Bolesť chrbtice medzi lopatkami

llenka014
1. mar 2021

Dnes ráno ako som vstala má začala bolieť chrbtica medzi lopatkami a nižšie + boli má aj hruď .. minuly mesiac som to tiež mala týždeň z čoho to môže byt ?

cukroska
1. mar 2021

@llenka014 záleží aj od nejakej činnosti ns ktorú telo nie je zvyknuté. Môže byť rôzne

llenka014
autor
1. mar 2021

@cukroska práveže väčšinou som na PC alebo ležím akurát včera som bola v lese prechádzka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llenka014
autor
1. mar 2021

@viestta no áno už som skúšala cviky na krčnú chrbticu .. len to že mi bolesť vyšetrenie aj do hrude ako keby

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llenka014
autor
1. mar 2021

@viestta skusim ďakujem

miirka123
1. mar 2021

@llenka014 mna takto začalo bolieť a potom má aj riadne seklo. A tiež väčšinu dna presedim za PC alebo som prelezala. Musela som spevniť chrbtove svalstvo, brušné svalstvo a nechcelo sa mi platiť 40€ za každé cvičenie tak som si na YouTube našla cvicenia pilates pre začiatočníkov tam robili presne to iste čo v centre a o dva týždne som sa už mohla oveľa lepšie hýbať a od vtedy (klopem) má nič neboli, musím aspoň 2x do týždňa dať ale pilates a hýbať sa lebo ležanie a sedenie je čistá katastrofa pre svalstvo. Takze ja odporúčam pilates, pre začiatočníkov 30 minút trvá cvičenie a potom pre pokročilých a tak ďalej...

llenka014
autor
1. mar 2021

@miirka123 ďakujem super skúsim určite, a bolelo ta aj na hrudi občas ako keby ? A hlavne má boli keď dam hlavu no záklonim k hrudi krcna chrbtica vtedy tak boli že až

patricka
1. mar 2021

Ja som mala toto iste vsetko mi tlacilo na hrudnik....rok som sa davala dokopy, masáže, cvičenie a sem tam to este citim nakoľko nosím syna na rukach

miirka123
1. mar 2021

@llenka014 a ešte doplním tiež mi to vyrážalo do ľavej strany hrudníka a chiropraktik má napraval (keď už má seklo) povedal že to je normálne že to tam vyráža že to sú nervy. Bolo to neznesiteľne raz som štyri dni prelezala a preplakala 🤦🏻‍♀️ Radim začať čím skôr pomaličky určite nie zhurta a rýchlo aby sisi neuškodila ešte viac

miirka123
1. mar 2021

@llenka014 áno presne tak má to bolelo ale mna seklo raz na jednej strane aj na druhej niekde medzi lopatkami a krčna chrbtica to bola katastrofa som nevedela otočiť hlavou a kupila som si aj nakrcnik ako má bolela aby mi odlahcilo hlavu sa mi zdalo že má 300kg dokonca keď som šla v aute každá diera má tak bolela že otras. A to vyrazanie do hrudi bolo tiež a dosť silne niekedy som si to aj masirovala a natierala

llenka014
autor
1. mar 2021

@miirka123 ja tiež zvyknem natierať minule mi priateľ dal masáž a bolelo má to ešte viac :/ čiže skúsim ja s cvičením pomaličky aby som si horšie nespravila

llenka014
autor
1. mar 2021

@patricka ja som mala od januára chodiť k fyzioterapeutovi ale kvôli kovidu sa nedá, mna tam neurológ odporučil kvôli bolestiam hlavy lebo mi to šlo z krčnej chrbtice a preto ta bolesť hlavy

makova333
1. mar 2021

@llenka014 inak este mi napadlo, ze mna ked bolela hrudna chrbtica (prdna i zadna cast), bol to nakoniec zlcnik.

llenka014
autor
1. mar 2021

@makova333 no mna to bolelo minuly mesiac týždeň a začalo dnes ráno .. žalúdok myslím že mám ok v decembri som bola na gastro vyšetrenie

stanulienkat
1. mar 2021

Je veľmi zlé, že sedíš celý deň za PC. Z toho sú bolesti chrbtice, medzi lopatkami môžeš mať od stuhnutých svalov a až po zacviknutie nervu. Čo je veľmi bolestivé aj pri dýchaní a prejavuje sa to aj bolesťami na hrudníku a pri srdci. A preto si to mnohí zamieňajú s bolesťami srdca. Keď máš sedavé zamestnanie, treba viac krát za deň sa postaviť a zacvičiť si strečing, sem-tam na kvalitnú masáž.

llenka014
autor
1. mar 2021

@stanulienkat no aj by som zašla k neurologovy ale cez kovid sa bojím chodiť :/ len dúfam že tam niečo nemám že má to boli

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llenka014
autor
1. mar 2021

@cukroska aj ja si myslím lebo do včera nič a dnes ráno jak som vstala bolesť ako keby stuhnutý sval to boli

stanulienkat
1. mar 2021

Denne cvicit,povystierat sa. Nespat na bruchu,neumyvat vlasy zohnuta nad vanou...

llenka014
autor
1. mar 2021

@stanulienkat áno ale ja to mám ako keby týždeň pred menštruáciou neviem či to môže mat súvis s tým ale minuly mesiac to iste týždeň pred

cukroska
1. mar 2021

@llenka014 tak to treba rozmasirovat. Prajem skoré uzdravenie.

makova333
1. mar 2021

@llenka014 robi ti sono zlcnika?

llenka014
autor
1. mar 2021

@makova333 usg áno celého brucha

janulka1802
1. mar 2021

@llenka014 tiež mám podobný problém. Zo sedavého zamestnania a tiež pred menštruaciou ma zvykne bolieť z krčnej chrbtice až celá hlava komplet. Veľmi mi pomáha masáž a teplo. Ale samozrejme naj je dobrý fyzioterapeut a cvičiť. Nič iné nepomože.

llenka014
autor
1. mar 2021

@janulka1802 áno cviky som už nejaké pozerala na YT tak od zajtra skúsim 🙂 a áno aj hlava má boli tiež občas ale pred menštruáciou týždeň katastrofa ta chrbtica