Bolesť chodidiel, zvláštna stolica, hnačka a schudnutie

petulienka01
29. sep 2022

Dobrý deň žienky!
Prosím pekne o radu. Už som strašne zúfalá. Mám 34 rokov. Môj problém začal 7.septembra. Začali ma strašne bolieť chodidlá. Za 3-4 dní to prešlo. Následne začala som mať čudnú stolicu. Lesklú s hlienom najprv priesvitný hlien potom žltý. Potom stolica bola už žltá, ale normálnej konzistencii. Druhý deň už hnačka. Niekedy skôr voda. Obvodný lekar zobral krv aj moč. Zistila sa anémia. Predpísal Tardyferon. Poslal ma na chirurgiu. Aj on zobral krv . Poslala Má na rtg aj sono. Nič nevideli všetko v poriadku. Dodnes hnačky mám. Za týždeň som schudla 3,5 kg. Beriem Pangrol 20 000, Enditril už aj Sme tu. Na gastro mi dali termín až v novembri. Dnes mi poslali stolicu na vyšetrenie.

petulienka01
autor
29. sep 2022

@petulienka01. Ďalej dnes mi poslali stolicu na testy. Som strašne zúfalá. Bojím sa rakoviny pankresu. Za každú radu budem vďačná. Ďakujem

dilino
29. sep 2022

Za týždeň schudnúť 3,5 kg je veľmi veľa. Ja by som sa dala hospitalizovať na tvojom mieste .Zavolala sanitku že TI je veľmi zlé vezmú ťa do nemocnice urobia na komplet vyšetrenia a uvidíš čo dalej. Najviac by ma znepokojilo to schudnutie tak rapidne a rýchlo. To je veľmi zlé podľa mňa také chudnutie. Nemusí to hned byť ta pliaga môže to byť aj choroba čriev. Nie vždy ked niekto schudne to musí byť ta skaza pliaga. Môže za tým byť aj niečo s črevami.

lasoli
29. sep 2022

@petulienka01 no to moze byt celiakia,ulcerozna kolitida,crowniva choroba,bakteria ,parazity skratka vela veci,treba krv aj na imunologiu,reumatologiu,vyserrenie celiakie,intolerancii, proste mas toho vela co treba vysetrit a zistit.

taktotedanie
29. sep 2022

@dilino zavolat sanitku? Ako vazne? Kvoli tymto problemom si zavolat sanitku a ist na CPO?
Toto je zneuzivanie systemu.. typicka slovač…takyto vyjadz by som v plnej sume dala autorke preplatit

No totalne sa tam vsetci poskladaju z toho, ze autorka schudla 3,5kg za tyzden..
Ved to riesi ambulantne, treba komunikovat s lekarom ak by bolo treba da vymenny listok o zvazenu hospitalizacie

petulienka01
autor
30. sep 2022

@taktotedanie Písala som niečo ohľadne toho , že si chcem zavolať sanitku?! Tak trošku kľudnejšie. A to je typické slovenské, že lekári neberú vážne problémy pacientov!!!!!!

simca06022011
30. sep 2022

@petulienka01 hlavne sa ukludni, na travnie psychika pôsobí velmi. Vidno ze si uplne na strune @taktotedanie ani nereagovala na teba. Nadych vydych s kľud.
3,5kg pri nervoch a hnačkach nemusi byt vobec veľa. Prestan citat hororove diagnózy na internere a skladat si diagnózy. Nohy si mohla mat bolave z xy dovodov, a tráviace problémy kludne vyvolané stravou a dlhšie sa to dava do poriadku (ved kolko ich mas 2tyzdne?) do toho stres. Okrem gastro problému to môžu by iste aj ine diagnozy, ale predpokladám ze ta vsade poposielaju postupne.

tina_mk
30. sep 2022

Ahoj, ako píše @simca06022011 je potrebné sa ukludniť a postupne si obehnúť doktorov 🙂 3,5 kg nie je až tak veľa nakoľko telo vie rýchlo stratiť aj veľa vody. Môže to byť čokoľvek - veľa spravia výsledky krvi na parazity (yersinia, salmonella atď) a vyšetrenie gastro (tam sa informuj aj o teste na SIBO). Ja mám rovnaký problém, ale už som schudla 13 kg a pri hospitalizácii mi na nič neprišli, až postupne výsledky rozborov ukážu kde je problém. Držím palce a nenechaj sa odbiť a požaduj vyšetrenia 🙂

taktotedanie
30. sep 2022

@petulienka01 ved ja som vobec na vas nereagovala, nevidite kto je oznaceny v mojom komentari?

petulienka01
autor
30. sep 2022

@taktotedanie .Ja som videla komu ste to písala. Ale tak prosím nepíšte,že by ste to dali autorke uhradiť. Ďakujem

petulienka01
autor
30. sep 2022

@tina_mk . Ďakujem. Len ten strach je obrovský.

lasoli
30. sep 2022

@taktotedanie naozaj?A ked opakovane dovazaju sanitkou ozralov a bezdomovcov ,urobia im komplet vysetrenia a ti pisu reverz a idu domov a o tyzden zasa pridu sanitkou,to je ok?Nebojte s aby som si klidne volala sanitku ,a absolutne nebudem zneuzivat system.Toto by ma najmenej trapilo.

dilino
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taktotedanie
30. sep 2022

@dilino tvoja prezyvka hovori za vsetko
Pekny den

dilino
30. sep 2022

@taktotedanie si náhlasena

taktotedanie
30. sep 2022

@dilino aj vy
Aj ta vasa odpoved, ktoru ste zmazali.. ta sa da stale precitat

dilino
30. sep 2022

😝

monuska1234
30. sep 2022

@petulienka01 ahoj,ja momentalne riesim presne tento isty strach,az nato,ze mam ine problemy..v januari ma zacal boliet chrbat na lavej strane v strede,nic hrozne,len taky tupy tlak...vo februari sa pridalo palenie zaludka,akoby mi ho pozierala kyselina,niekedy 2-3 dni po sebe,inokedy aj tyzden nic,sla som k dr,krv ok,dr predpisal Dereflin,bolesti presli.Zaciatkom aprila mi jeden den na obed z nicoho nic prislo neskutocne zle,nikdy mi tak nebolo,trvalo to cca 15min,nemohla som sa pohnut,len som predychavala,myslela som si,ze je to moj koniec,potom som sa pozviechala,v ten den som nic nezjedla,tak som zobrala jablko,zjedla a uz to ustupilo,nic viac sa nedialo.Za tyzden som dostala horucky v rozmedzi 38,5-39,5°C a bolest hlavy,trvalo to 4 dni,fungovala som vsak normalne,ziadne hnacky,bolesti brucha,nic take,jedine vecer predtym,ako som sla k dr na krv som mala v zaludku pocit,akoby tam mam vzduchovu bublinu,ktora nechce prasknut.Vecer som lahla,zaspala a rano vsetko ok,sla som na krv.V sobotu 16.4. mi pisal lekar,ze by bolo vhodne navstivit chirurgiu,vysoke zapalove hodnoty (CRP 136),chudokrvnost,otec mu volal,podozrenie na pankreatitidu - amylazy som mala 5,15 max hodnota ma byt 1,67. Dcera mala narodeniny,nechcela som ist,nakolko teploty uz ustupili,tak dr povedal,ze ked nemam bolesti mam nasadit prisnu dietu,len suchare,ale ak by daco,okamzite utekat.V utorok som sla k chirurgovi,urobil sono,vsetko v poriadku,brucho makke,pankreas bez zmien,CRP uz iba 15,dal vymenny na gastrofibroskopiu.V ten tyzden som sla este k obvodakovi,amylazy uz tiez v poriadku,vysledky z gastro tiez ok,ziadny HP.Moje problemy vsak pretrvavali,nie stale,ale v roznych intervaloch,len uz ma nepali zaludok,ale mam tupe bolesti na lavej strane,opuch lavej strany,divne mi skvrka a puka na tej lavej strane,take divne zvuky,sem tam mi pride nevolno.Dr ma poslal zasa k chirurgovi,isla som k inemu,spravil komplet rozbor,vsetko v poriadku,len jemne zvyseny cholesterol a sedimentacia,amylazy,lipaza,bilirubin aj S-CA 19-9 v poriadku,brucho stlacal,makke,bez bolesti,poslal ma na MR,bola som v stredu,vysledky az buduci tyzden stvrtok-piatok,plus buduci tyzden stvrtok ma caka kolonoskopia 🙈 sam mi povedal,ze je velmi zvedavy,co sa mi deje,ze to moze byt kludne aj problem v creve,ale ja mam hrozny strach z pankreasu,ale neskutocny,som z toho na nervy,snazim sa byt kludna,len to sa cloveku lahko povie 😔

monuska1234
30. sep 2022

@petulienka01 a este som zabudla dodat,ze ja som neschudla,ale naopak 2kg pribrala,co uz som zo vsetkeho v strese,tak viac jem,aj ked viem,ze by som nemala,ale ja som vzdy stres zajedala 😒

simca06022011
30. sep 2022

Na urgent sa da dostat aj inak ako si volat sanitku 🤦🏻‍♀️ neviem ci to ešte poznáte ludia, normálne prídete poviete to isté ako do telefónu a vysetria ak treba hospitalizuju.

simca06022011
30. sep 2022

@monuska1234 toto som mala pred rokmi a neprišli na nic, na gastroskopii milionkrat, ked tak. Max zlcove stavy ci co v zaludku.. Sono, ct, mri v poriadku, kolonoskopia uplne v poriadku. Aj krv az na ten prvy záchvat - ten označili ako zlcnikovy, lebo vlastne ja som hned isla na urgent - uplne v poriadku. Lrn vlastne ostalo to tsk ze ma to stále sem tam chyti.. Uz som bola rozhodnutá dat si zlcnik vybrat ak by to mohlo byt z toho, ale covid prišiel a termin mi zrusili 😂
Drzim palce s výsledkom toho mri, myslim ze keby dačo, tak tam to hadam uvidia....

petulienka01
autor
30. sep 2022

@simca06022011 . Ja som na urgente bola. Pan doktor pozrel sa na brucho. Skonštatoval , že všetko v poriadku. A ráno mam ísť k obvodnému.

simca06022011
30. sep 2022

@petulienka01 zaujimave, mna hospitalizovali hned, odbery a sono urobili.. o tom potom, ze ma vlastne nedoriesenu poslali domov, ale teda z urgentu ma domov neposlali a zvysok uz isiel cestou praktickeho.

petulienka01
autor
30. sep 2022

@simca06022011 Mňa nie. Vybavili takto.

monuska1234
30. sep 2022

@simca06022011 ďakujem pekne,aj ti tak zvlastne skvrkalo a pukalo na tej lavej strane?Ja som z toho nervozna,kamoske som to nahrala,ta povedala,ze akoby tam mam votrelca,otec to iste vravel 🙈 fakt dufam,ze tie vysledky z MR budu ok,ale aj tak sa bojim,je to fakt hnusny pocit 😒 tiez mam 34 rokov a taketo problemy 😩

simca06022011
30. sep 2022

@monuska1234 to mi robi bezne 😂 podla mna je tk vzduch ale kto vie

danik1505
30. sep 2022

@petulienka01 na gastro ťa neposlal obvodak?

petulienka01
autor
30. sep 2022

@danik1505 . Najprv chce počkať výsledky zo stolice.

danik1505
30. sep 2022

@petulienka01 no co ja viem, ja by som sa určite pýtala.. A hadicu aj zhora, aj zdola...

tina_mk
1. okt 2022

@petulienka01 Neboj 🙂niekedy je strach zbytočne väčší ako samotný problém.

moncikamoni
4. nov 2022

@monuska1234 ahoj môžem sa spýtať ako si dopadla?