Bolesť hlavy a krčnej chrbtice

tyler91
4. jan 2023

Čaute, asi od októbra som začal pociťovať časté bolesti hlavy, v čelovej časti nad okom, bolesti sa opakovali takmer každý deň, niekedy aj s pocitom na zvracanie, vyšetrenie zraku nič nepreukazalo, tak som zašiel na neurológiu tam mi lekár vypísal žiadanky na CT, EEG A EMG, tie absolvujem o 3 týždne... Avšak asi 2 týždne dozadu som začal pociťovať tuhosť, bolesť na dotyk v oblasti krčnej chrbtice, mal som aj dokonca stuhnutú šiju, na tú mi pomohol dorsiflex. Myslíte, že by bolesti hlavy mohli nastať skôr ako som začal cítiť krčnú chrbticu?
Si budem pripadať ako hlupák ak neurológovi poviem na ďalšom vyšetrení, že pociťujem bolesti aj v oblasti krčnej chrbtice a predtým nič

luccija
4. jan 2023

@tyler91 kedy si bol naposledy na masáži?krcná chrbtica a bolesti hlavy spolu súvisia.Dolezite je, ze máš žiadanku a celkom fajn čas, že nečakás dlho.
Treba si robit strečing krčnej chrbtice, uvoľniť svaly

tyler91
autor
4. jan 2023

@luccija nebol som nikdy v živote na masáži

isis234
4. jan 2023

@tyler91 povedz lekárke, či by ti mohla predpísať rahebilitácie. Urobia ti i masáž. Naučia ťa potrebné cviky.Povedz že máš bolesti krčnej chrbtice. Užívaj dorsiflex- je to na uvolnenie svalstva

tyler91
autor
4. jan 2023

@isis234 užívam na noc dorsiflex a oddnes užívam aj milgama N

isis234
4. jan 2023

@tyler91 mne to pomáhalo,,,,, ale po pol roku už nie... Na vyšetreniach ti zistia kde je probém,, aj tie RH , cviky pomôžu. Držím palčeky. Vhodné je to i pomasírovať ľubovníkovým oeljom,, kostihojovou masťou..

luccija
4. jan 2023

@tyler91 nájdi si na YouTube rýchla fyzioterapia a cviky krcná chrbtica úplné ľahké nudné, ale veľmi účinné.Odkedy s ním cvičím mám krvnú oveľa lepsiu

siska53
4. jan 2023

@tyler91 moze byt.. mne zaseknuty krk sposobuje dakedy riadne migreny..

tyler91
autor
4. jan 2023

Ale je možné, že by najprv nastúpili migrény a až po nich by som cítil tú krčnú chrbticu?

isis234
4. jan 2023

@tyler91 môže byť.... Z krčných stavcov vystreľuje viac bolestí,- ramená, ruky, nohy, hlava... Snáď pomôže i ortopedický vankúš, predávajú aj LIDLi občas, JYSK... 10 - 20 € pozri i na youtube- cviky krčná chrbtica..

nikpa
4. jan 2023

@tyler91 úplne súhlasím s @luccija ja mám tiež problém s krčnou chrbticou aj s platničkami a konkrétne tieto cvičenia mi veľmi pomohli. Jediné mínus, ze ono to nepríde okamžite, treba naozaj cvičiť každý deň aspoň pár dní.

lilyianka
4. jan 2023

@tyler91 ja som si prešla riadnymi problémami a bolesťou z krčnej chrbtice. Trvalo rok, kým mi zistili co mi je. Rok bolesti hlavu,plaču... diagnóza strelená len od oka. Neurológ na mňa len pozrel a že zápal 3klanneho nervu. Hovorím na základe čoho? Ze on to vidí 🤷‍♀️🤦‍♀️
No ale k veci. Mňa bolela úplne celá hlava,dokonca mi trpol jazyk a nos. Chodila som aj na rehabilitacie masaze. Infúzie zabrali iba ked mi ich dávali.
Dôležité je ale mať správny matrac a vankúš. Treba pravidelne masaze a ako sa píše vyššie,pozri cviky na krcnu chrbticu. Mne pomohla joga na krcnu chrbticu.
Inak Dorsiflex je fajn,vždy tak večer si ho dat a uvoľní svaly.

tyler91
autor
5. jan 2023

@lilyianka https://www.4home.sk/4home-vankus-z-pamatovej-p...
Môže byť?
Inak ten dorsiflex koľko nocí brať?

lilyianka
5. jan 2023

@tyler91 vankúš musí vyhovovať hlavne tebe. Napr mne pamäťový vadí. Ja mám anatomický a mam tvrdý matrac.
Dorsiflex užívaj pokiaľ máš bolesti. Ja ho mm tiež doma a keď je zle si ho dám. Ale snažím sa chodiť pravidelne na masáž

jankahunatova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
albinazigova
1. sep 2023

@tyler91 može suvisit bolesti hlavy z krčne cjrptici 3 mesiac ma boli hlava može sposobit krčna

kubik1998
7. feb 2024

@albinazigova a ako ste to riešili dalej? mna momentalne tiež boli hlava 3 mesiace a aj chrbat ma bolieba a tahave bolesti krčnej citim

kubik1998
8. feb 2024

@tyler91 Ako si nakoniec dopadol?