Bolesť hrdla

maj_ja
6. sep 2024

Ahojte, šialene ma už 4 dni bolí hrdlo, ako pri angíne. Žiadne pastilky ani kloktanie nezaberajú. Naopak mám pocit že pastilky hrdlo rozdráždia a bolí ešte viac. Pred dvoma mesiacmi som mala tento istý problém, bola som u doktora, povedali mi že je to nejaká aktualne veľmi rozšírená choroba (medzi ľuďmi) dali mi ATB do očí (lebo sa mi zapálili aj spojivky), ATB do uší, ale na hrdlo nič. Robili mi stery z očí, uší, nosa aj hrdla, následne mi zavolali že zo sterov nevyšlo NIČ. Ani po týždni vtedy bolesť hrdla neustúpila tak som sa vrátila k doktorovi, odmietli ma vziať, že majú veľa a mám prísť o 2 dni. V zúfalstve som šla len do lekárne, tam mi dali Septolete extra, čo vtedy ako zazrakom pomohlo. Ale teraz nepomáha ani to.
Máte niekto podobnú skúsenosť s tak akútnou a neustupujúcou bolesťou hrdla ?? Čo vám pomohlo? Ja som skúšala Septolete, Strepsils, Glimbax, Calciovy sirup…. horúčku sa mi podarilo zraziť Nurofenom, Paralen nezaberal. Ďakujem za vaše rady.

nikdenikto
6. sep 2024

Skús Dorithricin sú to lokálne atb a ešte sprej na štýl JOX. Mne tak začína každá choroba. Obrovská bolesť hrdla čo mi strieľa až do uší 🙉

maj_ja
autor
6. sep 2024

@nikdenikto Ďakujem. Mám aj Dorithricin aj Jox 🙈 a áno presne, až usi ma bolia pri každom prehltnutí si cítim celý zvvukovod 🙈🙈

janka_266
6. sep 2024

@maj_ja ak bola predtým horúčka a následne neznesiteľná bolesť hrdla, tak ja tipujem 7. chorobu. len z vlastnej skúsenosti, u nás ju už mali toto leto 2 dospelí :D nezačínajú vám vystupovať pupáky na rukách, nohách? skúste pozrieť v hrdle, či nemáte afty.

maj_ja
autor
6. sep 2024

@janka_266 asi to bude ono, sice si do hrdla nevidim ale poznam afty, čiže ta bolesť by tomu zodpovedala. A presne aj minule som mala vyražku, najskor som si myslela že je to štipanec ale zmenil sa na chrastu, doktorka mi vtedy povedala že to nema nič spolčné s tym hrdlom. Ale teda všetko sedí na tu 7. chorobu ked teraz o nej čítam 🙈🙈🙈 a teraz mam tie iste priznaky ale vyražky mam len velmi drobné na predkolení. Ale to hrdlo je zabijak, to fakt môžu byt tie afty . Ďakujem ♥️ aspoň viem na čo sa zamerať 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🩷

janka_266
6. sep 2024

@maj_ja no tak to bude to, aj ja som mala len také mini vyrážky, dieťa malo väčšie, ale teda tá bolesť hrdla je riadny zaberák. bratovi naň nezaberalo takmer vyše týždňa nič dostupné. ten žil týždeň len na flectore

tamtamka26
6. sep 2024

a nemáš alergiu? ja som na tom podobne, ale neviem, či ma hrdlo bolí od klímy, alebo je to nejaká senná nádcha, či čo... od zač. septembra každé ráno aj 10x kýchnem, do očí mi idú slzy, hrdlo bolí, celá sa cítim opuchnutá. tak si dávam synove lieky na alergiu aspoň dočasne, nech nekýcham celý deň a večer striekam JOX. chystáme sa ešte k moru, dúfam, že tam mi to prejde.