Bolesť kolien v 15 rokoch

stuartlitl
27. apr 2019

Ahojte, mám 15 , športujem a už dlhšie mám problémy s kolenami. Obehla som už veľa ortopedov a každý z nich mi povedal že kolena ma bolia kvôli rastu. Včera ráno som sa zobudila s neskutocnou bolesťou a nevedela som vôbec vystriedať nohu. Prešli už dva dni a stav sa mi vôbec nezlepšil. Nemate s tým niekto skúsenosti? Nezdá sa mi že ak rastiem mala by som problémy len s jedným kolenom.

eva8
28. apr 2019

@stuartlitl syna tiez boli len jedno kolenu. Nevedia z coho, bol spomenuty aj rast. Ale to by ho boleli kolena obe, podotkla rehabilitacna doktorka. Este pojdeme aj za sportovym ortopedom. Jedna z alternativ je, ze nerobil spravne drepy, kolena pri tom velmi trpia. Ma si spevnit svalstvo, tie nalepovacie pasiky vraj pomahaju. Jemu hned sa odlepia

hennyinnsbruck
28. apr 2019

Bola si aj na magnetickej? Mne až magnetická ukázala že mám problém s kolenom...

eva8
28. apr 2019

@hennyinnsbruck
Aky problem mas? Syna prvykrat bolelo pred troma rokmi, popid magnetickej bol meniskus a pred operaciou lekar opat pozeral snimky a vravel, ze to meniskus nie je a neoperovali ho. Potom necvicil, rok a pol sportoval, teraz od januaraho to koleno boli zas.

stuartlitl
autor
28. apr 2019

@eva8
@eva8 nebola som na magnetickej, žiaden doktor ma tam neposlal. Pri dlhšom pohybe mám nepríjemné bolesti pod kolenom kde cítim tlak a pichanie. Či už hrám alebo je to len obyčajná dlhšia chôdza. Občas mi koleno zmodrie a opuchne

hennyinnsbruck
28. apr 2019

@stuartlitl tak sa pýtaj na magneticku 😉zaujímavé že ťa tam nikto neposlal

eva8
28. apr 2019

@stuartlitl on ma tiez podobne bolesti, pri
dlhsom behu a chodzi, pri dotyku aj nad kolenom . Vraj bolest moze vyzarovat rozne. . Pri podozreni na meniskus mal aj opuch - vraj voda, na MR bolo uvedene male mnozstvo tekutiny, ktore sa vstrebalo. Teraz opuch nema, ani mu nemodrie. Este s nim zajdem za sportovym ortopedom, vsade sa dlho caka. Vypytaj sa na MR. Aj ja asi znova poziadam. Je to drahe vysetrenie, pred tymi 3 rokmi sme cakali vyse 2 mesiacov

hennyinnsbruck
28. apr 2019

@stuartlitl
@eva8 mňa pichávalo v ňom, z vnútornej strany opuch, vonku som niekedy ani chodiť nevedela. Az magneticka ukázala že mám jabĺčko nakrivo. Kľudovy režim, v horšom prípade injekcie proti bolesti... Mam dlhšie kľud, ale teraz som začala cvičiť zase tak uvidím.

eva8
28. apr 2019

@hennyinnsbruck dakujem, skore uzdravenie prajem

hennyinnsbruck
28. apr 2019

@eva8 ďakujem... Zatiaľ sa drží, hádam to tak ostane 😂aj vam všetko dobre prajem 😊

eva8
29. apr 2019

Dakujem 🙂

luckaj84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivana11155
3. máj 2019

@stuartlitl dcéru tiež bolelo koleno a ortopéd hneď povedal ze je to kvôli rastu a dostala bandáž na predpis.

eva8
4. máj 2019

Zistenia môžu pomôcť pri liečení problémov s kolenami. Kosť, ktorá sa nachádza za kolenným kĺbom, totiž môže ľuďom spôsobovať bolesti.
Čítajte viac: https://tech.sme.sk/c/22112587/boli-vas-koleno-...

stuartlitl
autor
10. máj 2019

@ivana11155 tak isto som dostala bandáž dávnejšie.. teraz ležím už týžden doma s dlahou pretože mi koleno vyskočilo. Doktori sa stále nevyjadrili, no konečne ma poslali na magnetickú 🙂