Bolesť krčnej chrbtice vystreľujúca do hrude a do ramien

6. jún 2020

Dlhsiu dobu liecim bolesti krcnej chrbtice vystrelujuce do hrude a ramien. Chodila som k fyzioterapeutovi vyse roka,kazde dva tyzdne plus doma som cvicila trosku sa to zlepsilo,ale stale mam bolesti a hlavne skratene svaly v oblasti krku v mieste,kde sa napajaju na ramena na jednej strane viac,sedela som krivo dlhe roky. Mam sedavu pracu,predtym ako zacali problemy a bolesti,sedavala som aj 12 hodin zhrbena,mali sme toho vela v robote,velakrat som nestihala ani na wc odbehnut,ano je to aj moja chyba. Pred pol rokom som chodila k neurologovi,nasadil lieky,ale ani tie nepomohli. Znova som na liekoch,nepomahaju. Bola som 3 tyzdne na PN a mam sa vratit do prace a bolesti neustupili. Uz som zufala. Caka ma MR,ale chcela by som pocut,ze sa niekto realne aj vyliecil z takychto tazkosti. Rozumiem,ze roky si nicime pohybovy aparat a nejde to zo dna na den opravit,ale venujem sa uz skoro 2 roky naprave,najskor som doma cvicila potom s pomocou odbornikov. Preco sa mi nedari ten skrateny sval vratit do normalu?

joujou444
6. jún 2020

Ja som mala podobne problemy, dlhodobejsie a skoro rovnaky zivotny styl, vela sedenia a potom dieta, takze jednostranna a nespravna dlhodoba zataz chrbtice. Az na druhykrat, ked som sa skoro nevedela ani pohnut, ani spat a strasne bolesti, som natrafila na fyzioterapeutku, co ma dlhorocnu prax. Vysetrila (otejpovala), zistila, ze mam vsetko na chrbte krive, lopatky rameno, panvu vysunutu, zle dychanie, dokonca aj jednu nohu mam kratsiu z toho... ale hlavne mi ukazala cviky mckenzieho metody, bolo treba prve tyzdne naozaj poctivo cvicit, dodrzala som to a vyraznu ulavu som citila uz za jeden den. Po tolkej bolesti a aj inych problemoch (tiez uz som bola objednana na neurologiu) som sa zrazu citila zdrava, vsetko ustupilo a ja to doteraz pocitujem ako zazrak, ze som na nu natrafila.. ja som bola u p. Ivetky Holesovej. Ini fyzioterapeuti predtym mi velmi nepomohli, nic sa mi nezmenilo a lekari predpisuju iba lieky, ti neriesia chrbtice cvicenim.. o mckenzlieho cviceni som sa dopocula az od nej a mne teda funguje. Neviem, co konkretne ste cvicili vy, ale asi to teda nebolo na vase problemy to spravne ked nepomohlo.. tak to bola moja skusenost, chcem povzbudit, a drzim palce 🙂

lukasko12
30. jan 2021

Jaj baby jak vám závidím ja mam tie iste bolesti ako tu opisujete mňa všetko už boli na hrudi tlaky žiadny oddych mam 2 deti jedno co prebalujem nevie nič sam a to už ma 6rokou a druhe 3,5mesacne stále v strese žiadny oddych a na cvičenie to čas nemám tak to riešim tabletkami ale bojím sa mam strach aby ma to dakedy nepolozilo ck mam robiť babulky

lukasko12
30. jan 2021

@joujou444 ta bolest ide všade sj do ramien aj do hrudi no všade mam strach

suzanee
10. sep 2022

Ahojte, prosím vas, ako ste na tom? Polepšilo sa vám?