Bolesť hrdla kvôli zubom múdrosti

tutohore
2. júl 2021

Ahojte. Je tu niekto komu zuby múdrosti narobili v hrdle galibu? Totožto sa mi uz dlhšiu dobu prerezavaju zuby mudrosti na pravej strane- aj horny aj dolny zub mudrosti. Mavala som v tych miestach aj bolesti- sem tam ma boleli zuby, citila som normalne ako sa mi tlacia, potom to preslo. Nejaku dobu bol klud a potom znova- no na dalsi krat ma dajme tomu bolela hlava a ucho na tej strane,.... potom bol zasa klud... zuby sa mi uz prerezali a ten spodny mi vytlaca stolicku von ☹ a od vcera trpim ukrutnou bolestou hrdla a mam neskutocne bolavu a zdurenu lymf. uzlinu na tej strane kde sa mi zuby stlacia. Lekar mi dal antibiotika (penicilin)- povedal ze mam bakterialnu infekciu hrdla....lenze za zuby som mu nic nehovorila.... Myslite si ze to mozem mat z toho ze sa mi prerezavaju tie zuby mudrosti? Ale na druhej strane ma momentalne tie zuby nebolia a dost aj soplím.. mali ste uz niekto taketo problemy koli zubom mudrosti? Alebo si skor myslite ze ide o chorobu ktora s tym nema nic spolocne ?

rude_baby
2. júl 2021

Tiež som mala pri spodnej osmicke tieto problémy, bolelo ma hrdlo (na tej jednej strane), mala som uzlinu ale sople nie. Pri tej uzline mi dala zubárka ATB.

tutohore
autor
2. júl 2021

@rude_baby ďakujem za Vašu odpoveď 🙂 robili vam aj röntgen ? Ze ci tam mate zapal ? Ci vam aj bez toho dala atb? A potom vytrhla ? No mna tiez na jednej strane hrdlo boli, aj tu uzlinu mam len na jednej strane a dokonca aj nos mam upchaty len na tej strane a soplim

rude_baby
3. júl 2021

@tutohore áno, robila mi rtg, ale zub je uložený normálne, tak mi ho nevytahovala. Len mi ako keby"natahovala" dasno, aby sa skôr prerezal von. Potom mi tam zas zostalo lanové semiačko a zas zápal a opuchnuté líce 🥴🤣 ale zub mam, už aj malú plombu na ňom 🤣