Bolesť brucha pri dotyku

9. dec 2023

Ahojte, nemá niektorá osobnú skúsenosť? Boli má brucho ale iba na dotyk, je to v ľavej hornej časti (nad pupkom). Muž má posiela na pohotovosť ale mne to príde ako somarina ísť s tým na pohotovosť. Mala bola pred pár dňami chorá, tak som ju nosila dlhe hodiny na rukách a to má 11kg tak premýšľam či nie z toho, ale to brucho má vyslovene boli len pri dotyku na konkrétnom mieste alebo keď si cupnem, alebo sa zhrbim, proste ak urobim nejaký pohyb v tom mieste. Zaroven posledné 2 dni chodím častejšie na wc ale prisudzujem to aj tomu, že som od malej chytila asi vírusovú angínu 🤷🏽‍♀️ (boli má hrdlo).

Pred cca 2 týždňami som bola na sono brucha (mam celiakiu tak som sledovaná u gastro) a nič take mi nezistila..

Myslite, že s takými niečim treba ísť na pohotovosť? Viete akí sú niektorí lekari :/

deti95060810
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. dec 2023

@deti95060810 myslela som na veľkú potrebu, chodím aj 3x denne čo nie je zvykom ale beriem to tak že to má súvis s chorobou

deti95060810
9. dec 2023

tak to potom kľudne aj brušná viróza...
ospr. sa, zle som pochopila problém.

veselo_neveselo
9. dec 2023

Ak to pocka (coz podla toho, ze pises na net, asi pocka), tak by som na pohotovost nesla.
Boli ta sval, alebo brucho? Lebo to by si mohla rozlisit...
Ak mas pochybnosti, tak v pondelok k obvodnemu.

Pri nahlych brusnych by ti bolo aj fakt zle, to by si ani nepochybovala ze treba ist k dr.

autor
9. dec 2023

@deti95060810 ďakujem 🙂

autor
9. dec 2023

@veselo_neveselo ako inak sa cítim OK (s ohľadom na to, že som chorá samozrejme), mne len príde divne že má boli fakt jedno miesto, tak možno 3x3cm keď zatlacim… ale či je to sval to neviem, boli to ako keď máš napr modrinu a zatlacis.. taká tupá bolesť čo sa dá zvládnuť… nešla som zatiaľ nikam, veď viem ísť aj neskôr kebyže.. Ale napíšem to gastrodoktorke, aj tak jej mám poslať správu zo sona ešte.. Ďakujem tiež za názor 🙂

ankare
9. dec 2023

Nápis do skupiny Zdravotníci na MK

autor
9. dec 2023

@ankare ďakujem.

riamia_92
19. jan 2024

Dobry deň ako ste nakoniec dopadli ?

autor
21. jan 2024

@riamia_92 dobrý deň, nijako… na pohotovosti to zhodnotili, že ide o pruh a mám ísť k obvodnej, tá to zhodnotila ako zväčšenú uzlinu v bruchu keďže som bola predtým chorá. No mna to boli stále. Gastroentrolog mi ešte navrhol kolonoskopiu 🤷🏽‍♀️

tulup
30. máj 2024

Riešili ste to ešte potom ďalej? Z čoho to bolo nakoniec?

autor
30. máj 2024

@tulup riesim ale zatiaľ bez výsledku. Ale už to na dotyk neboli 🤷🏽‍♀️