Bolesť hlavy

nikus267
1. sep 2016

Ahojte, chcem sa opytat ci niekto nema skusenosti s pripadom aky mam ja. Mam uz nepretrzite 3 tyzdne bolesti hlavy, bezne analgetika mi nezaberaju dokoca ani lieky od bolesti ktore su na predpis a su dost silne. sem tam sa mi stae ze z bolesti zvraciam a vsimla som si na sebe ze uz aj chudnem. Niekedy ma bolest bude aj v noci alebo koli nej nemozem zaspat, bolesti su niekedy na nevydrzanie a na temene mam pocit ako by ma nieco v hlave tlacilo. Bola som u neurologicky ale ta ma posiela len na eeg hlavy a povedala mi ze migrena to nebude a to mi povedala aj moja obvodna lekarka no neurologicka mi dala aj tak lieky na migrenu a take ktore sa pouzivali v 80 rokoch. Neviem co tie bolesti mozu znamenat a preto sa pytam. Ja som si najprv aj myslela ci to nemoze mat nieco spolocne s prsnikmi pretoze mam uz cca 10 mesiacov mlieko a nikdy som nebola tehotna a vsetky hormony mam v poriadku proste nevedia prist z coho to je tak mam ist do lubochne do endokrinologickeho ustavu na vysetrenia. Vopred dakujem za odpovede. 🙂

matulik12
1. sep 2016

jednoznacne treba MR mozgu

mijo53
1. sep 2016

môže to byť od krčnej chrbtice, ale môže to byť aj tetania

zuzik307
1. sep 2016

@nikus267 hormóny, ktoré riadia tvorbu mlieka sa tvoria v mozgu- hypotalamus /oxytocín/+hypofýza /prolaktín/, čiže nejaká spojitosť tam bude...tieto hormóny máš v krvi v poriadku?

janickadr
1. sep 2016

@nikus267 Tvoje tazkosti treba riesit co najskor. A kedze tvoja neurologicka je absolutne neschopna, asi ti nic ine nezostava, ako ist niekam na Centralny prijem ci Prijmovu ambulanciu do nemocnice, kde je aj Neurologicke oddelenie, najlepsie uz teraz, pripadne zajtra, aby ta videl aj neurolog a dal ti ihned CT mozgu, pripadne rovno MR. A ked tam prides a povies, ze ta boli niekolko tyzdnov hlava, riesis to, ale neuspesne, zvracias, chudnes a mas hormonalne problemy, a aktualne sa to dalej zhorsilo, neverim, ze natrafis na dalsieho blbeho neurologa. Lebo na toto netreba byt ani odbornikom, aby clovek vedel, ze z toho kuka nejaka mozno vazna diagnoza, ktoru treba riesit hned...

sardinka336
1. sep 2016

@nikus267 určite bombarduj lekarov....kedze pišeš že mas aj ,,mlieko,, tak to moze suvisiet s hypofyzou...mrkni si ,,adenom hypofyzy,, ale kto vie, treba sa pytat lekarov, niektorým dokonca ,,našepkavat,, že či to nemoze byt to alebo ono. CT mozgu fakt čo najskor skus.

nikus267
autor
2. sep 2016

Ja som mala zaciatkom jula robene MR+hypofizu a vsetko bolo fajn. No vtedy som nemala take bolesti ako teraz. Resp som nemala vobec bolesti. Pytala som moju neurologicku aby ma poslala aspon na CT ale ona ma odbila ze za skoro 2 mesiace sa tam nemohlo nic stat. Tak ma poslala iba na eeg ze mam ist a cakat resp. A ohladom toho mlieka, mala som spravene vsetky vysetrenia no nic sa neukazalo, aj prolaktin fajj, hypofiza v pohode, proste vsetky hormony su v poriadku.

matulik12
2. sep 2016

MR má v tomto prípade výpovednejšiu hodnotu ako CT, takže mozog by mal byť v poriadku

janickadr
2. sep 2016

@nikus267 Ak si mala v juli mozog ok, naozaj by sa tam nemalo by nic vazne, a teda MR je vypovednejsie ako CT. Potom mozes mat problemy z krcnej chrbtice alebo z niecoho ineho, napr.z vysokeho krvneho tlaku, skus si ho pripadne premerat. Ak bude dobry, mozno ist na nejaku opatrnu masaz krcnej chrbtice, ci to nepomoze..

nikus267
autor
2. sep 2016

Chodila som uz na rozne vysetrenia, ze z kcnej chrbtice to nie je chodila som aj na rehabilitacie, takze toto by malo byt v poriadku. No ale od toho MR su uz 2 mesiace a vtedy som bolesti nemala, az teraz posledne 3 tyzdne, a je divne ze mi nezaberaju ani ziadne lieky od bolesti a ani tie ktore su dokonca az na recept take silnejsie.

babatkoo
2. sep 2016

Alergologicke vysetrania mas v poriadku? Pokojne sa takto moze prejavovat napr. potravinova alergia. Skus este alergologa

gora8
4. sep 2016

@nikus267 ta bolest moze byt od chrbtice, zazila som si to. Najskor ma bolela hlava 3 tyzdne vkuse, potom to trosku povolilo vdaka rehabkam, ale prakticky ma hlava bolieva stale uz viac ako 3 roky. Striedaju sa dni ked neboli vobec, potom trochu a niekedy ma chyti taka bolest, ze som vyradena z bezneho zivota. Lieky mi od silnej bolesti nezaberaju. Riesila som to vsetkym moznym, vysetrenia, rehabilitacie, masaze, cinska medicina, liecitelia, sm system, atd. Napokon som zistila, ze mi vyskakuje stavec na hrudnej chrbtici, takze to nemusi byt od krcnej. Lekari sa pri tychto symptomoch zameriavaju len na krcne stavce a problem pritom moze byt v inych segmentoch crbtice. Skus Dornovu metodu, tam Ti zrovnaju komplet chbticu, kostrc, bedrove a ostatne klby. Mne to trochu pomohlo, ale treba aj cvicit a posilnovat svalstvo.

nikus267
autor
6. sep 2016

mala som robeny snimok celej chrbtice nedavno, pretoze ma zvykne pobolievat ale ja mam poblem s panvou cize preto ma pobolieva chrbtica sem tam. ale nie je tam nic take z coho by ma tak mohla boliet hlava. ale uz som konecne objednana do toho endokrinologickeho ustavu tak uvidime ci to nebude mat nieco spolocne s tymi prsnikmi, resp s tym mliekom ktore uz tak dlho mam 🙂

janickadr
6. sep 2016

Na obycajnom rtg snimku nemusi byt vobec nic vidiet a tazkosti mozu pochadzat z krcnej chrbtice. Viac povie CT alebo MR, najma co sa tyka napr.platniciek. Ale ked je napr.svalovy spazmus, cize stuhnutie svalstva, ktore tiez moze sposobovat rozne tazkosti, to sa casto ani zobrazit presne neda...

nikus267
autor
8. sep 2016

Ja rozmyslam aj nad tym ci to nemoze byt z toho mlieka ktore uz tak dlho mam a 1 prsnik sa mi nepozdava, pretoze som si nanom nahmatala take male hrcky, neviem co to moze znamenat ale v pondelok uz idem do toho endokrinologickego ustavy na vysetrenia tak im tam o tom poviem