánkou, keď natiahnem krk dohora, tak sa mi vystúpi na ľavej strane krku tá hrča.

gabika0825
autor
30. okt 2018

@katrin21 prepáč, chcela som odpísať tebe.

katrin21
30. okt 2018

@gabika0825 tak to je v pohode, uzlina... netrap sa 🙂 telo s niecim bojuje + ja to mavam bezne pri zuboch, ked je nejaky problem

gabika0825
autor
30. okt 2018

@katrin21 Ďakujem velmi za utešenie, ani nevieš ako mi to dobre bodlo, lebo fakt si nad tym lámem hlavu už tretí deň, vkuse som v strese, nemá mi kto iný poradiť lebo nikto takéto niečo nemal. Takže mám ísť zajtra k tej dr, či radšej počkať ten týžden ešte či to vymizne? Možno že ešte príde niečo nejaká choroba alebo bolesť zubu. Ešte som si spomenula, že pred asi 2 dňami som mala citlivý predný horný zub, že ma v ňom akoby škubalo, ma napadlo či nemám kaz v ňom. Ale už ma nebolí tak neviem no.. :(

katrin21
30. okt 2018

kludne pockaj, ono to moze byt aj dlhsie zdurene, kludne aj 2-3 tyzdne

gabika0825
autor
30. okt 2018

@katrin21 dobre, ďakujem za radu, veľmi si to cením. Áno čítala som že môže to trvať aj 2 týždne kým sa uzlina vráti do normálu. Inak mala by som ísť aj na preventívku tento mesiac k zubárovi, úplne som na to skoro zabudla 😃 zajtra sa rovno objednám a s tou uzlinou teda počkám. Keby sa to nejak zväčšilo, tak hneď padám k lekárke samozrejme.

jenny2009
30. okt 2018

@gabika0825 isto chod k lekarovi, preco chces cakat??

gabika0825
autor
30. okt 2018

@jenny2009 ako som spomínala, lekárku mám takú akú mám a velakrát ma poslala domov že mi nič nie je, aj keď mi bolo a musel na to prísť až iný lekár. Dlho mi trvalo kým som našla inú no teraz momentálne k nej nemám ako ísť kedže neordinuje a nemám u nej ešte kartu, iba som jej zatial volala, že či ma tam zoberú ako nového pacienta. Preto moc nechcem ísť k tej mojej lekárke a radšej sa spýtam tu, či to nie je niečo bežné, keďže mne sa to ešte nikdy nestalo

deti95060810
30. okt 2018

je tu skupina zdravotníci na MK...napíš , niečo odpíšu

tinapa
30. okt 2018

@gabika0825 Môjmu synovi sa urobila hrčka za ušami a po hlave hrčky, tvrdé...svrbelo ho to..už dvakrát mal seboreu, tak sme si mysleli, že to zasa chytil, no tak veľa?? V sobotu doobeda, no čo s tým? Na pohotovosť..tam mi dr.povedala, že to je len povrchové a že vďakabohu, že máme uzliny, lebo vďaka nim sa škodliviny nedostanú do tela, že fungujú ako zátka...predpísala nám antib.sirup, čo mal vypiť hneď a kortik.vodičku na potieranie tých hrčiek na hlave.. No nám vždy na seboreu, na tento výsip pomáhal konopný šampón, aj som ho už mala kúpený, takže tú vodičku som mu dávala len dva, tri dni, všetko mu to krásne odišlo ako prišlo.. Dopredu sa určite nestresuj, to len uškodí psychike... Daj si zázvorový čaj- poriadne silný, nech ti vyštípe celé hrdlo..to je medicína. A odporúčam všade dávať medvedí cesnak, cibuľu a všetky tieto úžasné dary prírody..to je moja osobná skúsenosť.

tinapa
30. okt 2018

..výsyp..

gabika0825
autor
30. okt 2018

@tinapa ďakujem pekne za radu, zajtra si hneď poletím kúpiť zázvor a urobím ten čaj, čítala som už predtým ževraj to na uzliny pomáha 🙂

gabika0825
autor
31. okt 2018

No tak baby, tú hrču sa mi zdá že mám už o polovicu menšiu, už sa pomaly vytráca, ale neviem či to nie je len pocit. Ale ohmatávam si to stále a naozaj oproti tým predošlým dňom je menšia. Mám teda ešte počkať?

palomka
31. okt 2018

@gabika0825 podľa mňa sú to tiež uzliny. Keď organizmus s niečím bojuje tak sa zväčšia. Potom sa vrátia do normalneho stavu. Moja dcera ked natiahne krk, tak jej vidno uzliny od narodenia co má 🙂

gabika0825
autor
31. okt 2018

@palomka ďakujem za radu 😊 Mne inak stále nejde do hlavy, prečo teda nie som ani chorá, ani ma hrdlo nebolí. S čím teda telo bojuje, keď nemám žiadne príznaky?

simsalabim
31. okt 2018

@gabika0825 darmo budes spekulovat. Treba ist k lekarke. Uzlina sa zvacsi, ked telo s niecim bojuje. A moze to byt aj zavazne ochorenie. Inak ked sa mbe tak velmi zvacsila uzlina, tiez som nebola nejako velmi chora. Lekarka urobila vela vysetreni, aby vylucila vaznejsie ochorenia. A zmensovala sa mi asi mesiac.

iwesska
31. okt 2018

Mozes mat problem aj v zube o kt.nevies.

kabba
31. okt 2018

Zvacsene uzliny koli chorobe, aj zvysena teplota, ktoru si mala tomu naznacuje. Nejaky maly zapal, mozno aj koli tomu zubu. Netrapila by som sa tym, zvysi prijem tekutin, aby lymfa dobre fungovala a co najrychlejsie odviedla toxiny z tela 🙂

gabika0825
autor
31. okt 2018

@kabba k lekárke idem v piatok lebo do štvrtka má dovolenku, uvidíme teda čo povie. A práve nenávidím to, keď sa musím vláčiť po lekároch aj keď to nie je vážne.

gabika0825
autor
31. okt 2018

@simsalabim ten príspevok bol určený tebe, len som označila zle