Bolesť dočasných zubov

karolinkasky
17. apr 2024

Ahoj, minulý týždeň mi brusili cca 10 zubov na korunky. Brúsenie v pohode, zuby sú živé tak boli po brúsení trochu citlivé ale inak ok. Na druhý deň mi dali dočasné- plastové, sú na jednej strane trochu dlhé na zahryznutie, okrem toho mi strašne vadia, sú hrubé, bolia ma ďasná aj celkovo ma tie zuby bolia nie nejak strašne ale musím si dať napríklad panadol lebo je to také nepríjemné. Prejde to po nasadení koruniek či je potrebné vybrať nervy? Už som aj oľutovala, že som sa do toho pustila. Bojím sa zahryznúť, jem iba mäkké. Ďakujem.

dota6
17. apr 2024

@karolinkasky ahoj, prejde to. Ja som teraz menila mostík, pretože počas tehotenstva na mňa doľahla divoká parodontóza a prišla som o zub,na ktorom bol umiestnený mostík. Brúsili mi teda ďalší zub navyše. Z ostatných išiel len mostík dole. No a boli tie zuby riadne citlivé. Každý deň na flectore. Po nasadení trvalého mostíka do pol dňa bolesti odzneli.
Verím, že aj vi vašom prípade to bude podobné. Inak ja som spokojná. Ten zirkón/ keramika je o dosť tenšia ako dočasný most.

elainedeclerq
17. apr 2024

@karolinkasky ja som na tom podobne. Hornych 6, docasne plastove, hrube a na zaciatku som nevedela poriadne zahryznut zadnymi zubami, vadili mi a mala som chut ich strhnut dole...cca dva tyzdne a uz je to uplne fajn. Verim vsak, ze tie potom budu ovela lepsie 😀

karolinkasky
autor
17. apr 2024

@dota6 Ježiš to sa dobre číta, snáď to bude aj môj prípad, lebo už som zúfalá, ledva fungujem. Nie je to ze strašná bolesť ale tiež musím dať tabletku.

karolinkasky
autor
17. apr 2024

@elainedeclerq ja pre istotu vôbec nekusem lebo sa bojím že mi odpadnú 😆 ja už len týždeň musím vydržať, snáď budu tie zirkonove ok

laurita285
17. apr 2024

Odkiaľ budeš mať zuby? Od Zupka?

dota6
17. apr 2024

@karolinkasky ja verím, že to bude rovnaké. Ja som takto vydržala 11 dní 😭 ale uz asi 2 týždne mám mostík a je to fajn.

karolinkasky
autor
17. apr 2024
karolinkasky
autor
17. apr 2024

@dota6 bože snáď máš pravdu

laurita285
17. apr 2024

v poslednej dobe z každej strany čítam samé skvelé recenzie na nich :D

karolinkasky
autor
17. apr 2024

@laurita285 ako to myslíš?

laurita285
17. apr 2024

@karolinkasky jednoducho aj keď sú dočasné tak nemôžu byť hentak krivé že sa ti s tým nedá žiť a existovať bez ujmy, šuflikanti.

karolinkasky
autor
17. apr 2024

@laurita285 ako oni sú pekné, len na jednej strane je 4čl.mostik tam mi chýbali 2 zuby a tá strana mi vadí, len ja už neviem či mi vadia tie dočasné zuby, či ma bolia moje pod nimi, či to bolia ďasná, či všetko dokopy. Ja som práveže počula dobré recenzie, veď inak by som nešla, aj známa má od nich zuby a je spokojná, tak snáď budem aj ja no

laurita285
17. apr 2024

Zuby (aj dočasné) majú byť v prvom rade funkčné a to tie tvoje nie sú... Bohužiaľ. Už len dúfať, že pri finálnej práci sa posnažia viac 🙂

karolinkasky
autor
17. apr 2024

@laurita285 bože teraz si ma úplne zneistila, myslela som, že taká bolesť je viac menej bežná keďže ide o živé zuby ale teraz začínam mať strach

rozculena
17. apr 2024

ja mám dočasný mostík,dosť dlho mi ho upravoval,aby mi sedel,nikde nič nevytrča,nič ma netlačí,nič mi nezavadzia.Ale pár dní som opatrne jedla a len mäkké na tej strane.
obrúsené zuby by ťa nemali už bolieť.

karolinkasky
autor
18. apr 2024

@rozculena neboleli ma kým som nedostala dočasné. Teraz ma striedavo bolia ďasná alebo ten mostík čo je nasadený na 2 zuboch, z toho 1 je živý tak neviem. Aj to mi je ťažko povedať že ktorý zub to bolí.

mabenn
18. apr 2024

@karolinkasky bola som takmer cely cas na tabletkach kym mi nenasadili korunky, tiez ma to bolelo na docasnych

karolinkasky
autor
18. apr 2024

@mabenn presne ako ja. Mala si zuby živé? Potom to už bolo ok?

mabenn
18. apr 2024

@karolinkasky mala som obrusene zive zuby, 7, jeden von, cize 8koruniek...na docasnych zuboch to bolo zle, fakt denne tabletka, po nasadeni kpruniek sa to casom ukludnilo, este chvilu citlive bolo, ale v pohode...som uz skoro rok po a ok

karolinkasky
autor
18. apr 2024

@mabenn jej super, tak sa teším s tebou, tiež si musím dať tabletku lebo je to strašne blbý pocit

pilippon
21. sep 2024

@karolinkasky ahoj, prosim Ta ako to dopadlo? ja mam 4den docasne korunky a idem sa zblaznit. este cez den je to ok, ale vyhybam sa čomukoľvek co treba hryzt. ale vecer mam uz take bolesti ze si musim dat tabletku aby som zaspala. a fakt neciem cim to je. nemyslim si ze su to zuby, skor mi to pride akoby ma boleli licne kosti a klbiky celustne. asi sa budem musiet vybrat k dr nech mi to viac obrusi 😳

karolinkasky
autor
Včera o 12:08

@pilippon už mám zirkonove a neboli nič. Pri dočasných som tiež brala furt tabletky

pilippon
Včera o 19:31

@karolinkasky dakujem ♥️