Bolesť hlavy - temena v zadnej časti

veronika1827
26. nov 2023

Dobry den, stretol sa niekto z vas s bolestou hlavy, najskor v zadnej casti hlavy, akoby az k usiam? Teraz aj na temene… Je to skor taka tupsia, akoby paliva bolest. Tiez sa mi niekedy zdalo, ze mi to ide az od lopatiek, cez krcnu chrbticu. Niekdy viac, niekedy menej. Ale uz asi 2 mesiace.
CT bolo v poriadku, krv tiez.
Neurologicke vysetrenie ma este len caka, teiz magneticka.
Lieky od bolesti mi akosi nezaberaju. Neviem, ci to moze byt psychicka pricina (obcas stavy uzkosti, stres, nepohoda s manzelom)….
Dakujem pekne.

monro
26. nov 2023

Krvný tlak máte v poriadku? Na temene zvykne hlava bolieť z vysokého krvného tlaku.

emdnsv
26. nov 2023

Dobrý deň, ja som to mávala taktiež avšak som si to veľmi rýchlo dala dokopy s esenciálnymi olejčeky, ktoré sú na prírodnej báze natierala som si ich či už na chrbticu spolu s kokosovým olejom alebo na miesto kde vyráža bolesť. Taktiež to môže byť aj zo stresu nato si tiež treba dávať pozor.

veronika1827
autor
26. nov 2023

@monro krvny mavam dobry, nemavam vysoky

veronika1827
autor
26. nov 2023

Uz som z toho obcas na “prasky”. Ked neviem zatial pricinu. Niekdy sa bojim, ci to nebude nieco vazne…

mamina7070
26. nov 2023

@veronika1827 tak potom stres ak je tlak dobry

veronika1827
autor
26. nov 2023

@emdnsv dakujem za radu. Ak sa mozem spytat, ake esencialne olejceky Ste si kupovali?

veronika1827
autor
26. nov 2023

@mamina7070 zeby to bolo take dlhodobe? Uz asi 2 mesiace stale…

mamina7070
26. nov 2023

@veronika1827 kludne ja kupujem v dm taky roll on na bolest hlavy natries psanky alebo levandula z dottery

veronika1827
autor
26. nov 2023

@mamina7070 dakujem, skusim

emdnsv
27. nov 2023

@veronika1827 Písala som Vám aj správu inak kupujem olejčeky od dottery 🙂

lukiskovira
25. feb 2024

Dobrý deň, chcem Vás požiadať o radu. Už 3 týždne cítim pri prudkom pohybe hlavou ostrú bolesť prechádzajúcu do zubu resp. do ďasien na pravej strane. Bol som u lekárky ktorá mi predpísala antibiotiká mysliac si že je to z dutín. Po uziti mi bolesť neprešla. Prosím Vás o radu čo ďalej.

veronika1827
autor
27. feb 2024

@lukiskovira dobry den. Nie som odobrnik a veru neviem, z coho by to mohlo byt. Skuste sa objednat na neuroloogii a pripadne aj u zubara, ci by to mohlo mat suvis

genkai271
28. jún 2024

@veronika1827 dobry den,presne toto iste trapi mna. uz od januara. bola som s tym hadam uz vsade. zistili Vam z coho to bolo? alebo to same preslo? dakujem

veronika1827
autor
29. jún 2024

@genkai271 zdravim. No ja som isla nakoniec k neurologovi a ten hned, ze od chrbtice. Dal ma na magneticku a tam mi vyslo, ze mam aj ciastocne zodrate platnicky, stavce posunute… no nic moc veru. Tak mi povedal, ze niekedy to bude lepsie a niekedy horsie s bolestou hlavy. Jedine pohyb, treking a cviky na chrbticu, aby som sa viac venovala. A naozaj, mne pomohlo cvicenie, teda nie, zeby vyliecilo, ale je to lepsie. Ale myslim, ze ciatocne aj stres, malo oddychu, aspon u mna… ale hlavne ten pohyb. Skuste ist k nejakemu neurologovi a uvidite, co Vam povie. Najlepsie keby posle na magneticku a od toho sa uz odrazite…

genkai271
29. jún 2024

@veronika1827 bola som. poslal ma na rtg. tento tyzden idem znova -ukazat rtg. ale ja mam podozrenie ze mi to robila mrtva horna trojka zub. ked mi vybrali nerv,ciastocne aj bolest temena sa zmiernila...ale uplne nepresla (tato bolest uz bude z krcnej asi). ja ale na krcnu cvicim uz dlho.