Bolesť krížov

pastelka292929
25. mar 2023

ahojte idem si po radu mam bolesti krizov na lavej strane a tak isto aj v predu v boku dole tiez ma pri sedeni alebo lezani az stipu vrchne polky zadku.. cakam na ortopeda ale uz neviem si neviem pomoct 😞

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 ale toto nieje na ortopéda. Skôr neurológa. Môže to byť hernia disku, nadpriemerná lordóza, bolesť ti vystreľuje do sedacej časti, ischias. Prajem rýchly termín u lekára, dobrého diagnostika a skoré zlepšenie.
https://www.platnicky.sk/ischias/

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yoxinka
25. mar 2023

Na tvojom mieste úplne vynechám ortopéda, nespraví s tebou holé nič. Zháňam fakt dobrého neurológa a ešte lepšieho fyzioterapeuta. Ver mi, mám s chrbticou problémy 10rokov, skúsenosti s fyziatrami, neurológmi, veľmi zlými fyzio, dobrými fyzio, vynikajúcimi fyzio, nemtavými neuro a jediná účinna kombinácia je skvelý neurológ a ešte lepší fyzioterapeut 😉.

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@jamimo noo tak v takom pripade to bude este na dlho ak ma tam posle.. citala som to ale mne to do nohy nejde skor do brucha ale skusim aspon tie cviky co su tam mozno to zatial pomoze dakujem

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@yoxinka ja som bola rada rada ze ma vobec poslal k ortopedovi lebo ma chcel poslat na hadicu koli tomu ze mi to striela do brucha 🙈 raz davno ma liecil ortopet trochu ine problemy ale pomohlo mi to .. a tak to ma moze aj ortoped poslat na neurologiu ci to zas obvodny?

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 Dlho, nedlho, nedala by som sa odbiť všeobecným lekárom, Dorsiflexom a Flectorom, RTG snímkom= bežná prax... Priam neznášam kúzelnú všeobecnú alibistickú vetu : to máte od chrbtice 🤔 A? Čo od chrbtice? Od toho tu je odbor neurológia, vyšetrenie diferenciálnou diagnostikou, v sede, ľahu, chôdzi, predklon, záklon, uhol a rozsah pohybu, vyhmatanie stavcov, reflexy, magnetická rezonancia, následna liečba = možný obstrek, infúzie, medikácia liekmi, cielená fyzioterapia, podológia.
PS: článok bol informatívny a kvôli obrázku, určite necvič podľa internetu alebo youtube videí. Napr. ja som cvičila s fyzioterapeutkou McKenzie cviky, prvú hodinu ma len diagnostikovala a hľadali sme úľavovú polohu ktorá mi vyhovuje. Napr. ja cvičím 1 cvik, ktorý môj kamarát nesmie, on cvičí úplne opačný cvik. Napr. moja fyzio chcela vidieť aj cdčko z MR a to pokladám za vysokú profesionalitu.

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@jamimo boze no to som dopadla ved on mi dal algifenove kvapky co nepomahaju ani rengen mi nerobil ze to mozem mat s reumy .. no teraz neviem uz som tam objednana co mi tam povie skoda ze som to nevedela skor mozno ma tam aj ten ortopet posle

yoxinka
25. mar 2023

@pastelka292929
Takto. Pokiaľ ti to “strieľa do brucha” tak ozaj možno potrebuješ toho gastroenteorológa 🤷‍♀️ a teda “hadicu”. Ja inak celkom nechápem tieto internetové medicíny. My nič o tebe nevieme, nevieme, koľko máš rokov, ské máš iné ochorenia, koľko ťa tie kríže bolia, kedy ťa bolia, čo znamená “vystreľuje mi to do brucha”. … ale máme ti poradiť. A ešte ani problém neopíšeš celý 🤦‍♀️. To že ti ortopéd pomohol kedysi, neznamená, že pomôže aj v tomto prípade. Ortopéd nie je univerzálny šaman.

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 mňa sa síce nepýtaš, ale napíšem ti. Ortopéd neposiela k neurológovi, ak by mu na tebe chcelo záležať, napíše do zdr. dokumentácie: Odporúčam neurologické vyšetrenie. Na neurologické vyšetrenie vypisuje sprievodný lístok tvoj všeobecný lekár. Dobrá rada do života : Ak je tvoj všeobecný lekár typ, ktorý zjavne nevie čo robí, nájdi si druhého, tu ide o teba, tvoje zdravie, tvoju chrbticu. Na rozlúčku by som mu povedala nech ide vrátiť diplom 😉

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@yoxinka no jasnee ved ja chapem ze cez internet sa liecit neda iba som chcela vediet ci niekto nemal nieco podobne a co mu pomohlo alebo co by odporucil..

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pastelka292929
autor
25. mar 2023

@jamimo dakujem pekne za radu 😊budem to aj tak riesit

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 kvapky Algifen sú od bolesti, kŕčov hladkého svalstva. Kamarátka ich má na predpis k silným menštruačným bolestiam (ide skapať od bolesti) Možno preto ti ho predpísal, lebo sa sústredil na informáciu, že ti to strieľa do oblasti brucha. Každopádne podľa toho mála čo o tebe vieme, odporúčam neurologické vyšetrenie. Ak je to fakt, tak ako popisuješ, to mi je jasné ako laikovi. Som si niečo odžila s bolesťou platničiek... by som sa po stenách škriabala. Ináč aj baby ti tu dobre, podobne radili. Nedaj sa odbiť a vybavuj od pondelka. Držím palce

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 ešte úvaha k reume... Ak hypoteticky lekár uvažuje o reume, tak treba v prvom rade odber krvi na reumatoidný faktor. Podľa výsledkov pokračovať ďalej, nie pokus omyl...

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@jamimo ved jasne ze mi chcel dobre s tymi kvapkami ale to mi nezabera.. reumu mam 10 rokov ale to nieje s nej asi tie platnicky no uz to dobojujem niako dakujem za rady 😊

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 no, tak už vieme viac... reumu máš 10 rokov. Reuma sa týka pohybového aparátu, kĺbov, šliach, kostí, mäkkých tkanív. A to je aj súčasť chrbtice však? V rámci úvahy= Môže sa ťa týkať aj osteartróza, osteoporóza stavcov... Ak chodíš na reumatológiu skús to spomenúť dr. tvoje problémy od chrbtice. Možno ti napíše do zdr. karty že odporúča neurologické vyšetrenie, alebo osteodenziometriu.

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@jamimo jej som to uz spominala dala mi na to sprej neviem presne ako sa vola nic viac.. len posledne cca dva tyzdne uz to je o dost horsie preto som sla k obvodnemu

jamimo
25. mar 2023

@pastelka292929 tak nech sa ti podarí dobre vybaviť a skoré uzdravenie prajem.

pastelka292929
autor
25. mar 2023

@jamimo dakujem 😊

avicii18
26. mar 2023

Kdesi som počul že bolesť krížov suvisí s financiami. Ak je to pravda, tak prípadov bude určite pribúdať.

janka2007i
6. aug 2024

@yoxinka a dal vám aj nejaké lieky

yoxinka
6. aug 2024

@janka2007i
Keď poctivo cvičím a hýbem sa, žiadne lieky nepotrebujem.