Bolesť krčnej chrbtice

lilia13
23. sep 2013

mate niekto take problemi z krcnou chrbticou,ze vam pride naraz zle,zavrat citim ako mi poskoci srdce strasne neprijemny pocit,obcas akoby sa mi chcelo zahmlit pred ocami,potom to prejde,akoby sa mi zacvikol nerv a potom to ulavi,poradte co mam robit,co na to pomoze Dakujem

aristka
23. sep 2013

@lilia13 najprv treba zistiť ,že je to ozaj z chrbtice ,či sa nejedná o arytmiu srdiečka ,takže šup k dr. nech sa na to pozrie a potom sa dá niečo riešiť ,či to bude chrbtica ,či tlak alebo niečo iné,ale určite to nepodceň....

lilia13
autor
23. sep 2013

@aristka tlak mam 120/70,115/75 uz som bola pred rokom aj na ekg nenasla mi tam nic na internom,aj na plucnom som bola ani tam nic,teraz idem o dva tyzdne na preventivnu prehliadku tak jej to poviem znova,minuly tyzden som bola casto za pocitacom a dost ma bolele krcna chrbtica a ci mi to tam nejake nervy sklbu,alebo co ja uz neviem

aristka
23. sep 2013

@lilia13 skús si nasadiť magnézium ,možno je to nejaká únava a magnézko pomôže a potom to povedz dr....

zuzik_24
23. sep 2013

môže to byť aj so stresu, alebo vyčerpanosti, ak Ti preskakuje srdiečko, treba ísť na kontrolu, ja som s tým bola dávnejšie a mala som to z liekov a zo stresu

lili_mia
23. sep 2013

@lilia13 Z toho, čo popisuješ, to ozaj môže byť chrbtica, čiže pre istotu rehabilitačný lekár, alebo fyzioterapeut. Oni sa ti na to pozrú, či stuhnuté, či uvoľnené svalstvo a nasadia liečbu. určite to budú rehabilitačné cvičenia, možno masáže krku a chrbta, skús sa spýtať, či dajú parafín, alebo nejaký bahenný zábal, podľa toho aké sú možnosti daného liečebného centra. Ja tak tiež mávam, predýcham a rozhýbem krk, snažím sa 4-5x do týždňa pilates. Minulý týždeň ma seklo v chrbte, dole tesne nad zadkom, aj si mysleli, že mám nábeh na ischias, takže už ozaj intenzívnejšie hľadám fyzioterapeuta, ktorý sa vyzná, nielen určuje dg a predpisuje cvičenia.

marionetta
23. sep 2013

@lilia13
ja mám tiež problémy s krčnou a tie príznaky sú skoro rovnaké.Bola som u Dr. na rehabke,poslala ma na RTG a tam zistili,že krčnú chrbticu nemám zahnutú ako by mala byť,ale rovnú a to mi spôsobuje presne také problémy ako tŕpnutie alebo bolesť hlavy,závraty,zahmlievanie pred očami,pískanie v ušiach...a to srdiečko mi tiež podskočí,ale od toho,že sa zľaknem,že sa zosypem na zem 🙂.Moja všeobecná mi dala lieky,kt. na chvíľu pomohli,ale účinok pominul a bolo to zasa také ako na začiatku.A napchávať sa len liekmi je hlúposť.Takže túto možnosť som zavrhla,aj keď niekedy sa nedá vydržať,hlavne pri zmene počasia a niečo si dám,ale fakt len výnimočne. Začala som poctivo cvičiť a môžem povedať,že je to celkom fajn.Postupne sa mi to uvoľnilo a aj pri cvičení cítim,že už nemám krk a plecia také stuhnuté.Nechcem teraz hovoriť,že máš to isté,je to len moja skúsenosť 🙂 Ale ja na tvojom mieste by som to aspoň skúsila 🙂.

sendy27
23. sep 2013

mam taky isty problem a boli ma aj chrbtica tlaci to dopredu preto citis aj srdce najlepšie je vysetrenie u neurologa drzim prsty 🙂

nadyne
20. mar 2014

ahojte, mam 28 rokov a dg hernia disku, cize vysunuta platnicka 5,8mm. v nr mi povedali, ze na operaciu to nie je, trapim sa s bolestami kazde dva mesiace, da ma to na postel zakazdym, injekcie, niekedy aj rzp si volam, co nemozem nohou pohnut. pred nedavnom som zacala pouzivat novinku na europskom trhu, je to ajurvedsky olej, prirodny, z 13.bylin, 3-5x denne si ho vtieram na to miesto a citim sa lepsie. manzel to pouziva na sanku, mal ju zlomenu a znamy po zlomenine nohy. nevieme si to vynachvalit. je to na bolesti rozneho druhu {svaly, klby, chrbat,chrbtica, artritida, migreny, upchate dutiny..}. pozrite si www.painoff.sk, tak sa ten olej aj vola, a su aj na facebooku. urcite skuste, stoji necelych 15eciek. drzte sa

miriammario
19. máj 2014

Ahoj.Mavam tiež problémy vraj je to z krcnej chrbtice.Zavrate,vracanie.Trva mi to vzdy tak 1-2 dni.Teraz sa mi to zopakovalo po 3 tyzdnoch.Pred tromi tyzdnami som si musela volat RZP.Zobrali ma do nemocnice,neurolg ma vysetril a pvedal ze je to to z krcnej chrbtice,stres a vycerpanost.Telesnu teplotu som mala 34,vraj mi nedokrvuje mozog.Dali mi infuziu a poslali domov.Teraz vo stvrtok v noci ma to chytilo zase..Mala som aj vysoky tlak,co ja nemavam.Dr.mi nasadila lieky a injekcie.Este dnes mi nie je dobre.Citim sa tak zvlastne,taka unavena.Objednala som sa ortopedovi,tak som zvedava ako to dopadne.Tie zavrate mavam priserne.Od stvrtka poriadne nespim co sa bojim,aby sa mi to nevratilo☹

daturka1
20. máj 2014

@miriammario ja mam problemy s krcnou chrbticou uz vyse 2 rokov...rok aj pol som si myslela,ze je to prepracovanost a unava....od septembra injekcie,rehabilitacia,znova do prace,znova peen,magneticka rezonancia,.....vysledok:Artroza,vyskocene platnicky,zmierte sa s tym,naucte sa s tym zit....tak to v skratke... 😒

andrejkam
24. júl 2014

@miriammario to veľmi dobre poznám...na umretie

miriammario
29. júl 2014

@daturka1
@andrejkam Nakoniec mi zistili,že to nie je z krčnej chrbtice (tú mám v poriadku),ale je to zo stresu,z vučerpania a z depresii.Mám už lieky a je mi fajn🙂

andrejkam
29. júl 2014

@miriammario presne viem aké sú to stavy, 😒 teraz mám kľudne obdobie , ale už sa stresujem kedy sa to vráti

daturka1
29. júl 2014

@miriammario super že zistili príčinu a vedia pomoct

miriammario
29. júl 2014

@andrejkam Drzim ti palce,nech sa ti to nevrati.Ja som uz ku koncu ani nespavala,co som sa bala aby sa mi to nevratilo☹

andrejkam
29. júl 2014

@miriammario veď hej....ďakujem aj tebe prajem pokojné obdobie 😉

patuskaaa
29. júl 2014

@marionetta a neskusala si MSM krem s aloe vera ???

patuskaaa
29. júl 2014

a na ten stres... ja pijem jeden vyzivovy doplnok 100%ne prirodny s obsahom zeleneho caju... mame choreho synceka - nevyliecitelne... a proste je to vsetko strasne tazke a vycerpavajuce... pijem ho cca mesiac, ale mne je omnoho lepsie... nie som vycerpana a celkovo taku pohodu citim... mne normalne zo stresu zacali padat vlasy, skaredo som s vyhadzala, zacala zabudat... no nic prijemne... ale "klop-klop" uz je dobre 🙂

anjelikdianka
22. jún 2015

Ahojte.Neviem ešte či problémi ktoré cítím súvisia s krčnou chrpticou či nie.Prvý krát som to mala minulý rok v Septembri.začala som cítít takí tlak"guču"v krku,išla som k lekárke ona ma poslala na usg štýtnej žlazy,potom na endokrinologiu tak mi brali aj krv aj sono robili 2x všetko v poriadku.Potom ma poslali na ORL tam tiež nič nenašli.Takže som to dalej neriešila a postupne ten pocit v krku/hrdle zmizla.Ale teraz zase asi 3týžden mam tie tlaky v krku a akonkeby som v nej mala niečo zaseknuté.Na endokrinologii mi pani doktorka povedala,že ak ani na orl nič nenajdu aby som skusila aby my zrongenovali krčnu chrpticu.Mali ste niektorá ktorá máte problém s krčnou chrpticou aj takéto tažkosti.?dakujem za každu odpoved.

bajzikovam
29. okt 2015

@patuskaaa ahoj patuskaaa, až teraz čítam tvoj príspevok, prosím ťa ako sa volá ten výživový doplnok, moja mailová adresa bajzikovam@gmail.com, ďakujem

janula2511
2. nov 2015

Aj mna casto boli krcna chrbtica a aj hlava a hlavne citim ze ma boli v zahlavi ked si to to tam trocha masirujem citim ze to boli.a aj zavraty mam.a trocha ma taha na stranu,neista chodza.z coho to mozem mat?ma niekdo esze taketo?

sutiakova
2. nov 2015

@janula2511 ahoj, pridaj sa k nám do skupiny Bolesti chrbtice https://www.modrykonik.sk/group/6829/
Tu určite nájdeš odpoveď. 😉

janula2511
2. nov 2015

@sutiakova dakujem pridala som sa.

kiarana2
16. feb 2016

@marionetta ahoj mam tie iste problemy,a aj ja uz cvicim na chrbtove svaly, za kolko ta to preslo?kolko si musela problizne cvičiť?

marionetta
16. feb 2016

Ahoj,ja som prvé dva týždne cvičila ráno aj večer,ako mi na rehabke kázala.Ale tie cviky boli tak po 3-5 opakovaní.Neplatí,že čím viac,tým rýchlejšie to prejde.Skrátka dodržiavať to ako treba.A po tých 2 týždňoch mi to povolilo,bola to zmena.Ale tým,že ja sa hrbím,treba cvičiť neustále,lebo ten problém sa potom vracia.To už nemusím každý deň,ale tak 3x do týždňa 🙂
@kiarana2

kiarana2
26. feb 2016

@marionetta dakujem za info...🙂

ali223
26. feb 2016
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

mne aj nakazali cvicit ale nejako sa k tomu neviem dokopat

alezbet
26. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

jasne ze to dodrziavat treba inak to nema zmysel

zdenulienka456
6. apr 2016

caute mam aj ja problemy z krcnou chrbticou strasne su to stavy uz mam depky stoho ze umrem bojim sa o seba abi sa mi nieco nestalo,,este horsie je ked dcerku berem na ruky ma 13 kilou,,tak ☹ ☹
mam chrbticu uplne znicenu

janula2511
6. apr 2016

@zdenulienka456 a boli ta?alebo mas nejake priznaky?toci sa ti hlava?