Bolesť kolien

maybe2012
20. aug 2024

Dobrý deň prajem 😀
Chcem si nechať od Vás poradiť 😀
Môj manžel je murár ( 41r.) a už dlhšiu dobu ho bolia kolená.
K lekárovi je už objednaný . Aký kolagén alebo niečo iné by mohol brať? Máte nejaké tipy?
Ďakujem krásne za každú radu 😀

alenamihal
20. aug 2024

Tak najskor otroped ,aby vylucil ci to nie je nahodou meniskus,alebo klb..moze mat natiahnute svaly...mozno mu da len obstreky a bude ok...ja by som sa nespoliehala na kolageny je to marketingovy tah...kuraci vyvar,huspenina je topka...mne pomaha studena sprcha na kolena = poradil mi to ortoped..inaksie,strasne vela ludi trapia bolesti kolien a chrbta..neviem ,co sa to robi..

biba_18
20. aug 2024

@alenamihal dôsledok covidu...

slavicka97
20. aug 2024

@alenamihal ja mám tiež neskutočné bolesti kolien a niesom si vedomá že by som si ublížila alebo sa nejako preťažila a už ma to drží dva týždne a zo dňa na deň je to horšie a horšie už sa skoro ani nedokážem postaviť bez pomoci keď držím dcéru na rukách

biba_18
20. aug 2024

@slavicka97 ty to môžeš mať z hormonálnych zmien. tebe by som odporúčala návštevu reumatológa. ja som nevedela prejsť pár krokov k postieľke keď malý plakal, problémy mi bohužiaľ ostali dodnes. reumu nemám, bolesti áno

alenamihal
20. aug 2024

@biba_18 moze a nemusi...dosledok je aj strava,preto aj vela ludi ma zapalove bolesti..na tanieri mame same chemikalie,vela cukri atd..a do toho stres a nase telo je ako atamova fabrika...jasne,ze aj covid tomu dopomohol..

alenamihal
20. aug 2024

@slavicka97 mne bolo povedane,ze moje telo je pretazene,kedze dlho neposedim a uz lietam vsade ..no a do toho sa mi ozyvaju uz hormony brrrr ...mne v januari zacali bolesti kolien a do toho spodna cast chrbta ,takze combo ako svina...

biba_18
20. aug 2024

@alenamihal mám problémy s kĺbmi od pôrodu - po covide sa mi to zhoršilo rapídne

alenamihal
20. aug 2024

@biba_18 ale mas ich poskodene ??ci len proste zataz tela ?? ja na klby uzivam super bylinny caj ,to jedine mi pomaha utlmit bolesti a vysoka davka magnezia..

biba_18
20. aug 2024

@alenamihal nie, nemám ich poškodené. užívam condrosulf

alenamihal
20. aug 2024

@biba_18 mne bolo zle z condrosulf..zevraj studena sprcha a otuzovanie je super na klby.ale kua ja nenavidim studenu sprchu haha..omo vec je taka,ze ked mam dosta svoje dni a do toho ovulacia,tak koniec klby a svaly su v prdeli...no isto musi zena trpiet cely zivot jajajajjjj

lukbe
20. aug 2024

Prostriedkov je veľa, na každom je napísané, aký je super. Až potom, ked ortopéd pozrie, vyhodnotí, dá prípadne rehabilitáciu, či niečo iné, sa ho treba opýtať aj na vhodné výživové doplnky.

katie253
20. aug 2024

Mne jednoznačne pomohli injekcie kolagénu priamo do kolien. Nič iné nepomáhalo. Uz po prvej injekcii to bol obrovský rozdiel. Jedna injekcii stala 10€, do každého kolena som mala 5 injekcii. Po týždni som chodila na opichy, dalo sa to zvládnuť, po aplikácii som normálne šoférovala.