Bolesť kosti na rukách a chodidlách

smejko0123456
6. júl 2024

Ahojte už asi 2 mesiace ma bolia kosti na rukách prsti a chodidlách zo spodu nôh neviete s čoho to môže byt? Nemate niekto skúsenosť? Osteoporózu nemám a reumu tiež nemám .Ďakujem

anjelicek26
6. júl 2024

Ja mam to iste, vraj je to kojenim.. lekár mi bral krv na vápnik dko a železo, tak uvidíme.

nikpa
6. júl 2024

@smejko0123456 borelioza?

zmrzlinka8
6. júl 2024

@smejko0123456 ešte mi napadla aj dna. či nemáš vysokú hladinu kyseliny močovej v krvi.

smejko0123456
autor
6. júl 2024

@zmrzlinka8 nie to nemam

smejko0123456
autor
6. júl 2024

@nikpa To aj mna napadlo dala som si zobrat na boreliozu IgG vyslo pozitivne vysledok 40. IgM bolo negativne .vobec som nevedela ze som prekonala Boreliozu nikdy som ju nemala preliecenu.A dr mi povedala ze to s toho nemam a ze ju mam prekonanu a ze boreliu by mohla liecit iba keby mi napuchlo miesto a s toho miesta by sa urobyl odber...Co akoze nechapem co ja viem tak ludia brali antibiotika aj ked mali prekonanu boreliu...

katusskaa
6. júl 2024

ako vies ze nemas reumu? mne z krvi nikdy nevysla ale ked dala dr urobit rtg.... mam uz zmeny

smejko0123456
autor
6. júl 2024

@katusskaa s krvy nevysla tak mam ist na rontgen ruky a chodidla?tam sa to ukaze?Ty si mala tiez taketo bolesti ako ja ci aj ine?

oriesocek
6. júl 2024

Mna boleli takto par mesiacov klby na rukach a nohach po porode, preslo to v oboch pripadoch do cca pol roka. Naposledy ma par tyzdnov boleli klby na rukach pri piatej chorobe.. snad aj 5-6 tyzdnov...

nikpa
6. júl 2024

@smejko0123456 ja som nemala žiadne miesto napuchnute, žiadny kruh, nikdy kliešťa. Testy na borelu mi boli robené z krvi. Dlhodobo som pociťovala bolesti kĺbov a svalov, bolesti kostí na prstoch rúk aj nôh. Nič iné mi nevyšlo len tá borela pozitívna. Dostala som ATB na niekoľko týždňov, cca 1-1,5 roka som mala pokoja a teraz opäť začínam mať tie isté bolesti. Ja mam od obvodnej aj z infekčneho iné informácie. S tým co ti povedala tvoja Dr by som sa neuspokojila keď máš stále ťažkosti a na nič iné ti neprišli.

katusskaa
6. júl 2024

@smejko0123456 poslala ma reumatologicka kedze z krvi nevyslo nic, ziadny reumaticky faktor. mne napuchli ruky, viac lava. tiez som nevedela ze moze byt reuma aj taka ze nie potvrdena vysledkami z krvi

babulkomale
6. júl 2024

@smejko0123456 artróza by tiež mohla byť

smejko0123456
autor
7. júl 2024

@nikpa a na infenkcnom ti vyslo ze si ju prekonala?uz nebola aktivna v tele len prekonana?mas aj znizenie sluchu?Mna tiez zacne hocikedy boliet aj sval napriklad vcera ma zacalo boliet od lakta hore prava ruka a boli ma stale cely ten sval.mam aj stratu sluchu 30 percent neviem ci to ma s tym suvis.a pri dychani ta nebolel hrudnik?niekedy,?Dakujem

nikpa
7. júl 2024

@smejko0123456 ja neviem ci mi vysla aktívna alebo prekonaná, bližšie mi Dr nepovedala. Ale dostala som ATB 2krat a pokazde sa mi po nich polepšilo. Sluch mam v poriadku, ani bolesť na hrudníku nemávam. Ale skus sa pridať do fb skupiny ,,Borelioza,, všeličo užitočné sa tam dočítaš, aj sa vieš spýtať.

smejko0123456
autor
7. júl 2024

To si mam na faccebuku najst tu skupinu?