Bolesť chrbta pri sedavom zamestnaní

Včera o 17:51

Mám sedavé zamestnanie, to je pravda ... no posledný pol rok má neskutočne bolí chrbát , hlavne bedrovalá časť a kríže...nie je to stále, no v intervaloch ... napríklad týždeň kľud a potom dva dni som v ťahu... prechádza mi to aj na boky...bola som u gynekológa a ten vylúčil gynekologický problém, že to bude chrbtica...už si začínam namyšľať, že to bude niečo vážne.. normálne mám obavu ísť k obvodnému... nestretol sa s tým niekto ??? Dávam si k momentálne voltaren a hrejivý vankúšik....no mám pocit, že je to intenzívnejšie pred MS ,či počas ovulácie...mám 37 rokov... ďakujem

rozculena
Včera o 17:53

nechápem,čo si namýšľaš.....máš sedavé zamestnanie...
šup k fyzioterapeutovi,nech ti ukáže cviky.

autor
Včera o 17:59

@rozculena no asi hypochonder... kamarátku tak bolel chrbát...päť rokov chodila po lekároch a všetko v poriadku...a už tu nie je - rakovina a to mala 42

rozculena
Včera o 18:03

mne je jedno,kľudne si namýšľaj aj ty,ja mám bohaté skúsenosti s bolesťami chrbtice,keď ti nevyhovuje moja rada,rob podľa seba

A s rakovinou nezistenou a neliečenou by 5 rokov nežila

autor
Včera o 18:09

@rozculena ako určite beriem tvoj názor... máš pravdu

oriesocek
Včera o 18:25

U mňa to bolo platničkami. Radšej to ries urgentne, kým ti nerupnu ako mne… to už je neskoro

martinka13
Včera o 18:35

Každý deň pocvičiť aspoň 10 minút. Sú rôzne aplikácie, ktoré sa zameriavajú na bolesť chrbta. Ja som mávala neskutočne bolesti. Odkedy cvičím, nemám problém.

zobaka
Včera o 18:42

pravdepodobne platnicky, cize cvicit

mamina7070
Včera o 18:43

treba denne cvicit to pomoze

veronicka1901
Včera o 19:10

Cvičiť, cvičiť a chodiť. Iné nepomôže. Tiež to tak mám a popri troch deťoch si musím nájsť aspoň 10 minút denne na cvičenie, inak by som zomrela.

autor
Včera o 19:13

Ďakujem dievčatá.... snáď to nie je nič vážne.....

vakatko
Včera o 20:34

Môžeš mať zápal, skús Protizápalovú stravu a užívaj Kurkumu, je silne protizápalová.

autor
Dnes o 04:18

@vakatko ďakujem...

yoxinka
Dnes o 04:31

Mám problémy s chrbtom od PUBERTY!!! Mám 40 rokov. Bolesti, blokády, pohotovosti, aj som odpadka od bolesti a stále som tu, takže žiadna rakovina. Keď som konečne našla dobrého fyzio a dobrú neurologičku zistili sa mnohé vysunutia platničiek, v segmente L5-S1 (kríže) mám protrúziu so sekvestráciou. Mala som ochrnutý nerv v krku, čo spôsobilo, že mi nefungoval celý trapéz a to bol mega problém. Lieky od bolesti, náplaste, maste, injekcie iba POTLÁČAJÚ problém. Vieš čo mi pohlo??? Jediná účinná vec a to som teda robila a podstúpila hocičo. Pomohlo IBA Pravidelné, systematické CVIČENIE a POHYB. Toto pomôže aj tebe. Len treba dvihnúť riť a niečo pre svoj chrbát robiť. Sme stvorení pre pohyb nie na sedenie pri počítači a tak k tomu treba pristúpiť.

autor
Dnes o 06:22

@yoxinka fyzický pracujem každý deň, či doma na záhrade, máme hospodárstvo, no je pravda, že necvicim...

yoxinka
Dnes o 06:26

Fyzicky pracovať a cvičiť sú dve rozličné veci, ale OK. Ty si v práci na záhrade a okolo hospodárstva môžeš chrbát preťažovať, potom si sadneš v robote na 8 hodín k počítaču a pohroma je na svete. Fyzická práca je OK, len treba dať bacha, ako vykonávaš jednotlivé pohyby. Keď to budeš robiť správne, tak si pri tom slušne zacvičíš. Treba nájsť DOBRÉHO fyzioterapeuta, nech ťa zdiagnostikuje a pomôže ti s tvojou situáciou.

autor
Dnes o 07:09

@yoxinka ďakujem pekne