Bolesť hrudníka

7. júl 2024

Ahojte, zhruba od októbra mám problémy s chrbticou. Koncom roka to prišlo do štádia, kedy mi to začalo prechádzať az do hrudnika. Nepomohlo mi ani cvicenie, masáž. Doktor mi dal iba lieky, ktoré mi však ešte ublížili na žalúdok. Tak som ich vysadila a išla opäť k dr. Tam uz bola iná doktorka, ktorá ma pre istotu poslala s bolesťou hrudníka na Ekg, echo, interné. Tam bolo všetko v poriadku. Dokonca na internom mi ešte brali krv či nemám zrazeniny alebo som neprehodila infarkt. Všetko negatívne. To bolo zhruba v marci. Minulý mesiac sa mi bral krvný obraz. Cholesterol aj zvyšok v poriadku. Tlak mam skôr nízky...Bolesť chrbta mierne ustúpila ale ten hrudnik ma stále zvláštne boli. Nie je to tlak ani pichanie ale skor taký divný pocit v strede a miestami "hrca" v krku... Prosím vás stretol sa s tym niekto? Co by to mohlo byt? Mám obavy aby to nebolo srdce aj ked v tom marci bolo všetko v poriadku... Mohlo sa za ten čas niečo zmeniť? Ešte podotykam nefajčím, nepijem alkohol, mastné ani vyprážané jedlá a vlastne ani udeniny... Je ešte možné zeby to bol žalúdok aj ked gastro bolo v poriadku? Som z toho uz zúfalá... ďakujem

luba555
7. júl 2024

Ahoj, že by to bol Tietzov syndrom? Nájdi si to na IT. Je to zriedkavé, ale stane sa. Alebo nedvíhaš ťažké predmety?

autor
7. júl 2024

@luba555 jediné co dviham je syn, ma cca 10 kil.... O nom som čítala ale toto je taká iná bolesť alebo skôr ako keby hnusný pocit. ono to uplne az tak neviem opísať 😔

minnie30
7. júl 2024

ja mávam tiež problémy s chrbticou, vo štvrtok som bola u lekára, čo ma bolelo vpredu v strede medzi prsiami na dotyk a pod tým v strede tlak, bolesť neskutočná, opuch- bolelo ma to už cez tri mesiace, stále horšie, podprsenka tlačila, dal mi lieky, bolesť ustúpila, i keď málo bolí, ale to je nič oproti tým bolestiam, čo som mala, vzadu medzi lopatkami ma stále páli, tiež z chrbtice. ale dal mi aj lieky na žalúdok, ktoré mám užiť predtým, než si dám tie od bolesti a zápal. mám aj tetániu.

autor
7. júl 2024

@minnie30 lenže ja som taketo bolestí mala predtým a to ustupilo a terAz co to mam je to skor taka divna bolesť s ktorou som sa predtým nestretla...nie je to bolestivé na dotyk, ani tlak ani pichanie...preto sa obávam ci to nemôže byt od srdca nahodou...okrem toto som unavena ale to uz som dlhsiu dobu...

katarina092
9. aug 2024

Tiez som od chrbtice mavala vselijake neprijemne stavy.. mam skoliozu.. to moze byt spojene aj so stresovyn obdobim

stanulienkat
9. aug 2024

Tlaky na hrudníku a hrča v krku= úzkostné stavy, panické ataky. S veľkou pravdepodobnosťou ak to nie je od chrbtice, môže to byť psychického rázu. S veľkou pravdepodobnosťou to kardiologické nie je.