Bolest chrbtice medzi lopatkami až do hrudníka

alusa30
14. sep 2020

Ahojte.Boli ma medzi lopatkami a prebija mi to do hrudnika,co to moze byt?ma niekto podobny problem?vdaka

fajnova
14. sep 2020

@alusa30 ja som mala také bolesti pri zápale žlčníka a kameňoch

miskooo1987
14. sep 2020

@alusa30 pri zápale mŕtvej 6. Dole. Som mal z hrudnej chr. vyžarujúcu bolesť plošne smerom hore až k sanke... ale tiež som myslel že to bude niečo s chrbtom, a bolo to naopak...

katkabg
14. sep 2020

Ja to mavam ked ma sekne niekde v chrbte a ide to az do hrdu.Ledva sa nadychnem.No ako si to prejde v noci.Ale je to neprijemne teda

nikpa
14. sep 2020

@alusa30 ja toto mávam od žalúdka, mám zvýšenú kyselinu a zle mi trávi

alusa30
autor
16. sep 2020

Dakujem vam dnes som dostala obstrek do hrudnika tak uvidim ci to pomoze,ked nie budem patrat dalej asi.

selenka7
16. sep 2020

hrudna chrbtica je najmenej pohybliva cast a najviac si to odnesie pri zlom drzani tela, sedavom zamestnani a pod. Tiez som toto mavala, obcas uz stavy ako pri infarkte, velke bolesti az do hrude, mne velmi pomohlo, ked som zacala chodit pravidelne cvicit, chrbat spevnel, bolesti prestali uplne. Sem tam sa ozvu, ked cvicenie na dhlsie vynecham (ako to bolo 3 mesiace tuto jar kvoli karantene).

alusa30
autor
17. sep 2020

@selenka7 chodila si k nejakemu fizioterapeutovi alebo odkial si mala cviky?vdaka

selenka7
17. sep 2020

@alusa30 zacala som cvicit Les Mills Bodypump (najdes videa na YouTube) ale podla mna akekolvek cviky na chrbat pomozu, len treba zacat opatrne, setrne. A uplne idealny by bol asi SM system, ale nie v kazdom meste sa to cvici, toto cvicenie vedie skoleny fyzioterapeut.

maggie844
18. sep 2020

Ahoj ja mam takéto problémy pravidelne. Teraz som s tým aj 2. týždeň na pn. Keď maš poškodenú chrbticu tak ti chrbtica niekde neprimerane tlačí na nervy a svaly. Tie sa pri nejakom preťažení nachladnutí a zlom pohybe môžu zapáliť najčastejšie medzi rebrami zo zadu chrbta. A potom to ide ja som na tom už niekedy tak zle že mam horučku od bolesti nemôžem bez bolesti dýchať ani sa hýbať. Všetko mi strieľa do hlavy a buší mi srdce. Asi by si mala vedieť že často z toho ľudia dostanú panický zachvat čo bol kedysi aj môj prípad ak sa ti to bude časom zhoršovať ako mne treba vedieť zachovať pokoj. Neda sa to liečiť prečkať to môžeš silnými liekmi od bolesti ako aulin a lieky na uvolnenie svalstva. Nehyb sa len oddychuj a do 10 dní zapal ustúpy. Treba posilovať stred tela a chrbticu.

12350
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
12350
22. sep 2022

Cavte ties ma boli chrpat !pri pihibe aj hrudnik no bola som na gasto zistili mi helikobakter možote to biť stoho dakuje za otpoveť

denisaaairdacova
14. júl 2023

@nikpa ahoj chcem sa spýtať bolelo ta s toho aj krk myslím pálenie a tak ?

nikpa
14. júl 2023

@denisaaairdacova áno, krk ma veľmi bolieval a pálila ma celá tá trubica, v čase keď bolo najhoršie, schudla som aj 2-3kg za týžden, čo som nemohla nič jesť. Bolesť mi vystrelovala až do uší a do hlavy.

denisaaairdacova
22. júl 2023

@nikpa aj pri mandle?

nikpa
22. júl 2023

@denisaaairdacova keď krk tak aj pri mandliach keďže krk je celkovo malý a je to vyžarujuca bolesť, tak máš pocit, že ťa bolí od hrudníka hore všetko. Ako som písala, mne to až do uší a do hlavy vystrelovalo. Ale ľahko zistis, či to máš z pálenia záhy, kúp si voľnopredajnu Nolpazu a pár dní ju užívaj, keď pocítis úľavu, je to jasné...

denisaaairdacova
23. júl 2023

@nikpa no teraz nemám ani tlak na hrudi ani pažerák ma nebolí teraz ma bolí pravá strana mandlí a ide mi to až do ucha nič viac neviem čo to môže byť môže to byť aj zápal alebo na neviem fakt...