Bolesť krížov 19 mesiacov po pôrode

nikolet_89
3. okt 2013

Ahojte maminky uz neviem s kym by som sa poradila tak si vravim, ze skusim napisat, ci niektora z vas nezaziva to iste. Mam 24 rokov a som po jednom porode dcerka ma 19 mesiacov. Moj problem su krize asi...asi preto, pretoze som bola u obvodnej dr a ona mi povedala, ze je to normalne, ked ma bolia krize...ok odisla som od nej. Ale zacinam si mysliet, ze to nieje normalne. Mam bolesti tesne nad zadkom presne tam, kde sa krize ohnu ak sa naklonite dozadu...rano vstanem s tym, ze ma bolia nohy rozchodim to a je to ok, ale krize ma bolia pocas celeho dna niekedy menej inokedy viac. Najhorsie je, ked dlho sedim, ci stojim a zmenim polohu to je bolest...a striela mi to do praveho stehna taka bolest chvilkova zaboli a prestane a stale dokola...neviem zazivate to niektora ? a ak hej co s tym robite ? viem, zeby som asi mala zacat cvicit no neviem sa k tomu dokopat a hlavne sa bojim, ze je to nieco vaznejsie...chceme z mm druhe babatko chceme zacat od januara dovtedy by som bola rada, keby som bola fit dakujem za kazdu radu...

janielikk
3. okt 2013

Fuuha, ja by som sla radsej k ortopedovi, chrbtica je svina... 😉
Je mozne, ze si si nevedomky poskodila chrbticu, resp. drzanie tela pri predoslom tehu, ak si chodila viac predklonena, alebo zaklonena (nevedomky to robime v tehu asi vsetky)
Dalsi kamen urazu moze byt nespravny matrac.
Ale ked si v bolestivom stave a vystreluje ti to do "nelogickeho" miesta, sla by som fakt za odbornikom.
MM nedavno bolievalo rameno, siel k lekarovi a zistil, ze je to od chrbtice... po liecbe sa rameno dalo do poriadku a na striedacku ho zas boli chrbtica 🙂

martina1305
3. okt 2013

@nikolet_89 mne toto pride, ako keby sa ti vysuvala platnicka...poznam tuto diagnozu, manzel bol na to operovany, stryko bol na to operovany, otec s tym bol 2x hospitalizovany v nemocnici (zatial bez operacie)...takze to mam zmáknuté...ak budes chciet, mozeme popisat v IP o tom

nikolet_89
autor
3. okt 2013

@janielikk a tvoj manzel bol u ortopeda ? chcem ist aj ja k nemu, ziadny iny lekat ma nenapada

janielikk
3. okt 2013

nie, on bol zatial len u vseobecneho (po pol roku dokopavania 😠 ), ten mu nasadil liecbu s tym, ze ak sa to neupravi, alebo zhorsi, nech si pride po odporucenky na RTG a ortopediu.
A myslis, ze tam bol??? 😠
Zas aby som ho hnala, nutila, prikazovala.
Ja som zastanca toho, ze zdravie sa ma riesit najskor, potom je robota a to ostatne, sak co zarobis pod hlinou, ne? 🙂

sticker
3. okt 2013

@nikolet_89 Aj podľa mňa to je platnička... osobná skúsenosť. Ak máš v okolí dobrého neurológa tak k nemu, alebo potom ortopéd. Ja som chodila tam, asi rok sme sa snažili dať to do poriadku, aby som sa vyhla operácii, ale nepomohlo a operácia ma neminula. Ak môžeš nedvíhaj ťažké veci, aj malinkú skús čo najmenej (čo bolo pre mňa najhoršie) a ohýbať sa do drepu no a cvičenie. Ale ak už máš bolesti, tak opatrne. Tam už treba rady odborníka, aj čo sa týka cvičenia. Fyzioterapeut by nebol tiež od veci.... 🙂

nikolet_89
autor
3. okt 2013

@janielikk vsak urcite ja som bola na RTG a nic nevideli coz mi je tiez divne

nikolet_89
autor
3. okt 2013

@sticker a tiez si bola na RTG ? lebo ja asi mesiac dozadu a nic nevideli tak neviem ci to tam je vidiet, alebo nie uz som z toho 😨

janielikk
3. okt 2013

@sticker suhlasim, dobry neurolog, ak je to od chrbtice nie je na skodu.

sticker
3. okt 2013

@nikolet_89 Aj na RTG, aj na magnetickej..... Magnetická krásne ukáže....
@janielikk No, len u nás taký nie je 😒 Ale zato ortopéd je doslova a dopísmena Človek s veľkým "Č"..... 🙂

nikolet_89
autor
3. okt 2013

@sticker vsak toto to aj u nas v Petrzalke ziadna slava ale tak co uz ked treba tak treba no

janielikk
3. okt 2013

@sticker Ja by som ti v ramci Ziliny vedela odporucit vynikajucu neurologicku, ja som k nej kedysi chodila s neskutocnymi bolestami hlavy, na ktore mi NIC nezaberalo. Behom par tyzdnov ma dala fantasticky do poriadku, dodnes som jej vdacna, fakt super lekarka s ludskym pristupom.

yarnie
3. okt 2013

Platnicka, podla mna. Sup k ortopedovi.

sticker
3. okt 2013

@janielikk Si zlatá, ďakujem... To je pre mňa ďaleko. Ja plne dôverujem môjmu ortopédovi a keď už bolo zle, tak lekári v RK mi pomohli a keby dačo, zverím sa im znovu 🙂

janielikk
3. okt 2013

Drzim palce 😉

martina1305
3. okt 2013

@sticker moj manzel aj stryko boli obaja operovani v RK

desszi
3. okt 2013

@nikolet_89 ak ti mozem poradit, operovat sa nedaj, to nic neriesi, respektive nie dlhodobo. Zrejme sa ti nevratili kosti panvy do povodnej polohy ako pred tehu, z toho plynu tie bolesti. Treba vyhladat skuseneho chiropraktika alebo ked neveris "ludovym liecitelom" tak skuseneho sportoveho lekara respektive lekara, ktory sa zaobera chiropraxiou, jedine ten ti pomoze - nastavi stavce do povodnej polohy a bolesti pominu. Niekedy treba ist na osetrenie opakovane. Po naprave a ked sa stav stabilizuje a ukludni, treba posilnovat chrbtove svaly. Vyhladaj si dobreho chiropraktika cez google recenzie alebo ked chces, viem o jednom v NR, je to lekar, ale je tam dlhsia cakacia doba. Viem o com hovorim, mam troch takychto marodov v rodine 🙂 ani jeden nebol operovany, riesime to tymto sposobom.

martina1305
3. okt 2013

@desszi u nas 2 uz nemali sancu, od bolesti "skrabali steny" a verili, ze operacia im ulavi od bolesti...u otca sa to zatial dalo poriesit a je platnicka v klude..a manzel by sa tiez uz druhykrat nedal operovat, uz sme "mudrejsi" od prvej operacie, to bolo este vo februari 2011

sticker
3. okt 2013

@desszi Ja tiež nie som zástanca - rýchlo všetko operovať 🙂 Rok som sa snažila všemožne, ale bohužiaľ. A to som sa po operácii dozvedela, že primár, ktorý bol pri zákroku mi chcel dať kovy do chrbta, že v takom hroznom stave mám chrbát ☹ Ale so svojim lekárom sme neboli na ničom takom dohodnutí, tak nechcel riskovať bez môjho súhlasu, ale že sa tam určite ešte vrátim... Operácia nemusí vyriešiť, po troch rokoch od operácii už pociťujem bolesti, ale nedajú sa zatiaľ ani len porovnať s tým, čo bolo.
Tiež som toho názoru, že najprv skúšať čo sa dá 🙂 A spevnenie brušných a chrbtových svalov je základ, ako píšeš 🙂
Ale napr. veľmi dobrá kamarátka niekoľko rokov skúšala naozaj všetko možné, aj chiropraktika, na chvíľu pomohlo a znovu bolo zle. Teraz je pol roka po operácii a nevie si vynachváliť. Podľa jej slov - konečne žije.
@martina1305 A spokojní boli? Lebo teda ja veľmi... 🙂

desszi
3. okt 2013

@martina1305 ved to, clovek je mudrejsi niekedy neskoro, tiez poznam nejedneho cloveka, ktory sa dal operovat a bolesti sa im cca do 3 rokov vratili, ale zase poznam jednu pani, ktora sa tiez dala operovat, ale nie na neurologii, ale ortopedii a len pri nejakej ciastocnej anestezii, teda vedela komunikovat s lekarmi a hovorila kedy bolesti prestali, kedy este pretrvavali, a ta si zatial pochvaluje.

desszi
3. okt 2013

@sticker ano, je to velmi individualne, s tym suhlasim, ja hovorim viac menej za nas teda moje okolie a znamych, u nas zatial chiropraxia pomaha, nastastie 🙂

veronika0
3. okt 2013

@nikolet_89 no, ja som mala aj uraz (spadla som na stolicke) + dve tehotenstva (ato je velka zataz ked nosis 10-14kg naviac) + to ze som nosila 2 deti (vies co to obnasa) - zaver mierna skolioza, stred chrbtice strpnuty, casto ma sekne v chrbte, palenie chrbtice, bolesti krizov a pri pravej lopatke- bola som na rehabilitaciach, napraval mi chrbticu ale mi to nepomohlo este sa to zhorsilo... a nemam narok ani na matrac ako zdravotnu pomocku 😠

sisaha
3. okt 2013

@nikolet_89 mam operovanu platnicku a z toho co pises, ze bolest ti vystreluje do nohy, to zn. ze platnicku mas zrejme vysunutu a tlaci ti na koren nervu.. U mna to doslo do stadia ze som nejaky cas fungovalal s bolestou, az som sa jedneho rana nepostavila na nohu a nedokazala som si ani na wc prejst. Bola som operovana a mozem ti povedat, ze hoci moja chrbtica uz nie je to co byvala - ja konecne nemam bolesti a dokazem fungovat (sediet, stat, lezat...)

odporucam ti navstevu neurologa (nie ortopeda) a urobit CT alebo MRI - rtg neukaze problem, lebo makke tkaniva nezobrazuje, co MRI ano.. A potom stanovit liecbu. Niekedy pomozu infuzie, niekedy lieky a urcite cvicenie kazdodenne. Treba spevnit svalovy korzet chrbta. Na rehabilitacii ti ukazu spravne cviky a tie treba pravidelne cvicit, aby chrbtica bola spevnena a platnicka sa dalej nevysuvala.. Inak ti hrozi operacia..

cerez
3. okt 2013

@nikolet_89 Určite sa nenechaj odbiť len preto, že máš len 24 a malé dieťa. Kríže, krčná dá v tehotenstve a počas materstva zabrať, ale dá sa s tým aj niečo robiť. Nech ťa pošle k ortopédovi, nech ti urobia snímky, poprípade rehabilitačné cvičenia. Alebo pani dr. chce počkať, keď bude nejaká skolióza alebo problém s platničkami?

tinkax
3. okt 2013

neviem co kocky pisali vyssie ale ja mam to iste, aj pri prvom dietati som to mala, a teraz sa mi to ozyva opat, mala ma rok a ledva sa k nej od vcera zohnem ,pichne ma vzdy tam v krizoch na boku, ortoped mi povedal este vtedy pri prvom dietati ze vsetko ok,musim cvicit a nepretazovat chrbticu, mam aj skoliozu, je to pre to ze sa za mlou zohybam, dviham ju , nosim na jednom boku, fakt len cvicenia na chrbat pomozu, masaze, proste spevnit svaly brucha a chrbta

marianna1985
3. okt 2013

@nikolet_89 - to vyzera na platnicku, nahrievaj sa suchym teplom /stredne teply fen, teply uterak, termofor/ a chod k ortopedovi a tiez by som si dala vysetrit preventivne aj moc

kubuliatko
3. okt 2013

ahoj. pisem ti ako fyzioterapeut. urcite si najdi nejakeho rehabiliatcneho lekara alebo fyzioterapeuta vyskoleneho v McKenzie metode a oni pridu na to ci je ta bolest radikularna teda od platnicky alebo funkcna z toho ze mas oslabene svaly. ale nepotesim ta. bez cvicenia to nepojde

kubuliatko
3. okt 2013

ale moze ist aj o zablokovany SI klb ten sa tiez prejavuje vyzarovanim do DK. no len sa daj urcite operovat podla rad niektorych tu doktoriek

nanulik
3. okt 2013

píšem litánie a kde to je?😝
tiež mám problém s krížami už skoro dva roky. najskor len občas zabolelo, teraz to bolí stále, , hocijaká poloha kde som rovno mi sposobuje utrpenie. najradšej sedím. chodím na cvičenie a parafín ale nelepší sa to. ak to nepomože vraj mi dá neurologička obstrek 😝 doteraz som to nejako zvládala bez liekov ale už sa to nedá. je to príšerná bolesť. mám pocit ako by som to mala predelené na polovicu...
bola som aj na RTG ale aké su výsledky sa dozviem až na kontrole. cca o 2 týždne

nikolet_89
autor
4. okt 2013

@janielikk
@martina1305
@sticker
@yarnie
@sisaha
@marianna1985
@kubuliatko

Ahojte tak v pondelok idem k dr. dnes mi to nevyslo zo strazenim malej...tak potom napisem ako to dopadlo

nikolet_89
autor
9. okt 2013

@nanulik
@kubuliatko
@marianna1985
@tinkax
@cerez no tak zajtra rano konecne idem k dr. som jej volala popisala problem, povedala nech donesiem moc a ze su to podla nej krize ze to mam z toho porodu...ja sa skusim nenchat odbit a vypitat sa aspon na neurologiu