Bolesť chrbta úplne dole

8. aug 2024

Ahojte môže byť za bolesťou chrbta úplne dole aj niečo vážne je normálne že mi to vyžaruje chvíľkami akoby cítim tlak až v podbrušku ale je to tá chrbtica tá má to. Chcela som ísť na neurologiu bola som pred rokom kontrola podľa potreby mám posunuté trošku platničky len sa to zhoršilo. Volala som a že má nevezmú že cez obvodnú tá má dovolenku zastupujúci má s týmto nevezme berie len akútne stavy a ja trpím pri každom pohybe. Jem len ibalginy. Môže to byť aj vážne mňa tá bolesť stresuje je to pri pohybe dole až zadok a hrudna a kríze

frzeiovn
8. aug 2024

Ahoj, môžeš mať vysunuté platničky, ja mám už 14 rokov problém s hrudnou časťou, prešla som asi štyrmi neurológmi, MRI xkrát, obstreky, rok som cvičila, rehabilitácie...
nič nepomohlo, mám zacviknutý nerv, operovať nemôžu lebo sú tam rebrá, niekedy ma tak rozbolí, že neviem nič urobiť, vystreľuje mi to pod pravú lopatku...možno kúsok mi pomohol chiropraktik, ale treba tam chodiť pravidelne, skús niečo také...
Všetko je z chrbtice, mne to šlo až ku srdcu čo som mala poskracované svaly a nervy, hocikedy ma zasekne...ale už viem čo mám robiť aspoň aké cviky...
Držím palce, doktori ti nepomôžu len peniaze ťahajú, skús toho chiropraktika, on ti všetko v tele najprv uvolní a nájde problém...

autor
8. aug 2024

@frzeiovn mám v krížoch trošku okolo 3,5mm vysunutý ale vraj možné že nalieha na nerv len ma to bolievalo vyššie a razom aj tak dole nepríjemné až a ja už stresujem či to je z platničiek alebo niečo vazne

frzeiovn
8. aug 2024

Na 100% platničky...ja mám taký záznam na A4 z MRI a fakt nikto mi nepomohol, len ten chiropraktik ale musím tam ešte ísť, mňa to bolí stále, a ešte keď sedím dlho tak katastrofa...
hlavne správne držanie tela je základ a pohyb

muchotrafka298
8. aug 2024

Co znamena dole? V driekovej casti? Tam je platnicka L5/S1 s ktorou ma problem vacsina platnickarov. Pokial Ti zacina bolest vyzarovat do nohy, tak tam dochadzka k tomu, ze tam je vysun alebo v horsom pripade uz extruzia a tlaci to na nervy. Co najskor si vybav termin u neurologa a nasledne so ziadankou MRI.

stanulienkat
8. aug 2024

Cvicis, rehabilitujes, nespus na bruchu, dodrziavas rezim? Bez cvicenia sa to bude zhorsovat.

rozculena
8. aug 2024

fyzioterapeut....

autor
8. aug 2024

@frzeiovn lebo ten môj nález nebol taký strašný pred rokom na CT na to že má to tak boli

autor
8. aug 2024

@muchotrafka298 nechce má zobrať neurologická že mi má obvodná dať niečo od bolesti

autor
8. aug 2024

@stanulienkat nespím na bruchu to sa mi nedá vtedy sa neviem otočiť mňa to až dole teraz úplne akoby nad zadkom

muchotrafka298
8. aug 2024

Ja mam extruziu, cize vytecenu platnicku v driekovej casti L5/S1 uz roky, stale cvicim, pretoze viem, ze ked polavim, bude zle. Bolest mi vystrelovala do nohy tak, ze som nevedeal sediet, stat, chodit, proste nic.
Pokial Ti nechce pomoct neurolog, vyhladaj si ineho, aj sukromneho. Pretoze nemozes fungovat iba na ibalginoch 24/7 cele tyzdne.
Bola si na magnetickej rezonancii? Ta ukaze poskodenie, kde co mas najlepsie.

autor
8. aug 2024

@muchotrafka298 nie nebola iba na CT som bola na mr má neposlala a ako vidím ani má viac riešiť nechce mňa bolia už aj kosti na zadku celé je to nepríjemné už si namyslam aj všetky možné choroby či to je ozaj platnickami keď má to takto ťahá

carolynka
8. aug 2024

Moze to byt vselico. Ja som si roky myslela ze mam problemy s chrbatom a nakoniec mi fyzio pevedala, ze to je problem s panvou. Zajednaj si magneticku, taketo bolesti niensu normalne. Niektori fyzioterapeuti sa ta nebudu chciet dotknut bez magnetickej, ked nevedia ci nemas nieco poskodene, nebudu riskovat . Aj ked sukromne, aj neurologa treba vymenit.

muchotrafka298
8. aug 2024

@carolynka tiez si myslim, ze tieto bolesti nie su normalne.

muchotrafka298
8. aug 2024

Pokial si mala naposledy vysunutie 3,5 mm, tak as Ti to mohlo zhorsit od minuleho roka.
Trvaj na ziadanke na magneticku rezonanciu, aj keby si si ju mala zaplatit. Tu laicky nevie nikto urcit diagnozu,.
Ked ale budes mat vysledky MRI, tak bude jasne, ze co Ti je a mozes to riesit u specialitu.

autor
8. aug 2024

@carolynka no to sa povie zajednaj si keď nikto ma nechce poslat