Bolesť ďasna pri osmičke

3. dec 2022

Ahojte baby potrebovala by som poradiť. Momentálne mi rastie spodná osmicka bolesti boli uz naozaj silné tak som isla vo štvrtok k zubarovi ten mi povedal ze mam dentitio difficilis (sťažené prerezavanie osmicky) konzervacne mi to osetril dal drenaz včera som bola na výmene. Odvtedy to bolo bez bolesti drenaz mi vypadla dnes ráno a teraz ma zase chytili tie isté silné bolesti. Zub mam čiastočne prerezany a zubar mi hovoril ze pokiaľ sa to bude opakovať pojde ten zub von. Chcela som sa poradiť ci niektorá nemala niečo podobné a co by ste na to odporučili. Tabletky od bolesti mi nezaberajú

isis234
3. dec 2022

Keď sa mi prerezávala vľavo dolu, hrozné bolesti celý deň, akoby mi kosti lámali. Neužívala som nič, len zababušená v posteli a repíkový čaj s citronom pila. Ostatné sa mi prerezali ani neveim ako.

nina004
3. dec 2022

Cítila som všetky osmičky ,keď sa rezali. Posledná v tehotenstve,tak som si na to ani nemohla nič dať. Ale nechala som si ich vytrhnúť na odporúčanie zubárky aj maminy (zubná hygienička)

domi235
3. dec 2022

Ja som dala vytiahnuť dve osmičky,ale nie naraz. Spravili mi to v Košiciach, v nemocnici L. Pastera, na oddeleni maxilofacialna chirugia 5 poschodie, platila som 1€, za injekciu, ukon lekara zadarmo, pri ukone robil asistenta študent mediciny, ktory sa zaučal. Bolo to pred 4 rokmi, je potrebne mať vymenny listok od obvodneho zubara, ktory Vam posle aj v elektronickej forme ak ho od to požiadate. 👌
Ak Vam nemaju kde vyrast lepsie je si ich dať von, a netrapiť sa tak. Stava sa že tie zuby sa vedia pokaziť aj pod dasnom a potom kaz spôsobi zapal. To bolí ešte viac.
Čo sa tyka Pnky: stači na 5 dni+vikend. A lieky nasadiť od zapalu a bolesti a prežit tie dni, ktore vydrži každi. 👏
Ešte dve osmičky mam, ale tie sa maju kde prerezať ale boli to keď rastú, buď v uchu alebo sanka.😢

lilizzachy
4. dec 2022

Ja mam prerezané osmičky, nie úplne a sem tam sa prebudia a robia zle. Vždy mi zaberie ústna voda tantum verde. Vyplachovat s nou ústa, aj podržať chvíľu v ústach tam kde boli. Tak za 2 3 dní to vždy prejde.

ada510
4. dec 2022

RTG robil či zub ide správnym smerom ? Každopádne je zub múdrosti to znamená že jeho nervové zakončenia aj korene sú dlhé a je to stolička takže to že to dlho boli je aj normálne dreň väčšinou pomôže pri prerezani škoda že vypadol ...skúste Kamistad gél z lekárne od bolesti aspoň a tabletku ...niekedy treba aj ATB ...zub.sestra

zafir01
4. dec 2022

@domi235 presne toto mi robili, ale v univerzitnej v Martine. Tiež na výmenný lístok. Zadarmo. Robili to takí mladí sympaticki študenti muži, pod vedením staršieho. Nikdy som nebola v príjemnejsom zubarskom kresle 😂

domi235
4. dec 2022

@zafir01 Maš super, zažitok. 💫👌 Dobre, že vytvorili prijemnu atmosferu. 🙏😊