Bolesť krčovych žíl po cvičení

23. jan 2024

Ahojte, mám 37r., sedavé zamestnanie a pohyb vo forme dlhých prechádzok, jóga, bycikel. Mám na stehnách metlicky a také nie hrozne krcove žily. Nie úplne ako babka, ale na môj vek tiež nič moc. Začala som trochu viac cvičiť. Predvčerom som robila výpady (lunges) a odvtedy ma hrozne boli ta oblasť nižšieho stehná smerom ku kolenám. Najprv som bola zaskočená, že aká svalovica na oboch nohách z pomerne ľahkého cvičenia, ale teraz som si ista, že ma bolia žily a nie svaly. Žily sú až k lyžiam vystupenejsie a zelene. Už druhý den si sotva sadnem, pomáham si rukami. Prejde to?

autor
23. jan 2024

Alebo je to bolesť žil + svalov, ale zaskočilo ma, že vyzerajú horšie než predtým. Čakala som skôr pozitívny efekt od cvičenia

lucka_ke
23. jan 2024

v lekárni si kúp Devenal, ak neprejde tak smer cievne

mabenn
23. jan 2024

nie som odbornik, ale mam tiez metlicky po porode, po zatazi citim to miesto, je to normalne lebo je to citlivejsie...treba minimalne natierat niecim, su na to kremy

autor
23. jan 2024

@lucka_ke ďakujem, teda tabletky? To som našla, ale tak niekedy býva pod tým istým názvom liek na orálne užitie a aj masť

lucka_ke
24. jan 2024

tabletky a Lioton gel na potieranie

mandzula
27. jan 2024

@autor silovy trening a cvicenia, kde dochadza k otrasom pri doskokoch, su pri KZ nevhodne. Odporuca sa chodza, bicykel, plavanie.
Ale ja sama robim silovy trening, a ked to prepisknem s vahami, zily ma bolia, no nemozem si pomoct, lebo je to moja zavislost.