Bolesť ďasna okolo zuba múdrosti

redo
17. jan 2014

Zdravím, už ma dva dni bolí ďasno pri zube múdrosti, nezvykol som si často umývať zuby, ale ak som začal pravidelne dostavil sa mi tento problém s ďasnom . 3x na deň čistiť zuby je asi nezdravé ako vidím, nemám kazy, pomerné biele zuby a nikdy som so zubami nemal problémy .

Čo robiť s tým ďasnom, dosť ma to nervuje, nemôžem poriadne jesť ani rozprávať . Ďakujem

luba28
17. jan 2014

@redo daj si tam obycajnu alpu a najes sa a prestane pomaly,... 🙂

redo
autor
17. jan 2014

Dal som si pred chvíľkou kvalitne pivko, to nestačí ? Ale nie vtipkujem, ďakujem za radu, zajtra kúpim alpu . ( dúfam, že to nebolo napísané zo žartu ) 😉

alami
17. jan 2014

@redo daj si na to mastičku, čo sa dáva deťom pri prerezávaní zúbkov, to ti stŕpne a prestane bolieť. Mňa takto bolieva, lebo mi postupne rastú, takže sem tam takto týždeň pobolia 😒

misskate1
17. jan 2014

@redo skus bukofit. super pomaha

ada510
17. jan 2014

@redo Ahoj som zubná sestra ale alpu si tam nedavaj len to vydrazdis! Kúp si v lekarni Corsodil vodu ústnu...ale najlepšie urobíš ked pôjdeš k zubárovi takéto veci sa neriešia za pc ale u lekarara a za pár minút máš pokoj dá sa tam taký malý kúsok gazi s takou tekutinou a na druhy deň je to preč...inak asi opuchnes časom...;)

billam
17. jan 2014

@redo mas tam zapal a to vyrieši len zubar...lieky len potlacia bolesť, no nevyliecia. Choď co najskôr, ked to budes oddialovat, zapal sa rozšíri na okostnicu a do stredného ucha...

vikimeny
17. jan 2014

odporúčam ocot na gázu 🙂 mne rastú a idem sa z toho zblázniť ale zubár neprichádza do úvahy čiže si to liečim svojpomocne doma....

cammeronka
17. jan 2014

ja som s tym bola prave dnes u zubara, cely tyzden sa mi prerezava zub mudrosti, zo zaciatku som myslela, ze to vydrzim s ibalginom, ale nedalo sa 🙂 robil mi nieco s ozonom a laserom, dost to bolelo, ale trvalo to 10 min cele a zatial je pokoj 🙂

luba28
18. jan 2014

@redo nie to naozaj,.....aj mna ked boli dasno ked si ho podrazdim tak jedine alpa zabrala na dlhsie ,....aj malemu ked idu zubky tak davam a je v pohode,....

redo
autor
18. jan 2014

ĎAKUJEM za vaše rady, šiel som kúpiť alpu ale nemali, tak som zobral slivku asi 53% napil som sa ( neprehltol ) a cca minútu som nechal reagovať a ci pana sa to zlepšilo o 85% môžem spokojne jesť i hovoriť ;) kujeem 🙂

luslus
18. jan 2014

Propolis pomôže

redo
autor
19. jan 2014

@luslus Ďakujem za radu, ale dnes už ani neviem, že v piatok mi niečo bolo, pomohla slivovica :D

sasenda44
11. aug 2014

skús niečo lokálne na znecitlivenie ale na tvrdý alkohol pozor, manžel sa tiež tak super liečil a potom mu to ďasno rozdráždilo oveľa viacej. Mňa tiež dosť hnevajú tie zuby múdrosti, asi pôjdú za chvíľku von :( Ak b si sa tiež dostal do pdoobnej šlamastiky zubnej, isto si ešte pred trhaním splaš wobenzym. Kamošk ami ho práve doniesla, už to máme overené - odstraňuje to veľmi rýchlo opuch po zákroku. Kdyby neco, nie je to na predpis.

katka1114
12. dec 2015

@redo aj mne pomohla slivovica.supeer.odporucam vyskusat.

tomasek0699
30. jún 2017

Zdravim chcem sa spytat noli ma dasno uplne vzadu na pravej dolnej strane ked zatvaram usta alebo jem ma boli aj sanka ma bolila ale ta uz ani nie Dakujem za rady

phulakova
19. okt 2017

Ja si toto momentalne tyzden tiez "uzivam". Zub sa derie na povrch 😈..najhorsie je, ze ani nie dasno boli ako vnutorna strana ust, ktoru drazdi tento zub..najviac pomhaha, ked som ticho a ustami nemeliem 😁 este pockam do pondelka a ked ziadna zmena a nevytlaci sa...tak zubar. (aaaaaach ta fobia)

nikolweiss
19. okt 2017

Zalej klinčeky vrelou vodou a nechaj vylúhovať. Tým odvarom si potieraj to postihnuté miesto a nakoniec jeden klinček iba tak požuj. Strpne ti to a nevyše klinčeky majú antiseptický účinok.

13mina
19. okt 2017

Mne s tymi problemami pomohla moja zubarka

6699333
16. máj 2018

@redo 😂😂😂😂😂😂